"O tematach trudnych, o problemach historycznych". Duda spotkał się z Zełenskim

[object Object]
Duda i Zełenski spotkali się we wtorek w Brukselitvn24
wideo 2/11

Zapewniłem prezydenta Ukrainy, że Polska nieustannie wspiera proeuropejskie i euroatlantyckie aspiracje Ukrainy - powiedział prezydent Andrzej Duda po spotkaniu w Brukseli z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

Duda i Zełenski spotkali się we wtorek w Brukseli.

"Polska nieustannie wspiera proeuropejskie i euroatlantyckie aspiracje Ukrainy"

- Zapewniłem pana prezydenta, że Polska nieustannie wspiera proeuropejskie aspiracje Ukrainy, zapewniłem pana prezydenta także, że Polska nieustannie wspiera euroatlantyckie aspiracje Ukrainy. Ta kwestia jest dla nas niezwykle ważna, podobnie jak zapewniłem o tym, że cały czas wspieramy starania Ukrainy o zachowanie i przede wszystkim przywrócenie jej integralności terytorialnej - powiedział Duda podczas wspólnego oświadczenia prasowego z Zełenskim.

"Trudne tematy w naszych relacjach"

Polski prezydent powiedział też, że z prezydentem Ukrainy rozmawiał o "tematach trudnych w naszych relacjach, o problemach historycznych, które są w relacjach pomiędzy naszymi narodami".

Jak podkreślił, zależy mu ogromnie na tym, aby budować mosty pomiędzy Polakami i Ukraińcami "w duchu prawdy, ale przede wszystkim w duchu pojednania i dobrej współpracy".

Autor: kb//kg / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości