GROM wzywa

 
TVN24Najchętniej widziani są absolwenci wyższych uczelni

Dowództwo Sojuszu Północnoatlantyckiego zaprosiło Polskę do klubu państw, które mają rozwijać swoje wojska specjalne. Dlatego wszystkie jednostki podległe Dowództwu Wojsk Specjalnych: GROM, Formoza i 1. Pułk Specjalny Komandosów, rozbudowują swoje struktury - donosi "Rzeczpospolita".

Jak donosi gazeta, selekcja kandydatów zacznie się jesienią. Dodatkowym powodem poszukiwania chętnych do zadań specjalnych jest fakt, że z jednostek odchodzą żołnierze. Braki trzeba na bieżąco uzupełniać.

Jak dowiedziała się "Rz", niebawem GROM rozpocznie akcję promocyjno-informacyjną, która ma przyciągnąć chętnych do służby w armii.

Zapraszają tych z wyższym wykształceniem

Przyszli komandosi GROM-u rekrutują się najczęściej z innych jednostek wojska, policji, czy służb specjalnych. O pracę mogą się ubiegać także cywile, najchętniej widziani są absolwenci wyższych uczelni, na przykład lekarze i informatycy.

By zagwarantować sobie pozyskanie najlepszych rekrutów, jednostki wyśrubowują warunki przyjęcia. O tym, co może czekać kandydatów na komandosów w trakcie selekcji - w czwartek w "Rzeczpospolitej".

Źródło: "Rzeczpospolita"

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości