Polska

"W kampanii Kopacz nie istniała jako przywódca Platformy"

Polska

video-1427685
Były polityk PO skrytykował Ewę Kopacz

Kopacz była bardzo milcząca w kampanii, była wycofana – powiedział w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat Jan Rokita. Zdaniem gościa Katarzyny Kolendy-Zaleskiej jest to "zdumiewająca słabość przywództwa".

- Cenną rzeczą w podejściu prezydenta Dudy jest, wydaje mi się, szczere pragnienie powstrzymania tego rządzonego bardzo głęboką namiętnością konfliktu partyjnego między PO i PiS, który rozdziera Polskę - powiedział Rokita.

- Kiedy Duda mówi o tym, że chce odbudować wspólnotę Polaków, to wygląda to na coś więcej niż retorykę - dodał.

"Kopacz nie istniała jako przywódca"

Jan Rokita, pytany o oczekiwania wobec nowego prezydenta podkreślił, że „jeśli Dudzie uda się złagodzić nastroje partyjne, ten zelotyzm partyjny, który się rozpanoszył w Polsce po obu stronach – tak bezczelnie i tak po chamsku z antydemokratyczną, partyjną namiętnością plemienną – to to by była wielka rzecz”.

- Kopacz była bardzo milcząca w kampanii, była wycofana, nie istniała jako przywódca PO. To zdumiewająca słabość przywództwa - zarzucił.

Rokita podkreślił, że jedyną reakcją Ewy Kopacz było podkreślenie, że prezydent i rząd służą temu samemu pracodawcy - narodowi - i zapowiedź chęci współpracy.

Stały komentator TVN24 Biznes i Świat dodał: „jeśli pojawiłaby się współpraca między prezydentem z PiS i rządem PO, to byłby zmiana epoki politycznej na lepszą”. - Ja chcę wierzyć, że jest to możliwe w tych warunkach - podkreślił.

Autor: kło / Źródło: TVN24 Biznes i Świat

Pozostałe wiadomości