TVN24 | Polska

Jak powstawał film o Tomaszu Komendzie? Program zza kulis do obejrzenia w TVN

TVN24 | Polska

Autor:
mart//now
Źródło:
TVN24
Jak powstawał film o Tomaszu Komendzie? Materiał zza kulis dziś w TVN
Jak powstawał film o Tomaszu Komendzie? Materiał zza kulis dziś w TVNTVN
wideo 2/6
TVNJak powstawał film o Tomaszu Komendzie? Materiał zza kulis dziś w TVN

Film o sprawie Tomka Komendy, który spędził 18 lat w więzieniu skazany za zbrodnię, której nie popełnił, 18 września pojawi się w kinach. W sobotę w TVN można było obejrzeć, jak powstawał film "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Powtórkę TVN wyemituje 20 września.

"25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" - obraz w reżyserii Jana Holoubka, wyprodukowany przez TVN Discovery będzie można zobaczyć na kinowym ekranie od 18 września.

Premierę programu o tym, jak powstawał film o Komendzie, można było obejrzeć w sobotę 12 września o godzinie 16.25 w TVN. Powtórkę programu TVN wyemituje 20 września o godzinie 13.10.

Aktorzy o filmie "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy"
Aktorzy o filmie "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy"TVN24

Niesłusznie oskarżony

Tomasz Komenda został skazany za zbrodnię w Miłoszycach na Dolnym Śląsku z nocy sylwestrowej w 1996 roku. W dyskotece tam, razem z koleżankami, bawiła się piętnastolatka. W pewnej chwili wyszła przed budynek. Kilkanaście godzin później znaleziono ją martwą na prywatnej posesji naprzeciwko dyskoteki. Zmarła wskutek wyziębienia organizmu i odniesionych ran.

Plakat promujący film "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy"mat.prasowe

Komenda spędził w więzieniu 18 lat. W momencie skazania miał ukończoną szkołę podstawową i szkołę specjalną, nie miał problemów z prawem. W maju ubiegłego roku Sąd Najwyższy - po wznowieniu postępowania - uniewinnił go. Obecnie Tomasz Komenda walczy przed sądem o odszkodowanie - domaga się niemal 19 milionów złotych.

Tomasz Komenda Jarosław Antoniak/Kino Świat

Sprawą Komendy zainteresował się dziennikarz TVN Grzegorz Głuszak, który za opisywanie sprawy otrzymał nagrodę MediaTory i wyróżnienie honorowe Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jak z Tomasza Komendy zrobiono mordercę? >>>

Autor:mart//now

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Kino Świat

Raporty:
Pozostałe wiadomości