Luzowanie obostrzeń przyspieszone? Niedzielski: trzeba się spodziewać kosmetycznych ruchów

Autor:
ads/kg
Źródło:
PAP
Niedzielski: trzeba się spodziewać kosmetycznych ruchów w sprawie luzowania obostrzeń
Niedzielski: trzeba się spodziewać kosmetycznych ruchów w sprawie luzowania obostrzeńRadio Plus
wideo 2/21
Radio PlusNiedzielski: trzeba się spodziewać kosmetycznych ruchów w sprawie luzowania obostrzeń

Minister Zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że "raczej trzeba się spodziewać kosmetycznych ruchów niż zdecydowanego przyspieszenia" w sprawie harmonogramu luzowania obostrzeń.

Niedzielski był w środę gościem Radia Plus. Był pytany, czy rząd rozważa przyspieszenie majowego harmonogramu odmrażania gospodarki. Minister przekazał, że ta kwestia prawdopodobnie będzie omawiana podczas posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Ocenił, że z jednej strony są przesłanki do takiego przyspieszenia, ponieważ średnia tygodniowa liczba zachorowań "jest niższa niż była w najniższym punkcie między drugą a trzecią falą, czyli w lutym".

- Z drugiej strony te ostatnie dni - mówię o wczorajszym i prawdopodobnie dzisiejszym - to będą lekkie wzrosty zachorowań w stosunku do poprzedniego tygodnia. Wynika to przede wszystkim z anomalii majówkowej, czyli z tego, że w poprzednim tygodniu poniedziałek był dniem wolnym i mamy pewnego rodzaju przesunięcie - powiedział.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

"To na pewno nie będą ruchy, które będą mocno zmieniały ten harmonogram"

Dodał, że informacje o ewentualnych zmianach będą przekazane w środę po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

- To na pewno nie będą ruchy, które będą mocno zmieniały ten harmonogram, który w tej chwili realizujemy. Raczej trzeba się spodziewać kosmetycznych ruchów niż jakiegoś zdecydowanego przyspieszenia - zaznaczył Niedzielski

Autor:ads/kg

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości