Polska

Abp Michalik o współczesności. "Atak na prawo natury jest dziś bardzo mocny"

Polska

Abp Michalik o współczesności. "Atak na prawo natury jest dziś bardzo mocny"
tvn24Abp Michalik przemawiał z okazji Wielkanocy

Atak na prawo boże, na prawo natury jest dziś bardzo mocny w naszych cywilizowanych i nowoczesnych krajach - powiedział w wielkanocnym kazaniu były przewodniczący episkopatu arcybiskup Józef Michalik.

Arcybiskup Józef Michalik zwrócił się do swoich parafian we specjalnym wielkanocnym kazaniu. Duchowny mówił, że chrześcijanie, także w dzisiejszych czasach, borykają się z prześladowaniem. Zwrócił uwagę na problem wychowywania dzieci w sposób, na który nie powinni, według niego, godzić się rodzice.

- Atak na prawo boże, na prawo natury jest dziś bardzo mocny w naszych cywilizowanych i nowoczesnych krajach - powiedział.

Michalik ubolewał nad sytuacją w jakiej znalazła się współczesna rodzina.

- Myślę, że też jesteśmy świadkami ataku na religię w szkole. Ona ciągle przeszkadzała i będzie przeszkadzać. Są dziś przecież próby ograniczenia rodziny w wychowywaniu. W szkole najpierw podpowiada się, a potem narzuca. Zaczyna się wychowywać dziecko od przedszkola. Pobudza w nim seksualność prawdziwą czy fałszywą - powiedział arcybiskup.

Abp Michalik przemawiał z okazji niedzieli wielkanocnej. To pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych i najważniejsza data w kalendarzu Kościoła katolickiego. Tego dnia wierni świętują zmartwychwstanie Chrystusa.

[object Object]
Prawosławni i wierni obrządków wschodnich obchodzą Wielkanoctvn24
wideo 2/18

Autor: kło/ja / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości