Dziewięć osób zmarło, 193 potwierdzone zakażenia w poniedziałek

TVN24 | Polska

Aktualizacja:
Autor:
js/pm/kk/b
Źródło:
tvn24.pl
Szumowski: zasady są drakońskie, ja to rozumiem, ale starajmy sięTVN24
wideo 2/38
TVN24122 nowe przypadki koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek wieczorem o 71 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. W wieczornym komunikacie przekazano wiadomość o śmierci pięciu osób, a od początku dnia - dziewięciu zgonach i 193 zakażeniach. Od początku epidemii w naszym kraju potwierdzono 2055 przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Zmarło 31 osób.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

W poniedziałek potwierdzono łącznie 193 przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce i śmierci dziewięciu osób.

Chwilę po godzinie 20 resort zdrowia przekazał informację o 71 pozytywnych wynikach testów laboratoryjnych. Dotyczą one: 26 osób z województwa mazowieckiego, 17 osób z woj. wielkopolskiego, 15 osób z woj. dolnośląskiego, sześciu osób z woj. śląskiego, trzech osób z woj. opolskiego, trzech osób z woj. lubelskiego oraz jednej osoby z woj. zachodniopomorskiego.

"Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci pięciu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 71-letni mężczyzna, 87-letnia kobieta i 73-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu, wszyscy z chorobami współistniejącymi; oraz 73-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, która była w stanie ciężkim i miała choroby współistniejące oraz 60-letni mężczyzna ze szpitala w Biłgoraju" - poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

2055 zakażeń koronawirusem w Polsce, 31 osób nie żyje

Przed godziną 15 resort zdrowia opublikował drugi poniedziałkowy komunikat w tej sprawie. Poinformowano w nim, że testy laboratoryjne potwierdziły 79 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Dotyczą one 25 osób z województwa kujawsko-pomorskiego, 19 osób z woj. małopolskiego, 12 osób z woj. łódzkiego, ośmiu osób z woj. opolskiego, czterech osób z woj. podkarpackiego, czterech osób z woj. podlaskiego, czterech osób z woj. wielkopolskiego, dwóch osób z woj. pomorskiego oraz jednej osoby z woj. zachodniopomorskiego.

Rano poinformowano o 43 nowych przypadkach, które dotyczą: dziewięciu osób z woj. dolnośląskiego, ośmiu osób z woj. śląskiego, sześciu osób z woj. lubelskiego, pięciu osób z woj. małopolskiego, czterech osób z woj. podlaskiego, trzech osób z woj. lubuskiego, trzech osób z woj. świętokrzyskiego, trzech osób z woj. wielkopolskiego oraz po jednej osobie z województw warmińsko-mazurskiego i pomorskiego.

"Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci czterech kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 83-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 32-letnia kobieta i 80-letni mężczyzna ze szpitala w Łańcucie. Wszyscy pacjenci mieli współistniejące choroby" - przekazał resort zdrowia.

Łącznie w Polsce od początku epidemii potwierdzono 2055 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 31 osób.

Stan epidemii

W Polsce od 20 marca obowiązuje stan epidemii. Zdecydowano o przedłużeniu zamknięcia wszystkich placówek oświatowych i szkół wyższych do Wielkanocy. Wcześniej wszystkie placówki oświatowe w kraju miały być zamknięte do 25 marca.

24 marca opublikowano rozporządzenie ministra zdrowia zmieniające przepisy zawarte we wcześniejszej regulacji dotyczącej ogłoszenia stanu epidemii. Wprowadzono ograniczenia w przemieszczaniu się z pewnymi wyjątkami: drogi do pracy i do domu, wolontariatu w walce z koronawirusem oraz załatwiania niezbędnych spraw życia codziennego (np. niezbędnych zakupów, wykupienia lekarstw, wizyty u lekarza, opieki nad bliskimi lub wyprowadzenia psa).

Wprowadzono zakaz zgromadzeń. Ograniczenia dotyczą także obrzędów religijnych, zakładów pracy oraz korzystania z komunikacji miejskiej, gdzie dozwolona liczba pasażerów ma odpowiadać połowie miejsc siedzących w danym środku transportu.

Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi całodobową infolinię (tel. 800 190 590) udzielającą informacji o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Autor:js/pm/kk/b

Źródło: tvn24.pl

Tagi:
Raporty: