Polska

Kolejne filmy internautów z burd podczas "Marszu Niepodległości"

Polska

Aktualizacja:
Moment podpalenia budki strażnika przed ambasadą Rosji
YouTube, MonisiaMoment podpalenia budki przed ambasadą Rosji

W sieci pojawiają się kolejne nagrania z incydentów, do których doszło w Warszawie w czasie obchodów Święta Niepodległości. Na jednym z opublikowanych filmów widać moment podpalenia "Tęczy" na pl. Zbawiciela. Na innych atak na skłot przy ul. Jana Skorupki i moment podpalenia budki strażników przed ambasadą Rosji.

Podczas zorganizowanego w poniedziałek w Warszawie przez środowiska narodowe "Marszu Niepodległości" doszło do zamieszek przed tzw. skłotami przy ul. ks. Skorupki i ul. Wilczej oraz na pl. Zbawiciela, gdzie podpalono instalację "Tęcza", która została naprawiona zaledwie kilka dni wcześniej.

Zobacz moment podpalenia "Tęczy" w Warszawie
Zobacz moment podpalenia "Tęczy" w WarszawieYouTube, PodwieczorekW24

Na filmie jednego z internautów zamieszczonym w serwisie YouTube, widać moment podpalenia kolorowej "Tęczy". Wartość podpalonej instalacji oszacowano na 70 tys. zł. Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała, że instalacja zostanie odbudowana.

Nagranie z zamieszek 11 listopada
Nagranie z zamieszek 11 listopadachris73926 | You Tube

Atak na skłot

Uczestnicy "Marszu Niepodległości" przerywają kordon straży marszu
Uczestnicy "Marszu Niepodległości" przerywają kordon straży marszuYouTube, Monisia

Na innym filmie, który trafił do sieci, widać jak część osób, jeszcze zanim cały "Marsz Niepodległości" dotarł do ulicy Skorupki, wbiegła na tę ulicę. Chuligani zaczęli rzucać racami w kierunku skłotu. Gdy marsz przechodził już ulicą Marszałkowską, wejście na ulicę zablokowała straż marszu. Agresorom udało się jednak pokonać kordon strażników broniących wejścia na Skorupki. W kierunku skłotu poleciały race.

Atak na skłot przy ul. Jana Skorupki
Atak na skłot przy ul. Jana Skorupki GuildOfTrespassers

Autor: db / Źródło: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości