Kiedy możliwy powrót dzieci do szkół? Premier odpowiada

TVN24 | Polska

Autor:
asty/kg
Źródło:
PAP
"Z powrotem dzieci do szkół trzeba będzie poczekać do ostatniej dekady stycznia, a może nawet później"Facebook/@MorawieckiPL
wideo 2/4
Facebook/@MorawieckiPL"Z powrotem dzieci do szkół trzeba będzie poczekać do ostatniej dekady stycznia, a może nawet później"

Premier Mateusz Morawiecki, odpowiadając na wybrane pytania internautów podczas środowej sesji Q&A na Facebooku, powiedział, że przed decyzją o powrocie uczniów do szkół "musimy wiedzieć, jaki będzie stan zakażeń i jaki będzie stan dystrybucji szczepionek". - A to pokaże koniec grudnia i styczeń - dodał.

Mateusz Morawiecki został zapytany w środę podczas sesji Q&A na Facebooku, kiedy dzieci powrócą do nauki w szkołach. - Bardzo chciałbym, żeby to było jak najszybciej, ale niestety, być może trzeba będzie z tym poczekać do ostatniej dekady stycznia, a może nawet później. Dziś nie podejmuję się podjąć takiej decyzji - odpowiedział.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Premier Mateusz Morawiecki odpowiadał na wybrane pytania na FacebookuFACEBOOK/@MORAWIECKIPL

Wyjaśnił, że obecnie jest za wcześnie na składanie deklaracji dotyczących takiego powrotu. - Musimy wiedzieć, jaki będzie stan zakażeń, jaki będzie stan dystrybucji szczepionek, a to dopiero koniec grudnia i styczeń pokażą. Musimy też zobaczyć, czy Polacy zachowują się w sposób odpowiedzialny i zdyscyplinowany - wyjaśnił.

- Pamiętajmy, że wirus działa w sposób opóźniony - podkreślił. - Wytrzymajmy kilka miesięcy, mam nadzieję, że w lutym, dzięki szczepionkom sytuacja może się poprawić, a dla medyków może nawet wcześniej - dodał.

Autor:asty/kg

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: