Gdańsk gospodarzem Światowego Jamboree Skautowego w 2027 roku

Autor:
ft/kg
Źródło:
tvn24.pl, PAP
Światowe Jamboree Skautowe odbędzie się na gdańskiej Wyspie Sobieszewskiej
Światowe Jamboree Skautowe odbędzie się na gdańskiej Wyspie Sobieszewskiej
Google Earth
Google EarthŚwiatowe Jamboree Skautowe odbędzie się na gdańskiej Wyspie Sobieszewskiej

Światowe Jamboree Skautowe w 2027 roku odbędzie się w Gdańsku – poinformowała w mediach społecznościowych prezydent miasta Aleksandra Dulkiewicz. "50 000 skautów przyjedzie do Gdańska, aby wziąć udział w tym największym edukacyjnym wydarzeniu" - przekazał Związek Harcerstwa Polskiego, współgospodarz wydarzenia. Gratulacje organizatorom złożył prezydent Andrzej Duda. 

Światowe Jamboree Skautowe to najważniejsze wydarzenie Światowej Organizacji Ruchu Skautowego dedykowane młodym ludziom w wieku od 14 do 17 lat, będącym członkami narodowych organizacji skautowych. Światowe Jamboree to dwa tygodnie atrakcyjnego programu edukacyjnego z udziałem młodych ludzi z ponad 160 krajów. Odbywa się od 1920 roku co cztery lata w innym miejscu na świecie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTRNECIE W TVN24 GO

Światowe Jamboree Skautowe 2027 w Gdańsku

26. Światowe Jamboree Skautowe w 2027 odbędzie się w Gdańsku – poinformowali w sobotę współgospodarze wydarzenia – prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz oraz Związek Harcerstwa Polskiego. Zlot odbędzie się na gdańskiej Wyspie Sobieszewskiej. "50 000 skautów przyjedzie do Gdańska, aby wziąć udział w tym największym edukacyjnym wydarzeniu" – napisało ZHP na Twitterze.

"Możliwość zrealizowania po raz pierwszy w Polsce tak ważnego dla wszystkich skautów wydarzenia, to ogromny sukces i znakomita promocja naszej Ojczyzny, w której idea skautingu niezmiennie rozwija się od ponad stu lat" – napisał w liście gratulacyjnym do naczelnika ZHP Grzegorza Woźniaka prezydent Andrzej Duda.

"Bardzo się cieszę, że tysiące skautów z całego świata przybędzie właśnie do Gdańska – miasta, w którym zrodził się wolnościowy ruch 'Solidarności'. I że tutaj, na Wyspie Sobieszewskiej, w atmosferze radości, porozumienia i współpracy, zjednoczą się przedstawiciele wielkiej wspólnoty wierni idei Roberta Baden-Powella. Już dziś Polska czeka na wszystkich uczestników Światowego Jamboree" – oświadczył.

Jak dodał, "wierzy, że ten czas spędzony razem utrwali braterskie więzi, przyniesie nowe przyjaźnie i zgodnie z hasłem skautowego zlotu umocni uczestników w przekonaniu, że zawsze należy być odważnym i odważnie patrzeć w przyszłość".

Autor:ft/kg

Źródło: tvn24.pl, PAP

Pozostałe wiadomości