Narkotyki, maczeta i klubowe emblematy. Gang związany ze środowiskiem pseudokibiców

Autor:
bp//rzw
Źródło:
PAP
Policja zatrzymała pseudokibiców (materiał z 28.05.2022)
Policja zatrzymała pseudokibiców (materiał z 28.05.2022)Małopolska Policja
wideo 2/4
Małopolska PolicjaPolicja zatrzymała pseudokibiców

Policjanci zatrzymali kilkunastoosobową grupę członków gangu podejrzanych o handel narkotykami. Mieli wprowadzić do obrotu kilkadziesiąt kilogramów narkotyków, w tym amfetaminę, mefedron i marihuanę. Jak informują śledczy, gang jest powiązany ze środowiskiem pseudokibiców jednego z krakowskich klubów.

Wśród zatrzymanych jest 12 mężczyzn w wieku od 18 do 26 lat, którzy mieli brać udział w handlu narkotykami, oraz 20-letnia kobieta, której śledczy zarzucają posiadanie środków odurzających.

Jak informuje małopolska policja, od 2019 roku grupa miała wprowadzić do obrotu co najmniej 40 kilogramów mefedronu o wartości prawie pół miliona złotych, 17 kilogramów marihuany wartej ponad 200 tysięcy złotych, a także 1,6 kilograma amfetaminy i co najmniej kilogram ecstasy.

Sześciu w areszcie, sześciu na wolności

- Śledczy, działając na podstawie zdobytej wiedzy operacyjnej oraz realizując postanowienie Prokuratury Rejonowej Kraków-Podgórze, pojechali do kilkunastu mieszkań zlokalizowanych w różnych częściach Krakowa, gdzie zamieszkiwać miały wytypowane osoby - mówi młodszy inspektor Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

W mieszkaniach zatrzymanych mundurowi znaleźli narkotyki, osiem tysięcy złotych w gotówce, maczetę, gaz i kibicowskie emblematy.

W mieszkaniach zatrzymanych policja znalazła ubrania i emblematy kibicowskiemałopolska policja

Wśród zatrzymanych znalazło się 12 mężczyzn i jedna kobieta. - Decyzją Prokuratury Rejonowej Kraków-Podgórze szóstka zatrzymanych, w wieku od 18 do 26 lat objęta została policyjnymi dozorami oraz poręczeniami majątkowymi. Pozostałych sześciu mężczyzn, decyzją sądu, umieszczonych zostało w tymczasowym areszcie na trzy miesiące - informuje Gleń.

20-latka z łagodniejszymi zarzutami

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej i handlu znaczną ilością narkotyków. Grozi im do 12 lat więzienia. Siedmiu z nich odpowie również za posiadanie znacznej ilości narkotyków - to przestępstwo zagrożone 10 latami pozbawienia wolności. 20-letniej kobiecie śledczy zarzucają z kolei posiadanie środków odurzających, za co może trafić za kratki na trzy lata.

Jak podaje prokuratura, sprawa ma charakter rozwojowy.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:bp//rzw

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: małopolska policja

Pozostałe wiadomości