Jacek Kurski po raz drugi wziął ślub kościelny. Wśród gości Kaczyński, Ziobro, Błaszczak, Szydło

Autor:
akw/b
Źródło:
tvn24.pl
Jacek Kurski po raz drugi wziął ślub kościelny
Jacek Kurski po raz drugi wziął ślub kościelnyTVN24
wideo 2/2
TVN24Jacek Kurski po raz drugi wziął ślub kościelny

Były prezes, a obecnie doradca zarządu telewizji państwowej Jacek Kurski wziął ponowny ślub kościelny w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach. Po ceremonii, razem z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, udał się do krypty z sarkofagiem pary prezydenckiej Lech i Marii Kaczyńskich na Wawelu.

Zarówno dla byłego prezesa telewizji państwowej Jacka Kurskiego, jak i dla panny młodej, długoletniej pracowniczki TVP, był to ponowny ślub kościelny. Kurski ma troje dzieci z poprzedniego małżeństwa, które trwało dwie dekady. Z Joanną Klimek wziął ślub cywilny się w 2018 roku.

Wśród zaproszonych gości byli prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk i prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński. Obecni byli także europosłowie PiS: Dominik Tarczyński, Beata Mazurek i Beata Szydło.

Kurscy po ślubie pojechali na Wawel w towarzystwie Jarosława Kaczyńskiego i innych polityków PiS. Tam złożyli kwiaty na grobie Marii i Lecha Kaczyńskich. 18. dzień każdego miesiąca stanowi miesięcznicę pogrzebu tragicznie zmarłej pary prezydenckiej.

Poseł, wiceminister, prezes TVP

Jacek Kurski to dziennikarz i polityk, z wykształcenia ekonomista. Na początku lat 90. współpracował z Porozumieniem Centrum (z niego wyłoniło się później PiS). W 2001 roku został politykiem Prawa i Sprawiedliwości, ale odszedł rok później, gdy nie dostał miejsca na listach wyborczych. Potem związał się z Ligą Polskich Rodzin Romana Giertycha, jednak ostatecznie w wyborach parlamentarnych z 2005 roku wystartował z list PiS i zdobył mandat poselski.

Cztery lata później został eurodeputowanym, a w czerwcu 2012 roku Kurski dołączył do nowej inicjatywy Zbigniewa Ziobry - Solidarnej Polski, której został wiceprezesem. W wyborach europejskich w 2014 roku bezskutecznie ubiegał się o reelekcję. Kilka tygodni później, rozczarowany porażką, ogłosił, że wycofuje się z polityki i składa legitymację Solidarnej Polski.

W rządzie Beaty Szydło pełnił funkcję wiceministra kultury. Z tej funkcji został odwołany w styczniu 2016 roku, kiedy mianowano go na stanowisko prezesa państwowej telewizji. Prezesem zarządu spółki Telewizja Polska był od 8 stycznia 2016 roku do początku marca tego roku, kiedy z funkcji TVP odwołała go Rada Mediów Narodowych. Jak informowały media, dymisji Jacka Kurskiego domagał się prezydent Andrzej Duda. Miał to być warunek do podpisania przez niego ustawy przyznającej blisko dwa miliardy złotych budżetowej dotacji dla mediów państwowych.

Po niespełna trzech miesiącach Kurski wrócił do zarządu TVP.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Autor:akw/b

Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości