TVN24 | Polska

Szyją maseczki i fartuchy, gotują posiłki dla lekarzy. Firmy i mieszkańcy pomagają szpitalom

TVN24 | Polska

Autor:
ads
Źródło:
tvn24.pl
Firmy i mieszkańcy pomagają szpitalom
Firmy i mieszkańcy pomagają szpitalomFakty po południu TVN24
wideo 2/22
Fakty po południu TVN24Firmy i mieszkańcy pomagają szpitalom

W związku z rozprzestrzenianiem się w Polsce koronawirusa drastycznie wzrosło zapotrzebowanie na maseczki, kombinezony czy specjalne fartuchy dla personelu medycznego. Są niezbędne przy leczeniu osób zakażonych. Z pomocą przychodzą firmy i lokalne społeczności - szyją sprzęt i dostarczają posiłki dla zapracowanych lekarzy.

W mediach społecznościowych zawiązała się grupa osób, które produkują kolorowe, wzorzyste maseczki wielokrotnego użytku i wysyłają je do krakowskiego Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego. 

Maseczki szyją też mieszkańcy Trzebnicy.

Pan Łukasz Więcek produkuje za pomocą drukarek 3D przyłbice ochronne dla lekarzy ze szpitala w Zielonej Górze. Planuje wykonać ich nawet 1200 sztuk.

Środki czystości, czepki, rękawiczki, kombinezony, obiady dla personelu i dodatkowe przekąski dla pacjentów. To wszystko trafiło do szpitala w Starachowicach, o czym poinformował starosta powiatu Piotr Babicki.

Łódzkie firmy przekazują szpitalom maseczki i płyn dezynfekujący, a restauratorzy dostarczają personelowi jedzenie. Sprzęt do jednej z placówek przywiozła też prezydent miasta Hanna Zdanowska.

Szpitalowi w Rawiczu pomaga tamtejsza pracownia krawiecka Velluto, szyjąc maseczki. "Dziękujemy Wam za to co dla Nas robicie, teraz my zrobimy coś dla Was" - zwrócili się do lekarzy.

ANSWEAR wspólnie z Medicine Everyday Therapy uszyją 20 tysięcy jednorazowych maseczek, które trafią do dwóch krakowskich szpitali.

Produkująca odzież firma 4F pomoże Centralnemu Szpitalowi Klinicznemu MSWiA w Warszawie i uszyje dodatkowe fartuchy medyczne.

Projektantka Ewa Minge i pracowniczki jej szwalni produkują maseczki i przekazują za darmo do potrzebujących szpitali. "Zdobyliśmy surowiec i dopóki nam go starczy, pracujemy" - napisała Minge.

Żołnierze i pracownicy z 6. Brygady Powietrznodesantowej na codzień naprawiają spadochrony, jednak teraz zajęli się szyciem maseczek.

Do pomocy zaangażowano też więźniów. Jak przekonuje Patryk Jaki, Polska to jedyny kraj, który zdecydował się na taki krok.

Autor:ads

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości