TVN24 | Polska

Donald Tusk: operacja wyprowadzania Polski z Europy, zaplanowana przez Kaczyńskiego, ruszyła

TVN24 | Polska

Autor:
mjz/kab
Źródło:
TVN24, PAP
"Można być skutecznym i nie trzeba być okrutnym"
"Można być skutecznym i nie trzeba być okrutnym"TVN24
wideo 2/21
TVN24"Można być skutecznym i nie trzeba być okrutnym" (wideo z 1 października)

Donald Tusk, lider Platformy Obywatelskiej, będzie gościem "Faktów po Faktach". Początek programu o 19.30 w TVN24 i TVN24 GO. Jedynym z tematów rozmowy będzie decyzja Trybunału Konstytucyjnego w sprawie wyższości polskiej konstytucji nad prawem europejskim. W mediach społecznościowych Tusk ponowił swój apel z czwartku w sprawie udziału w niedzielnej demonstracji w Warszawie. Napisał, że "operacja wyprowadzania Polski z Europy, zaplanowana przez Jarosława Kaczyńskiego, ruszyła pełną parą".

BYŁY PRZEWODNICZĄCY RADY EUROPEJSKIEJ DONALD TUSK BĘDZIE GOŚCIEM "FAKTÓW PO FAKTACH" W PIĄTEK, O GODZINIE 19.30. OGLĄDAJ W TVN24 I TVN24 GO

Trybunał Konstytucyjny w pełnym składzie pod przewodnictwem prezes Julii Przyłębskiej uznał w czwartek, że część przepisów Traktatu o Unii Europejskiej jest niezgodna z polską konstytucją. Wyrok zapadł w sprawie zainicjowanej wnioskiem premiera Mateusza Morawieckiego złożonym pod koniec marca.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Już w czwartek lider PO wezwał do udziału w demonstracji "w obronie Polski europejskiej", która rozpocznie się w najbliższą niedzielę o godzinie 18 na Placu Zamkowym w Warszawie. W piątek były premier ponowił swój apel.

Tusk: Kaczyńskiego nic nie zatrzyma, musimy ratować Polskę

W zamieszczonym na Twitterze i Facebooku krótkim nagraniu Tusk oświadczył, że "operacja wyprowadzania Polski z Europy, zaplanowana przez Jarosława Kaczyńskiego, ruszyła pełną parą". "Jeśli pozostaniemy bierni, nic go nie zatrzyma. Coraz więcej ludzi mówi dziś, że ciśnie im się na usta tylko jedno słowo: 'zdrada', bo to jest zdrada - zdrada najważniejszych narodowych interesów i naszych zwykłych polskich marzeń: o bezpieczeństwie, dobrobycie, o wolności" - ocenił szef Platformy.

- Wzywam więc wszystkich, którzy kochają Polskę, wzywam wszystkich, którzy kochają wolność, wzywam wszystkich, którzy kochają swoje dzieci. Nie ma znaczenia, ile macie lat, jakie macie poglądy, gdzie mieszkacie, czy jesteście wierzący czy niewierzący ani na jaką partię głosowaliście. Dziś musimy być wszyscy razem i musimy zapomnieć o podziałach. Musimy ratować Polskę - podkreślił lider PO.

Jak dodał, nikt tego za nas nie zrobi. - Głęboko wierzę, że wciąż wszystko jest w naszych rękach, a więc zbieramy się w niedzielę o 18.00 na Placu Zamkowym w Warszawie. Polska jest warta naszego zaangażowania, nasza przyszłość jest tego warta. Do zobaczenia w niedzielę - powiedział Tusk.

Autor:mjz/kab

Źródło: TVN24, PAP

Pozostałe wiadomości