Kolenda-Zaleska: jeśli dalej nam państwo zaufają, to możemy wyposażyć kolejne szpitale

Autor:
mart/kab
Źródło:
TVN24
Kolenda-Zaleska: jeśli dalej nam państwo zaufają to możemy wyposażyć kolejne szpitale
Kolenda-Zaleska: jeśli dalej nam państwo zaufają to możemy wyposażyć kolejne szpitaleTVN24
wideo 2/21
TVN24Kolenda-Zaleska: jeśli dalej nam państwo zaufają to możemy wyposażyć kolejne szpitale

Ponad 7 milionów złotych - tyle Fundacja TVN "Nie jesteś sam" przeznaczyła już na pomoc szpitalom oraz medykom w walce z epidemią COVID-19. Zebrane przez fundację pieniądze pozwolą między innymi na zakup wyposażenia dla szpitali, testów dla medyków, a także wsparcie domów pomocy społecznej.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Prezeska Fundacji TVN "Nie jesteś sam" Katarzyna Kolenda-Zaleska mówiła w TVN24, że do tej pory fundacja przeznaczyła już 7.280.000 złotych na pomoc szpitalom i medykom. - Oczywiście dzięki państwu, bo to państwo się też składali na tę kwotę w czasie "Koncertu dla bohaterów", który zorganizowaliśmy razem z player.pl - dodała.

Tak wyglądał koncert dla bohaterów
Tak wyglądał koncert dla bohaterówTVN24, player.pl

- Z pieniędzy, które zebraliśmy w czasie koncertu, to jest prawie pięć milionów złotych, przekazaliśmy 55 szpitalom w całej Polsce kwoty od 150 do 50 tysięcy złotych w zależności od potrzeb zgłaszanych przez szpitale - wyjaśniła. - To były bardzo małe miejscowości, na przykład Ryki albo większe miasta, jak Warszawa - dodała prezeska fundacji.

Czytaj więcej w raporcie tvn24.pl: Koronawirus - najważniejsze informacje.

Pomoc dla szpitali, medyków i DPS-ów

Kolenda-Zaleska poinformowała, że wcześniej fundacja przekazała też 100 tysięcy złotych dla Centrum Zdrowia Dziecka. - Jeśli dalej nam państwo zaufają, a mam nadzieję, że tak się stanie, i będą przekazywać pieniądze, to możemy wyposażyć kolejne szpitale, kolejnych medyków, lekarzy i pielęgniarki - mówiła.

- Byliśmy bardzo poruszeni sytuacją w DPS-ach, więc przekazaliśmy pieniądze dla trzech DPS-ów w Polsce. Dostawaliśmy też wpłaty od osób prywatnych, które były tak poruszone tą sytuacją, że wpłacały nam pieniądze konkretnie z przeznaczeniem na któryś z domów pomocy społecznej - stwierdziła Kolenda-Zaleska.

Raport tvn24.pl: Polacy pomagają w walce z epidemią

Kolejne pieniądze zostaną też przeznaczone na testy dla medyków. - Wcześniej przekazaliśmy milion złotych na testy genetyczne i teraz dostaliśmy od amerykańskiej firmy Amazon półtora miliona złotych na kolejne testy - wyjaśniła dziennikarka.

Przez 19 lat działalności Fundacja TVN "Nie jesteś sam" przekazała na realizację celów charytatywnych około 250 000 000 złotych. Od początku istnienia wspiera system opieki zdrowotnej w Polsce: buduje i remontuje kliniki i oddziały szpitalne, kupuje najnowocześniejszy sprzęt medyczny, rehabilitacyjny oraz karetki pogotowia.

Autor:mart/kab

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości