TVN24 | Polska

Zakończył się egzamin ósmoklasisty. Mamy arkusze z języka angielskiego

TVN24 | Polska

Autor:
Justyna
Suchecka
Źródło:
tvn24.pl
Jak będzie wyglądał egzamin ósmoklasisty w 2021 roku?
Jak będzie wyglądał egzamin ósmoklasisty w 2021 roku?
wideo 2/4
Jak będzie wyglądał egzamin ósmoklasisty w 2021 roku?

Egzaminami z języków obcych zakończyła się sesja egzaminacyjna dla ósmoklasistów. Najwięcej, prawie 97 procent uczniów, rozwiązywało zadania z języka angielskiego. Z czym się mierzyli? Mamy zadania.

Do egzaminu ósmoklasistów podeszło w tym roku około 360 tysięcy uczniów w blisko 12,7 tys. szkół w całym kraju. Udział w egzaminie jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej, jego wynik jest też kluczowy przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych (liceów, techników, szkół branżowych). Nie można go jednak oblać. Egzamin, który w tym roku przeprowadzono po raz trzeci, składał się z trzech części - we wtorek uczniowie rozwiązywali zadania z języka polskiego, w środę z matematyki, a dziś z języka obcego. Zdecydowana większość wybrała angielski.

Uczniowie piszą maile

Na rozwiązanie 14 zadań z języka angielskiego ósmoklasiści dostali 90 minut. Rozwiązywali zadania sprawdzające umiejętności słuchania, czytania i pisania.

Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące np. szkoły, która w stołówce wprowadziła zdrowy jadłospis i specjalną aplikację do niego. Czytali też o Michelle Payne, zwyciężczyni zawodów w jeździe konnej i o kostce Rubika. 10 punktów można było zdobyć za napisanie e-maila do koleżanki z Anglii, w którym uczeń miał poinformować o swoim zwycięstwie w szkolnym konkursie plakatów o tematyce przyrodniczej.

Egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego
Transkrypcja egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego

Egzaminy w cieniu pandemii

Tegoroczny egzamin ósmoklasisty został przeprowadzony w reżimie sanitarnym. W związku z przedłużającą się nauką zdalną minister Przemysław Czarnek poinformował w grudniu 2020 roku, że zakres materiału na egzaminie zostanie okrojony. Podobnie będzie w przyszłym roku, gdy do egzaminu podejdą tegoroczni siódmoklasiści.

Jak będzie wyglądał egzamin ósmoklasisty w 2022 roku?
Jak będzie wyglądał egzamin ósmoklasisty w 2022 roku?

Autor:Justyna Suchecka

Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości