Polska

Gosiewski: 3 razy "nie" na warunki LiS

Polska

Przemysław Gosiewski: 3 razy nie dla warunków LiS
tvnPrzemysław Gosiewski: 3 razy nie dla warunków LiS

Wicepremier Przemysław Gosiewski w "Faktach" TVN odrzucił trzy, przedstawione dziś warunki LiS. Od ich spełnienia Liga i Samoobrona uzależniają dalsze rozmowy z PiS o koalicji.

Samoobrona i LPR postawiły trzy postulaty: powołania Krzysztofa Sikory na stanowisko ministra rolnictwa, ponownego mianowania Daniela Pawłowca na funkcję sekretarza stanu w UKIE oraz powołanie komisji śledczej do wyjaśnienia akcji CBA w ministerstwie rolnictwa.

Nie widzę podstaw, by pan Pawłowiec wrócił Przemysław Gosiewski1

Pan Sikora nie jest chyba dobrym kandydatem na ministra rolnictwa Przemysław Gosiewski2

Żadnej komisji ws. CBA nie będzie Przemysław Gosiewski3

Z kolei Adam Lipiński z PiS mówił tvn24.pl, że wieczorne spotkanie w ogóle nie było planowane. Natomiast Arkadiusz Czartoryski z PiS powiedział po odwołaniu rozmów: - Nie ma znaczenia, czy to jest dzisiaj, czy jutro. Jeśli jutro, to tylko dlatego, że ludzie nie zdążyli dojechać.

Natomiast sekretarz generalny LPR Radosław Parda w rozmowie z tvn24.pl powiedział, że LPR nie otrzymał żadnego zaproszenia na jutrzejsze rozmowy. Parda podkreślił nawet, że żadnych rozmów nie będzie dopóki PiS nie spełni warunków kadrowych. Adam Lipiński wypowiedź Pardy uznał za "subtelne zerwanie koalicji".

Dzisiaj w Sejmie doszło do spotkania zespołów negocjacyjnych PiS, Samoobrony i LPR. Wzięli w nim udział: z PiS - Marek Kuchciński, Krzysztof Jurgiel, Karol Karski i Krzysztof Tchórzewski; z Samoobrony - Genowefa Wiśniowska, Krzysztof Sikora, Krzysztof Filipek, Janusz Maksymiuk i Mateusz Piskorski; LPR reprezentowali: Mirosław Orzechowski, Radosław Parda oraz Piotr Ślusarczyk.

Źródło: TVN, tvn24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn

Pozostałe wiadomości