Polska

Kilogram amfetaminy w pociągu

Polska

Kilogram amfetaminy w pociągu
policja OstródaKilogram amfetaminy w pociągu

Nawet 15 lat więzienia może grozić 35-latkowi, który przewoził w pociągu amfetaminę. Mężczyzna wpadł, bo jego dziwne zachowanie wzbudziło podejrzenia policjantów, którzy prowadzili akcję przeciwko kieszonkowcom.

Policjanci z wydziału kryminalnego ostródzkiej komendy zauważyli, że jeden z pasażerów pociągu dziwnie się zachowuje. Postanowili więc wylegitymować mężczyznę. Ten widząc policjantów, próbował uciec. Bezskutecznie.

Podczas przeszukania jego rzeczy funkcjonariusze znaleźli w plecaku kilogram amfetaminy o czarnorynkowej wartości około 40 tysięcy złotych.

Daniel N. oraz 39 - letnia kobieta, która towarzyszyła mu w podróży, zostali zatrzymali i przewiezieni do policyjnego aresztu.

W mieszkaniu 35-latka policjanci wykryli woreczki strunowe oraz specjalną wagę, która mogła służyć do porcjowania narkotyków.

Trafił do aresztu

Okazało się, że mężczyzna, który jest mieszkańcem Kętrzyna, ostatnich kilkanaście lat spędził w więzieniu, gdzie odbywał karę za różnego rodzaju przestępstwa, m.in. narkotykowe.

Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Popełnienie tego przestępstwa w warunkach recydywy skutkuje karą więzienia nawet do lat 15.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: policja Ostróda

Pozostałe wiadomości