"Będziemy mieli do czynienia z koktajlem dwóch wirusów"

Źródło:
TVN24
"Po raz pierwszy będziemy mieli do czynienia z koktajlem dwóch wirusów"
"Po raz pierwszy będziemy mieli do czynienia z koktajlem dwóch wirusów"TVN24
wideo 2/23
"Po raz pierwszy będziemy mieli do czynienia z koktajlem dwóch wirusów"TVN24

Jeżeli będziemy się pchać na siebie w sklepie i chuchać sobie do ucha w tramwaju, to żadne działania nie ustrzegą nas przed przekazywaniem sobie tej choroby - powiedział w "Tak jest" prof. Andrzej Fal, kierownik Kliniki Chorób Płuc i Chorób Wewnętrznych Szpitala MSWiA w Warszawie. Sławomir Jagieła, ekspert Business Centre Club ds. systemu ochrony zdrowia zwracał w TVN24 uwagę na nieprzygotowanie polskiego systemu ochrony zdrowia na okres pandemii. Dodał, że personel medyczny oceniany jest "na mocną piątkę".

Resort zdrowia potwierdził w piątek 2292 nowe przypadki zakażenia SARS-CoV-2 - nowy najwyższy bilans od początku epidemii w Polsce. Łącznie w kraju infekcję koronawirusem potwierdzono u ponad 95 tysięcy osób, spośród których 2570 zmarło. Drugi najwyższy bilans zakażeń odnotowano w czwartek 1 października, resort poinformował wtedy o 1967 zakażeniach.

W ostatnich dniach znacznie wzrosła liczba zajętych respiratorów. Od czerwca, kiedy Ministerstwo Zdrowia zaczęło przekazywać takie dane, liczba ta utrzymywała się na poziomie 60-90 sztuk. W ciągu ostatniego tygodnia przekroczyła sto, w czwartek 1 października doszła do 159, a w piątek 2 października - 166. Resort poinformował tvn24.pl, że dla pacjentów z COVID-19 dostępnych jest obecnie w skali kraju 838 respiratorów.

"Zaczyna być bardzo nieciekawie"

Prof. Andrzej Fal, kierownik Kliniki Chorób Płuc i Chorób Wewnętrznych warszawskiego szpitala MSWiA, komentując najnowsze dane, przyznał, że w tej sprawie "na pewno zaczyna być bardzo nieciekawie". - Czy to jest niebezpieczne? Niewątpliwie tak, bo wystarczy spojrzeć na liczbę hospitalizowanych i na liczbę zajętych miejsc na intensywnej terapii - to podawane w statystykach jako zajęte respiratory. Tutaj generalnie chodzi o liczbę osób chorujących na COVID-19, które wymagają hospitalizacji w obrębie OIOM-ów lub OIT-ów - tłumaczył.

- Sytuacja, która wydawała się być dużo lepszą w okresie wakacji do połowy września, w tej chwili niewątpliwie się pogorszyła - ocenił. Według gościa TVN24, obowiązujące restrykcje zostały wprowadzone za późno. - Ostrzegaliśmy i mówiliśmy, że początek roku szkolnego będzie tym trudnym okresem - powiedział. Pytany, czy otwarcie szkół we wrześniu był dobrym ruchem, profesor Fal odparł, że był przeciwnikiem takiej opcji.

- W Polsce, ale i wielu krajach proponowany był szereg innych rozwiązań - zwrócił uwagę. Wymienił tu między innymi zachowanie odstępu między powrotem z wakacji a pójściem do szkół, czy audyt sanepidu dla szkół, który mógł sprawdzić, ile uczniów może się uczyć bezpiecznie w tych placówkach. - Żadna z tych propozycji nie została wykorzystana - podsumował.

- Wydaje mi się, że w dużej mierze obserwowany w tej chwili wzrost zachorowań jest z tym związany, ale nie tylko z tym - powiedział, zwracając tutaj uwagę na zanikającą obawę Polaków przed COVID-19. - Na początku pandemii byliśmy bardzo posłuszni: chodziliśmy w maseczkach, nie spotykaliśmy się, siedzieliśmy w domu, trzymaliśmy dystans w sklepie. Nie chciałbym powiedzieć, że baliśmy się, ale był to pewien rodzaju strach. W tej chwili przestaliśmy na to zwracać uwagę - podkreślił.

Prof. Fal przypomniał, że na COVID-19 nadal nie ma leku czy szczepionki. - Jeżeli będziemy się pchać na siebie w sklepie i chuchać sobie do ucha w tramwaju, to żadne poczynania i działania nie ustrzegą nas przed przekazywaniem sobie tej choroby - tłumaczył.

Prof. Fal: Na początku pandemii byliśmy bardzo posłuszni. W tej chwili przestaliśmy na to zwracać uwagę
Prof. Fal: Na początku pandemii byliśmy bardzo posłuszni. W tej chwili przestaliśmy na to zwracać uwagę TVN24

"Każdy szpital cierpi na brak personelu wysokospecjalistycznego"

Sławomir Jagieła, ekspert Business Centre Club ds. systemu ochrony zdrowia, przyznał, że obowiązujące w naszym kraju restrykcje nie są wystarczające. Ocenił, że system polskiej służby zdrowia nie jest i nie był przygotowany na sam okres pandemii.

- Respiratorów jest określona liczba, ale nie ma określonej liczby personelu przeszkolonego do obsługi tych respiratorów. Tu każdy pracownik jest na wagę złota, szczególnie mówimy tu o anestezjologach i pielęgniarkach - mówił. Dodał, że brakuje także "planu, aby personel wykształcić i przeszkolić". - Każdy szpital cierpi na brak personelu wysokospecjalistycznego - zauważył.

Podkreślił, że należy w tym przypadku brać pod uwagę zmienione przepisy dotyczące osób, które pozostają na kwarantannie, bo - jak wyjaśnił - nie bierze się już pod uwagę tej grupy osób i nie bada się ich ponownie po zakończeniu kwarantanny, tak jak robiono to przed zmianą przepisów. - Największa grupa osób, która może być chora, nie jest poddana obowiązkowym testom - zaznaczył.

- Pracownicy (służby zdrowia - red.), ci ludzie oceniani są na mocną piątkę, ale czy system jako system został dobrze przygotowany? Myślę, że tu dużo zawdzięczamy ludziom - ocenił. - Ludzie własną pracą i zaangażowaniem tak trochę nadrobili te niedociągnięcia ze strony rządowej - dodał.

"Będziemy mieli do czynienia z koktajlem dwóch wirusów"

W programie poruszono także bieżący temat dostępu do szczepionek w naszym kraju. Chociaż w poprzednim sezonie na grypę zaszczepiło się nieco ponad cztery procent Polaków, teraz zainteresowanie nimi wzrosło przez nałożenie się na siebie COVID-19 i grypy w sezonie jesienno-zimowym.

Szacunkowe liczby dawek szczepionek przeciw grypie sprzedanych w Polsce w sezonach 2012/2013 - 2019/2020 oraz poziom wyszczepialności przeciw grypie w populacjiOPZG/PZH/Konkret 24

Prof. Andrzej Fal przypomniał w programie, że w okresie epidemicznym notuje się dziennie do 100 tysięcy zgłoszeń zakażeń wirusem grypy.

- To są potężne liczby, które w przypadku infekcji SARS-CoV-2 w ogóle się do nich nie zbliżają - skomentował. - Obsłużenie takiej liczby osób, które będą jednocześnie podejrzane o infekcję grypową, ale i COVID-ową, będzie bardzo trudne. To kwestia epidemiczna i organizacyjna - powiedział. 

Dodał, że z drugiej strony należy na to patrzeć pod kątem immunologicznym, czyli występowania jednocześnie dwóch infekcji wirusowych. - Nie można wykluczyć żadnego z dwóch scenariuszy. Jeden z nich jest taki, że infekcja na przykład grypowa może spowodować czasową, większą odporność na zainfekowanie się COVID-em. Jest taka opcja, ale nie można wykluczyć opcji, że przy ciężkim przebiegu grypy, ta infekcja COVID-em, ze względu na osłabienie całości organizmu, będzie bardziej prawdopodobna. Jak to będzie? Zobaczymy w praktyce - mówił. 

- Będziemy mieli do czynienia z koktajlem tych dwóch wirusów, w związku z tym myślę, że niezależnie od wszystkiego czeka nas dosyć emocjonalna i trudna jesień z punktu widzenia społecznego i medycznego - powiedział.

>> Apelują do wojewody o szczepionki na grypę. "Będziemy mogli ratować życie i zdrowie"

Jagieła: Jest strach. Dużo osób, które się nie szczepiło, teraz to robi
Jagieła: Jest strach. Dużo osób, które się nie szczepiło, teraz to robiTVN24

W ubiegłym tygodniu minister zdrowia Adam Niedzielski informował, że liczba dostępnych w Polsce szczepionek przeciw grypie przekroczy 2,5 miliona. W piątek rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz potwierdził, że do końca września do Polski trafiły 972 tysiące opakowań szczepionek przeciw grypie.

Sławomir Jagieła, wypowiadając się na temat dostępności szczepionek, powiedział, że "rzeczywiście jest tutaj kłopot". - Myślę, że to nie wynika z ich braku, tylko z tego, że jest jednak strach. Dużo osób, które się nie szczepiły, teraz się szczepi - zauważył. Poinformował przy tym, że "dzięki własnej determinacji" sam zaszczepił się szczepionką kupioną w aptece. 

Prof. Fal dodał do tego, że jego zdaniem "troszeczkę przespaliśmy moment zwiększonych zamówień" szczepionek na grypę.

Problemy z dostępem do szczepionek przeciwko grypie
Problemy z dostępem do szczepionek przeciwko grypieTVN24

Autorka/Autor:akw/dap

Źródło: TVN24

Tagi:
Magazyny:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

Przeniósł nie tylko stolicę z Krakowa do Warszawy, ale też stolicę Puszczy Białowieskiej ze starej do nowej Białowieży. Mowa o królu Zygmuncie III Wazie, który wybudował zapomniany dziś dwór myśliwski, po którym jedyną pamiątką są rosnące w jego miejscu dęby. Archeolodzy odkryli właśnie XVI-, XVII- i XVIII-wieczne cegły, które były częścią fundamentów jednego z budynków wchodzących w skład założenia dworskiego.  

Gomułka bał się, że Sowieci zabiorą ten kawałek Polski. Tajemnica dębów odkryta w Białowieży

Gomułka bał się, że Sowieci zabiorą ten kawałek Polski. Tajemnica dębów odkryta w Białowieży

Źródło:
tvn24.pl

Samolot marynarki wojennej USA został trafiony nad Morzem Czerwonym najprawdopodobniej w wyniku "bratobójczego ognia". Zmusiło to dwóch pilotów do katapultowania się - poinformowała agencja Associated Press.

"Bratobójczy ogień". Amerykański myśliwiec ostrzelany nad Morzem Czerwonym

"Bratobójczy ogień". Amerykański myśliwiec ostrzelany nad Morzem Czerwonym

Źródło:
PAP

Stany Zjednoczone będą chciały przejąć kontrolę nad Kanałem Panamskim, jeśli uznają, że Panama nie przestrzega warunków traktatu z 1977 roku o statusie prawnym tego szlaku wodnego - ostrzegł na platformie Truth Social prezydent elekt Donald Trump. Chodzi między innymi o pobieranie przez władze Panamy zbyt wysokich opłat za korzystanie z kanału.

Trump grozi i przywołuje traktat z 1977 roku 

Trump grozi i przywołuje traktat z 1977 roku 

Źródło:
PAP, Voice of America 

Premier Słowacji Robert Fico może w poniedziałek pojechać do Moskwy, żeby spotkać się z Władimirem Putinem - przekazał w piątek prezydent Serbii Aleksandar Vuczić na antenie jednej z serbskich stacji radiowych. Tematem rozmów ma być kwestia gazu i kończącej się umowy na tranzyt tego surowca z Rosji przez Ukrainę.

Problemy Słowacji po decyzji Ukrainy. Prezydent Serbii zapowiada spotkanie Ficy z Putinem

Problemy Słowacji po decyzji Ukrainy. Prezydent Serbii zapowiada spotkanie Ficy z Putinem

Źródło:
PAP

Na Kamczatce został odnaleziony samolot An-2, który zniknął z radarów trzy dni temu. Na jego pokładzie znajdowały się trzy osoby. Wszyscy żyją - oznajmił w niedzielę Siergiej Lebiediew, regionalny minister do spraw sytuacji nadzwyczajnych.

Samolot zniknął nad Kamczatką. Po trzech dniach znaleźli załogę

Samolot zniknął nad Kamczatką. Po trzech dniach znaleźli załogę

Źródło:
RBK, Izwestija, Kam24

IMGW wydał alarmy pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu. Obowiązują też ostrzeżenia przed silny wiatrem, który w porywach może rozpędzać się do 70 kilometrów na godzinę. Sprawdź, gdzie należy uważać.

Obfite opady śniegu i porywisty wiatr. Uważajmy

Obfite opady śniegu i porywisty wiatr. Uważajmy

Źródło:
IMGW
Nie ma demokracji bez czytania. To w języku znajdziemy odtrutkę na populizm

Nie ma demokracji bez czytania. To w języku znajdziemy odtrutkę na populizm

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Na portugalskiej Maderze wieje silny wiatr. Przez wichury odwołano ponad 30 połączeń lotniczych. Wstrzymano też połączenia morskie z wyspą Porto Santo, wchodzącą w skład tego położonego na Atlantyku archipelagu.

Odwołane loty i rejsy na Maderę   

Odwołane loty i rejsy na Maderę   

Źródło:
PAP, madeira.rtp.pt

Wielki mufti Libii, szejk Sadik al-Ghariani wezwał w piątek wszystkich Libijczyków do zjednoczenia się i walki z Rosjanami, którzy przybyli do wschodniej części kraju z Syrii, skąd uciekli po obaleniu reżimu Baszara el-Asada.

Wielki mufti wzywa do walki z Rosjanami    

Wielki mufti wzywa do walki z Rosjanami    

Źródło:
PAP

1032 dni temu rozpoczęła się rosyjska pełnoskalowa inwazja na Ukrainę. Organizacja Narodów Zjednoczonych podała, że od początku wojny zginęło ponad 12 tysięcy cywili. W tym roku zginęło ponad 340 cywili, a ponad 1800 zostało rannych.

ONZ o tragicznym bilansie wojny w Ukrainie

ONZ o tragicznym bilansie wojny w Ukrainie

Źródło:
TVN24, PAP, Reuters

Po miesiącu oczekiwania chiński statek Yi Peng wypłynął z duńskiej cieśniny Kattegat. Załoga tego statku jest podejrzana o przerwanie kabli telekomunikacyjnych na Bałtyku w połowie listopada. Trwa śledztwo w sprawie możliwego sabotażu. "Udało się porozmawiać z załogą i sprawdzić kwestie techniczne" - przekazał szef szwedzkiej Komisji do spraw Wypadków.

"Udało się porozmawiać z załogą". "Znamienne" działanie chińskich władz

"Udało się porozmawiać z załogą". "Znamienne" działanie chińskich władz

Źródło:
PAP

Fedor Szandor brał udział w walkach w Ukrainie i z bronią w ręku prowadził z okopów wykłady dla swoich studentów. Teraz prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski mianował go nowym ambasadorem w Budapeszcie.

Prowadził wykłady z okopów. Zełenski mianował go ambasadorem

Prowadził wykłady z okopów. Zełenski mianował go ambasadorem

Źródło:
PAP

Papież Franciszek jest przeziębiony i nie spotka się z wiernymi w niedzielę przed świętami Bożego Narodzenia. Watykan tłumaczy, że decyzja ma też związek z obowiązkami papieża w przyszłym tygodniu.

Papież nie spotka się z wiernymi. Watykan tłumaczy

Papież nie spotka się z wiernymi. Watykan tłumaczy

Źródło:
PAP

Przewodniczący PKW sędzia Sylwester Marciniak uznaje Izbę Kontroli Nadzwyczajnej Sądu Najwyższego. To widać po jego głosowaniu. On nawet chce nas zmusić do tego, żebyśmy my ją uznali. Nie ze mną te numery - powiedział w "Faktach po Faktach" mecenas Ryszard Kalisz, członek Państwowej Komisji Wyborczej. Jak mówił, Marciniak chce, aby członkowie PKW podjęli uchwałę w sprawie sprawozdania komitetu wyborczego PiS, którą w poniedziałek odroczono. Kalisz ujawnił, że szef Komisji próbuje wprowadzać ją tylnymi drzwiami. - Ja się trzymam prawomocnej uchwały PKW z poniedziałku - oświadczył.

Kalisz o szefie PKW: nie ze mną te numery

Kalisz o szefie PKW: nie ze mną te numery

Źródło:
TVN24

2,2 miliona turystów przybyło na Kubę w 2024 roku. To o milion urlopowiczów mniej, niż spodziewał się rząd w Hawanie. Od kilku lat w kubańskiej turystyce widoczny jest kryzys.

Turystyczna zapaść na popularnej wyspie

Turystyczna zapaść na popularnej wyspie

Źródło:
PAP

Pierwszy dzień astronomicznej zimy nie jest w tym roku rekordowo ciepły, ale jak zaznaczyła synoptyczka IMGW Ewa Łapińska, widać tendencję do tego, że temperatura w tym okresie jest coraz wyższa. Po odwilży w tym tygodniu śnieg w górach zdążył już spaść, ale i tak jest go mało. W Zakopanem w sobotę leżały cztery centymetry białego puchu.

Cała Polska na czerwono. "Jest tendencja"

Cała Polska na czerwono. "Jest tendencja"

Źródło:
PAP, IMGW, tvnmeteo.pl

Pijani rodzice, którzy "opiekowali się" trójką dzieci, pogryźli interweniujących policjantów. Odpowiedzą za narażenie nieletnich na niebezpieczeństwo oraz za naruszenie nietykalności mundurowych.

Pijani rodzice pogryźli interweniujących  policjantów

Pijani rodzice pogryźli interweniujących policjantów

Źródło:
KMP Lublin/tvn24.pl

Służby nie odkryły żadnych powiązań sprawcy zamachu w Magdebugu z islamskimi radykałami. Przeciwnie, mężczyzna miał być islamofobem i w dodatku sympatykiem skrajnie prawicowej partii AfD. - Prawdopodobnie stopniowo, być może w sposób niezauważony przez nikogo, radykalizował się - ocenił Łukasz Jasiński z PISM. Napastnik to pochodzący z Arabii Saudyjskiej lekarz psychiatra legalnie mieszkający i pracujący w Niemczech. Według Agencji Reuters, saudyjskie władze miały ostrzegać wcześniej Niemcy przed mężczyzną, który publikował ekstremistyczne wpisy.

Nazywał siebie "najbardziej agresywnym krytykiem islamu w historii". Kim jest zamachowiec z Magdeburga?

Nazywał siebie "najbardziej agresywnym krytykiem islamu w historii". Kim jest zamachowiec z Magdeburga?

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, TVN24, Reuters

50-letniemu lekarzowi z Arabii Saudyjskiej zarzuca się pięciokrotne morderstwo i usiłowanie zabójstwa ponad 200 osób na jarmarku bożonarodzeniowym w Magdeburgu. Premier Donald Tusk po ataku w Niemczech apeluje do prezydenta i posłów PiS. 38 osób zginęło w wypadku autobusu w Brazylii. Viktor Orban, odnosząc się do sprawy Marcina Romanowskiego zasugerował, że na Węgrzech "może dochodzić do przypadków udzielania azylu" innym osobom. IMGW wydało ostrzeżenia w związku z niebezpieczną pogodą. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć w niedzielę 22 grudnia.

Zarzuty dla sprawcy zamachu, apel Tuska, tragiczny wypadek w Brazylii

Zarzuty dla sprawcy zamachu, apel Tuska, tragiczny wypadek w Brazylii

Źródło:
TVN24, PAP

Wieczorem na placu budowy nowej stacji metra zapadła się ziemia. - Zobaczyliśmy zapadlisko w ziemi na około trzy metry - mówił redakcji Kontakt24 aspirant Mariusz Kapsa ze stołecznej straży pożarnej. Jolanta Maliszewska z MPWiK przekazała, że w niedzielę rano została przywrócona woda do bloków przy ulicy Rayskiego.

Awaria na budowie nowej stacji metra. "Zobaczyliśmy zapadlisko na trzy metry"

Awaria na budowie nowej stacji metra. "Zobaczyliśmy zapadlisko na trzy metry"

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, Kontakt24

Premier Węgier Viktor Orban nie lubi rozliczeń. Powiedział mi to wprost, tłumacząc decyzję o azylu dla Marcina Romanowskiego - napisał w sobotę w mediach społecznościowych premier Donald Tusk.

Tusk o słowach Orbana. "Powiedział mi to wprost, tłumacząc decyzję o azylu"

Tusk o słowach Orbana. "Powiedział mi to wprost, tłumacząc decyzję o azylu"

Źródło:
tvn24.pl, PAP

W trakcie spotkania unijnych przywódców kanclerz Niemiec Olaf Scholz z irytacją zareagował na propozycję prezydenta Andrzeja Dudy dotyczącą rosyjskich aktywów - podał "Financial Times". Według relacji dziennika niemiecki polityk "warknął" na polskiego prezydenta, zaskakując tym pozostałych przywódców.

Media: Scholz "warknął" na Dudę. "Nawet nie używacie euro!"

Media: Scholz "warknął" na Dudę. "Nawet nie używacie euro!"

Źródło:
"Financial Times", PAP

Prezydent elekt USA Donald Trump ogłosił, że zamierza powołać producenta telewizyjnego Marka Burnetta na stanowisko specjalnego wysłannika do Wielkiej Brytanii w swojej nowej administracji. Burnett jest laureatem 13 nagród Emmy.

Laureat nagród Emmy w administracji Trumpa

Laureat nagród Emmy w administracji Trumpa

Źródło:
PAP

Właściciel TVN - amerykański koncern Warner Bros. Discovery - rozpoczął proces sprzedaży firmy - podał w piątek Reuters. Do tych informacji odniósł się rzecznik WBD, podkreślając, że dla "Warner Bros. Discovery podczas podejmowania decyzji o sprzedaży, zachowanie niezależności newsów TVN jest priorytetem".

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Źródło:
Reuters, tvn24.pl

22 grudnia rozpoczęła się kalendarzowa zima. Rosnące temperatury sprawiają, że liczba dni, w których możemy cieszyć się opadami śniegu, zmniejszają się z roku na rok. Nie zmienia to jednak faktu, że gdy taki dzień nadchodzi, cieszymy się z każdego płatka śniegu. Można wtedy lepić bałwana, pójść na sanki czy na narty. A wy lubicie gdy otacza nas biała pokrywa śniegu czy raczej preferujecie jesienną aurę? Pokażcie nam wasze zimowe dni! Czekamy na wasze filmy i zdjęcia.

Nadeszła zima. Pokażcie mroźne krajobrazy

Nadeszła zima. Pokażcie mroźne krajobrazy

Źródło:
Kontakt24

Do pewnej rodziny z amerykańskiego stanu Wirginia zawitał niespodziewany gość. Do domu przez komin wleciała sowa, która usiadła na szczycie choinki. Jej przegonienie nie było łatwe.

Wleciała do domu i usiadła na choince. "Zobaczyłam wielką sowę"

Wleciała do domu i usiadła na choince. "Zobaczyłam wielką sowę"

Źródło:
cbsnews.com, nbcwashington.com
Kiedyś von Herbersteinowie, dziś powodzianie. O mapie wspomnień i bigosie w pałacu

Kiedyś von Herbersteinowie, dziś powodzianie. O mapie wspomnień i bigosie w pałacu

Źródło:
tvn24.pl
Premium
"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

Źródło:
tvn24.pl
Premium
"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o najważniejszych wydarzeniach ze świata filmu i muzyki. W programie między innymi o filmie "Saint-Exupery. Zanim powstał Mały książę", który można już oglądać na dużym ekranie, a także o tytułach z szansą na nominacje do Oscara, które znalazły się na "krótkiej liście". Wspomniano też o specjalnym wyróżnieniu dla Toma Cruise'a.

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Źródło:
tvn24.pl