TVN24 | Polska

111 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w sobotę

TVN24 | Polska

Aktualizacja:
Autor:
js/pm/kk/b
Źródło:
tvn24.pl
Premier: wprowadzamy stan epidemii
Premier: wprowadzamy stan epidemiiTVN24
wideo 2/21
TVN24Premier: wprowadzamy stan epidemii

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę wieczorem o 44 nowych przypadkach koronawirusa. Łącznie w Polsce potwierdzono 536 przypadków zakażenia. Pięć osób zmarło.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O KORONAWIRUSIE. RAPORT TVN24.PL >>>

Przypadki, o których ministerstwo poinformowało w sobotę o godz. 20.30 dotyczą: 20 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, pięciu osób z woj. wielkopolskiego, dwóch osób z woj. kujawsko-pomorskiego i po jednej osobie z woj. lubelskiego i świętokrzyskiego.

W sobotę 111 potwierdzonych przypadków

Wcześniej, około godziny 18, resort poinformował o 40 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Było to: 19 osób z woj. łódzkiego, siedmiu osób z woj. śląskiego, pięciu z woj. podkarpackiego, pięciu osób z woj. dolnośląskiego, trzech osób z woj. pomorskiego i jednej osoby z woj. małopolskiego.

Pięć godzin wcześniej resort zdrowia poinformował, że potwierdzono 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Dotyczą: czterech osób z woj. wielkopolskiego, trzech osób z woj. dolnośląskiego, dwóch z woj. podlaskiego i po jednej osobie z woj. podkarpackiego, małopolskiego, lubelskiego i kujawsko-pomorskiego.

Natomiast rano informowano o 14 nowych przypadkach. Dotyczą: czterech osób z województwa wielkopolskiego, trzech z woj. śląskiego, trzech z woj. warmińsko-mazurskiego i po jednej osobie z woj. pomorskiego, lubelskiego, zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

W sumie w Polsce potwierdzono 536 przypadków zakażenia koronawirusem. Pięć osób zmarło. Jedna osoba wyzdrowiała.

W piątek resort zdrowia informował w komunikacie, że zmarła szósta osoba, u której zdiagnozowano zakażenie koronawirusem. To 27-letnia kobieta, która przebywała w szpitalu w Łańcucie. Później Ministerstwo Zdrowia stwierdziło, że przyczyną śmierci pacjentki nie był koronawirus. "Dlatego też nie jest uwzględniona w statystyce osób zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem" - zastrzeżono.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Wprowadzono stan epidemii

Premier Mateusz Morawieckie poinformował w piątek o wprowadzeniu stanu epidemii. Zdecydowano o przedłużeniu zamknięcia wszystkich placówek oświatowych i szkół wyższych do świąt Wielkanocy. Wcześniej wszystkie placówki oświatowe w kraju miały być zamknięte do 25 marca. Szef rządu przekazał też, że zostaną zaostrzone kary za złamanie kwarantanny. Grzywna wzrośnie z pięciu tysięcy do 30 tysięcy złotych.

Koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem.

Autor:js/pm/kk/b

Źródło: tvn24.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości