TVN24 | Polska

Ognisko koronawirusa w urzędzie gminy Dąbrowa. Petenci nie załatwią spraw na miejscu

TVN24 | Polska

Autor:
ib/
tam
Źródło:
TVN24 Wrocław, PAP
Z powodu dużej liczby zakażeń Dąbrowa zamknęła urząd gminy
Z powodu dużej liczby zakażeń Dąbrowa zamknęła urząd gminyTVN24 Wrocław
wideo 2/20
TVN24 WrocławZ powodu liczby zakażeń Dąbrowa zamknęła urząd gminy

Urząd gminy Dąbrowa na Opolszczyźnie od poniedziałku pozostaje zamknięty dla osób z zewnętrz. Powodem jest wysoka liczba zakażeń koronawirusem wśród pracowników. - Poszło to lawinowo, na zasadzie domina - mówi wójt gminy Dąbrowa.

Na stronie urzędu gminy Dąbrowa zamieszczono informację o ograniczeniu dostępu pomieszczeń urzędu dla osób z zewnątrz. Według informacji gminy, do końca tygodnia kontakt z urzędnikami dla petentów możliwy będzie jedynie drogą telefoniczną, elektroniczną lub za pośrednictwem tradycyjnej poczty.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W INTERNECIE >>>

Co trzeci pracownik chory, zaczęło się od osoby niezaszczepionej

Powodem zamknięcia urzędu jest rosnąca liczba pracowników instytucji, u których - w ostatnich dniach - potwierdzono zakażenie koronawirusem. Wójt gminy poinformowała, że obecnie zakażonych jest około 30 procent pracowników.

- Rozpoczęło się od osoby niezaszczepionej, która otrzymała skierowanie na testy covidowe. W związku z tym kolejne osoby, które przemieszczały się po korytarzach urzędu, musieliśmy skierować na szybkie testy. Poszło to lawinowo, na zasadzie domina, wydaje mi się, że tego koronawirusa ktoś nam po prostu "sprzedał" i to poszło po ludziach - mówi Katarzyna Gołębiowska-Jarek, wójt gminy Dąbrowa.

U dwóch pracowników choroba ma poważny przebieg. Wśród chorujących są również osoby zaszczepione. Ci, którzy mogą pracować, swoje obowiązki w miarę możliwości wykonują zdalnie. Mieszkańcy z urzędnikami mogą kontaktować się telefonicznie. W najważniejszych sprawach można się udać do urzędów w sąsiednich gminach. Wnętrza urzędu w Dąbrowie zostały zdezynfekowane.

Autor:ib/ tam

Źródło: TVN24 Wrocław, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Urząd Gminy Dąbrowa

Pozostałe wiadomości