Szef KRRiT zignorował dziennikarzy. Nie odpowiedział na żadne pytanie dotyczące postępowania wobec TVN

Autor:
ads/
prpb
Źródło:
TVN24
Szef KRRiT zignorował dziennikarzy. Nie odpowiedział na żadne pytanie
Szef KRRiT zignorował dziennikarzy. Nie odpowiedział na żadne pytanie TVN24
wideo 2/6
TVN24Szef KRRiT zignorował dziennikarzy. Nie odpowiedział na żadne pytanie

Dziennikarze chcieli w Sejmie zapytać szefa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Macieja Świrskiego o postępowanie w sprawie ukarania TVN. Świrski zignorował reporterów, nie zatrzymał się, ani nie odpowiedział na żadne pytanie.

W grudniu otrzymaliśmy z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji pismo informujące, że w związku z emisją reportażu Piotra Świerczka "Siła Kłamstwa" przewodniczący Rady wszczął z urzędu postępowanie w sprawie ukarania nas. Zarzuca nam się "propagowanie działań sprzecznych z prawem, polską racją stanu i działań zagrażających bezpieczeństwu" oraz "nierzetelność i nieobiektywność". KRRiT nie przedstawiła jednak ani jednego konkretnego dowodu na poparcie swoich zarzutów.

Kilkadziesiąt największych mediów ogólnopolskich i lokalnych na znak solidarności z naszą redakcją zdecydowało się na opublikowanie na swoich stronach internetowych materiału Piotra Świerczka.

Szef KRRiT milczy

Reporter TVN24 Radomir Wit chciał w czwartek w Sejmie porozmawiać z szefem KRRiT Maciejem Świrskim. Razem z dziennikarką "Gazety Wyborczej" Justyną Dobrosz-Oracz szli ze Świrskim przez sejmowe korytarze i zadawali mu pytania. Pytali o postępowanie KRRiT, jego powody, czy o kompetencje Rady dotyczące badania katastrof lotniczych.

Świrski ignorował dziennikarzy. Nie odpowiedział na żadne z pytań. Zapytał jedynie idącego obok mężczyznę o to, jak trafić do sali numer 182.

Autor:ads/ prpb

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości