TVN24 | Polska

Ciało 32-letniego mężczyzny znalezione w jeziorze Szeląg Wielki. Zaginął przed tygodniem

TVN24 | Polska

Autor:
mjz
Źródło:
PAP
Grupa Specjalna Płetwonurków RP odnalazła ciało mężczyzny (materiał z 16.01.2022)
Grupa Specjalna Płetwonurków RPGrupa Specjalna Płetwonurków RP odnalazła ciało mężczyzny

Ciało 32-letniego mieszkańca gminy Elbląg odnalazła w jeziorze Szeląg Wielki (województwo warmińsko-mazurskie) Grupa Specjalna Płetwonurków RP. Jego zaginięcie zgłoszono przed tygodniem po tym, jak wypłynął kajakiem na ryby.

Po zgłoszonym 9 stycznia zaginięciu 32-letniego mieszkańca gminy Elbląg początkowo prowadzono na jeziorze Szeląg Wielki akcję ratowniczą z udziałem straży pożarnej. W dalszych poszukiwaniach wykorzystywano policyjny śmigłowiec z kamerą termowizyjną. Od czterech dni działania - na prośbę dziewczyny zaginionego - prowadziła Grupa Specjalna Płetwonurków Rzeczypospolitej Polskiej. Szef grupy Maciej Rokus przekazał, że ciało mężczyzny odnaleziono w niedzielę w odległości stu metrów od brzegu, na głębokości około 20 metrów.

Jak zaznaczył Rokus, akcję utrudniała nie tylko pogoda, ale przede wszystkim duże i zróżnicowane głębokości jeziora. - Ciało znajdowało się prawie na pionowej ścianie - wyjaśnił Rokus.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Ciało zidentyfikowane przez rodzinę

Na miejsce odnalezienia zwłok wezwano policję i prokuratora. - Ciało zostało zidentyfikowane przez rodzinę - poinformował starszy aspirant Michał Przybyłek z ostródzkiej policji.

Według ustaleń policji, 32-letni mężczyzna w ubiegłą niedzielę rano wybrał się kajakiem na połów ryb w okolice Zwierzewa. Początkowo bliscy mieli z nim kontakt telefoniczny, po południu już nie można się było z nim połączyć. Wtedy powiadomiono służby ratownicze.

Google Maps

Autor:mjz

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Grupa Specjalna Płetwonurków RP

Pozostałe wiadomości