TVN24 | Polska

Ptasie gniazdo na kółkach. Kierowca stracił dowód rejestracyjny

TVN24 | Polska

Autor:
FC
Źródło:
TVN 24 Poznań
Granowo: Ptasie gniazdo w naczepie ciężarówki (wideo bez dźwięku)
Granowo: Ptasie gniazdo w naczepie ciężarówki (wideo bez dźwięku)WITD Poznań
wideo 2/6
WITD PoznańGranowo: Ptasie gniazdo w naczepie ciężarówki

Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu zatrzymali do kontroli dwie ciężarówki. Obie były przeciążone. Ale nie to najbardziej zdumiało inspektorów. Jak relacjonują, naczepa jednej z nich była tak skorodowana, że ptaki uwiły sobie w niej gniazdo.

Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu zatrzymali do kontroli w Granowie dwie ciężarówki. Obie przewoziły drewniane elementy i podkład dla zwierząt.

Po zważeniu okazało się, że nacisk pojedynczej osi napędowej pierwszego pojazdu wynosił 13,7 tony, czyli o 2,2 tony więcej niż dopuszczalna waga. W drugiej ciężarówce również ładunek był cięższy niż powinien. Ważyła 12,5 tony, podczas gdy dozwolona waga to 11,5 tony.

- Wobec przedsiębiorców wszczęto postępowania administracyjne zagrożone karą 16 tysięcy złotych - informuje Piotr Laskowski, rzecznik prasowy WITD w Poznaniu.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE TVN24 GO >>>

W ramie naczepy ptaki uwiły sobie gniazdoWITD Poznań

Rama była cała skorodowana

Ale to nie za duża waga najbardziej zdumiała inspektorów, a stan naczepy. - Inspektorzy zauważyli nadmierną korozję ramy z widocznymi dziurami i odpadającymi od niej skorodowanymi elementami. W jednym z ubytków znajdowało się nawet ptasie gniazdo - relacjonuje Laskowski.

A to nie koniec. W ciężarówce zużyte i uszkodzone był też opony oraz tarcze hamulcowe. Inspektorzy zatrzymali kierowcy dowód rejestracyjny.

Czytaj też: Samochodowa "matrioszka" pod Świebodzinem. Kierowca został ukarany

- Wobec przedsiębiorcy wszczęto dodatkowe postępowanie administracyjne na łączną kwotę pięciu tysięcy złotych. Osobne postępowanie prowadzone będzie wobec osoby zarządzającej transportem. Kierowcy zakazano dalszej jazdy do czasu usunięcia naruszeń - przekazał Laskowski.

Autor:FC

Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: WITD Poznań

Pozostałe wiadomości