Tusk do rolników: macie Kołodziejczaka i nie wahajcie się go użyć

Źródło:
TVN24, PAP
Tusk: macie Kołodziejczaka i nie wahajcie się go użyć
Tusk: macie Kołodziejczaka i nie wahajcie się go użyćTVN24
wideo 2/7
Tusk: macie Kołodziejczaka i nie wahajcie się go użyćTVN24

Mogę wam powiedzieć, bez słowa przesady, macie Kołodziejczaka i nie wahajcie się go użyć. To jest wasza broń, nie moja - oświadczył Donald Tusk w niedzielę w Morągu, zwracając się do rolników. Wiceminister rolnictwa Michał Kołodziejczak poinformował, że lista firm importujących zboże z Ukrainy jest gotowa.

W niedzielę premier Donald Tusk spotkał się z mieszkańcami Morąga (woj. warmińsko-mazurskie). Przed halą, w której odbywało się wydarzenie, protestowali rolnicy, którzy przyjechali z Mazur, Żuław, woj. pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Delegacja rolników weszła na salę.

Rolnicy zwrócili się do premiera m.in. o natychmiastowe zamknięcie polskiej granicy z Ukrainą, do czasu, w którym będzie możliwość kontrolowania wszystkich towarów wjeżdżających do Polski z tego państwa.

- Wychodzimy na ulicę, ponieważ sytuacja, w której się znaleźliśmy, jest bardzo zła. Coraz mniej mamy czasu, a problem jest coraz większy - powiedział Grzegorz Majewski, rolnik z powiatu elbląskiego, jeden z organizatorów strajku. Zapowiedział, że 20 lutego rolnicy ponownie wyjdą na ulicę. - Jesteśmy bardzo zdesperowani - oświadczył. 

Przedstawiciel rolników: jesteśmy bardzo zdesperowani
Przedstawiciel rolników: jesteśmy bardzo zdesperowani TVN24

Rolnicy apelowali o natychmiastowe działanie i późniejsze systemowe rozwiązania w tej sprawie, sprzeciwiali się także unijnemu "Zielonemu Ładowi". Mówili między innymi o toksyczności i niskiej jakości ukraińskiej żywności. - Jest niedopuszczalne, żeby przez granicę polską, przez granicę Unii Europejskiej wjeżdżały towary, które w żaden sposób nie są sprawdzane, chociażby pod względem jakościowym, ilościowym oraz przede wszystkim, czy to jest zdrowe, czy nie - mówił przedstawiciel strajkujących.

Rolnicy prosili także o upublicznienie listy firm kupujących ukraińskie zboże. Proponowali wyznaczenie jednej spółki portowej do skupowania tego zboża i zakazu pod rygorem wysokich kar kupowania tego ziarna przez inne firmy. - Nie róbmy krzywdy Ukraińcom. Niech przez port, przez nasze morze, idzie ten tranzyt, ale nikt Polsce nie może kupić tych - chociażby nieprzetworzonych - towarów - mówił jeden z przemawiających protestujących.

Rolnicy apelowali o upublicznienie listy firm kupujących ukraińskie zboże
Rolnicy apelowali o upublicznienie listy firm kupujących ukraińskie zbożeTVN24

Tusk: czeka nas bardzo poważna batalia

- Bardzo bym chciał, abyśmy wszyscy bez wyjątku starali się zrozumieć wszystkie argumenty. (…) Blokady dróg, to była masywna akcja, tak dzieje się też w Europie, ale moje doświadczenie od wczesnej młodości mówi mi, że jeżeli tysiące ludzi decyduje się na protest, to nie robią oni tego dla przyjemności. Będziemy dyskutowali o konkretnych rozwiązaniach, ale ja nie mogę obiecać gruszek na wierzbie. Nie chcę powiedzieć, że ja mogę, dzięki temu, że ich znam (polityków z UE - red.) i byłem przez tyle lat w Brukseli i zrobię tak, iż wszyscy powiedzą, że ja mam rację - powiedział Tusk.

Premier wskazał, że ukraińskie rolnictwo "jest dużo bardziej zeuropeizowane, jeżeli chodzi o interesy, niż niektórzy sądzą". Mówił zarówno o ukraińskich agroholdingach, ale jak i o interesach np. holenderskich, niemieckich czy duńskich w tym państwie. - Czeka nas batalia bardzo poważna. Chcemy do tego podejść maksymalnie odpowiedzialnie - podkreślił. Mówił, że chodzi o to, aby nie zaszkodzić Ukrainie w wojnie z Rosją, ale jednocześnie skłonić do zmiany myślenia kraje zachodniej Europy w zakresie dostawy amunicji i przekonać jednocześnie, że sukces tego państwa na froncie nie jest bezpośrednio związany z interesami ukraińskich agroholdingów, wielkich gospodarstw rolnych.

Tusk do rolników: bardzo bym chciał ten konflikt rozwiązać
Tusk do rolników: bardzo bym chciał ten konflikt rozwiązaćTVN24

Tusk zapowiedział wzmocnienie kontroli granicznej ukraińskiej żywności. Podkreślił, że absolutnym minimum jest zablokowanie dostępu do europejskiego rynku produktom, które nie spełniają norm sanitarnych, kryteriów dotyczących zdrowia konsumentów. - Wytłumaczę to i w Kijowie, i w Brukseli, że my i tak będziemy przeprowadzali tego typu kontrole, bo chodzi o zdrowie obywateli Polski i całej UE. Nie ma możliwości, abyśmy od tych kontroli odstąpili - podkreślił premier. Przyznał, że polskie służby nie są kadrowo przygotowane na taką skalę towarów, ale zapewnił, że "od dziś" w przypadku kontroli sanitarnych i jakościowych "to, co mamy do dyspozycji, rzucimy na ten front, bezdyskusyjnie".

Powiedział, że jego zdaniem jest pogodzenie trzech kwestii — elementarnego respektowania ustaleń w ramach UE, pomocy Ukrainie w wojnie z Rosją oraz skutecznej obrony interesów polskiego rolnika, polskiego producenta żywności. - Musimy znaleźć rozwiązanie. Ono pewnie nie będzie idealne - dodał premier. Ocenił, że na pewno nie będzie możliwe spełnienie wszelkich postulatów w tydzień.

Tusk do rolników: wasze oczekiwania nie zostaną z dnia na dzień zrealizowane

Tusk podkreślił, że "jeszcze długo będziemy w takiej atmosferze, w jakimś sensie konfrontacji, bo wasze oczekiwania nie zostaną z dnia na dzień zrealizowane". - Jak będziemy rozmawiali tak jak dzisiaj, to bardzo szybko osiągniemy pierwszy pułap, czyli zrozumiemy, co do siebie mówimy. (…) Bardzo bym chciał ten konflikt rozwiązać, także z egoistycznych pobudek, ale z przekonania, że tak po prostu nie może być. Ja to wiem - zapewniał rolników premier. Zadeklarował, że chce być z protestującymi, z rolnikami, w roboczym, stałym kontakcie. Tak, aby strona społeczna była autentycznym uczestnikiem działań w tym zakresie. "Bo nam na niczym innym nie zależy, nie mamy w tej kwestii innych punktów widzenia" - mówił premier.

- Zobaczycie w najbliższych dniach, nie w najbliższych tygodniach, zasadniczą zmianę działania naszych służb na granicy - w tym służb sanitarnych. Czy wystarczy nam ludzi i narzędzi?… Jeżeli nie, to będziemy starali się błyskawicznie te służby uzupełnić. To, czym dysponujemy teraz, zostanie użyte do uczciwej, rzetelnej, transparentnej kontroli jakości i bezpieczeństwa żywnościowego, jeżeli chodzi o ukraińskie produkty - podsumował Tusk.

Kołodziejczak: lista firm importujących zboże z Ukrainy jest gotowa

Wiceminister rolnictwa Michał Kołodziejczak powiedział, że lista firm, które importowały zboże z Ukrainy jest kompletna i gotowa, a rząd będzie szukał podstaw prawnych, aby móc ją upublicznić.

- Lista wszystkich firm jest już skompletowana. W tym tygodniu podeprzemy się takimi opiniami prawnymi, żeby można to było upublicznić. Każdy Polak powinien zobaczyć kto zarabiał, kiedy polscy rolnicy mieli wielki problem - powiedział Kołodziejczak. - Tej listy nikt nie miał do tej pory, jestem pierwszym człowiekiem w Polsce, który się o taką listę upomniał - stwierdził.

Kołodziejczak: lista firm importujących zboże z Ukrainy jest gotowa
Kołodziejczak: lista firm importujących zboże z Ukrainy jest gotowaTVN24

Jak wyjaśnił, lista została sporządzona na podstawie informacji "od różnych służb", natomiast lista opublikowana przez poprzedni rząd jest "nieprecyzyjna" i według niego "niezgodna z prawdą"

Kołodziejczak dodał, że informacje na temat importu są "szokujące", ponieważ na Ukrainę - według niego - wypłynęło 6 mld zł. Sprowadzono 330 tys. ton zboża technicznego, rzepaku i kukurydzy, które zostały wprowadzone na polski rynek - prawdopodobnie trafiły do konsumpcji. Najtańsza przywożona w zeszłym roku z Ukrainy pszenica kosztowała 51 zł za tonę, 20 razy poniżej progu opłacalności uprawy w Polsce - podkreślił wiceminister.

"Macie Kołodziejczaka i nie wahajcie się go użyć"

- Kiedy sugerowałem, że Michał Kołodziejczak powinien zająć się w randze wiceministra sprawami polskich rolników, nie wszyscy byli szczęśliwi w tej mojej koalicji z tego powodu - powiedział Donald Tusk w Morągu.

Dodał, że Kołodziejczak ostrzegał go, że będzie "bardzo kłopotliwy" także dla niego. - Mówił: ja będę raczej starał się reprezentować punkt widzenia tych, z którymi będę współpracował na dole, a nie punkt widzenia tak zwanej góry - relacjonował premier.

Zwracając się do rolników oświadczył: - Mogę wam powiedzieć naprawdę, bez słowa przesady, macie Kołodziejczaka i nie wahajcie się go użyć. To jest wasza broń, nie moja.

Tusk: macie Kołodziejczaka i nie wahajcie się go użyć
Tusk: macie Kołodziejczaka i nie wahajcie się go użyćTVN24

Autorka/Autor:momo / prpb

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Zdjęcia organizatora

Pozostałe wiadomości

W 2024 roku Polska zapłaci 2,3 miliarda złotych tak zwanego podatku od plastiku (plastic tax) obowiązującego na terenie Unii Europejskiej od 2021 roku. To szacunki resortu klimatu i środowiska, o których poinformowała w środę wiceministra Anita Sowińska. Dodała, że z tego tytułu w 2023 roku zapłacono 2 miliardy złotych.

Polska zapłaci ogromny podatek. "To mieszkańcy ponoszą koszt"

Polska zapłaci ogromny podatek. "To mieszkańcy ponoszą koszt"

Źródło:
PAP

Rozpoczęło się wycofywanie rosyjskich żołnierzy z Górskiego Karabachu, byłej armeńskiej enklawy na terytorium Azerbejdżanu - ogłosił w środę Kreml. Według Politico, Moskwa planuje wysłać ich na Ukrainę. Portal pisze o "zaskakującym oświadczeniu" i przypomina bezczynność rosyjskich "sił pokojowych" w obliczu zeszłorocznej ofensywy Azerbejdżanu w spornym regionie, która doprowadziła do upadku samozwańczej republiki i masowego exodusu ormiańskich uchodźców.

"Zaskakujące oświadczenie" Kremla. Rosja wycofuje żołnierzy z ważnego regionu

"Zaskakujące oświadczenie" Kremla. Rosja wycofuje żołnierzy z ważnego regionu

Źródło:
PAP, Politico

Intensywne opady deszczu sparaliżowały Zjednoczone Emiraty Arabskie. W Dubaju, gdzie doszło do gwałtownej powodzi błyskawicznej, w 12 godzin spadło tyle deszczu, ile zwykle jest notowane przez rok. Czy zasiewanie chmur w ZEA, regularnie stosowane do modyfikacji pogody w tym kraju, mogło przyczynić się do tak katastrofalnej sytuacji?

Powódź błyskawiczna w Dubaju. Pytania o sztuczny deszcz

Powódź błyskawiczna w Dubaju. Pytania o sztuczny deszcz

Źródło:
Bloomberg, CNBC, WIRED, PAP, Reuters, AFP, tvnmeteo.pl

56-latek wychodził rano z mieszkania w Krakowie, które wynajmował z kobietą, gdy dopadli go śląscy łowcy głów. Mężczyzna w zeszłym roku został skazany za gwałt, którego dopuścił się w 2008 roku w Zabrzu. Dwa lata temu mieli go już w areszcie, ale przed wyrokiem wypuścili na wolność.

Zatrzymany za gwałt sprzed 16 lat

Zatrzymany za gwałt sprzed 16 lat

Źródło:
tvn24.pl

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że aby zachować ciągłość wypłaty świadczeń, wniosek o 800 plus należy złożyć do końca kwietnia. ZUS poinformował, że pierwsze wypłaty na kolejny okres rozliczeniowy ruszą w czerwcu. Od lutego rodzice złożyli blisko 3 miliony wniosków, które objęły 4,6 miliona dzieci.

ZUS przypomina o ważnym terminie

ZUS przypomina o ważnym terminie

Źródło:
PAP

Bezpieczeństwo niemal miliarda ludzi w Europie i Ameryce Północnej jest zagrożone przez rosyjskie próby wykorzystania wrażliwości podwodnej infrastruktury, ostrzega cytowany przez "Guardiana" wiceadmirał Didier Maleterre, zastępca dowódcy centralnego dowództwa wszystkich sił morskich NATO (MARCOM).

Wojna hybrydowa w głębinach. "Bezpieczeństwo niemal miliarda ludzi jest zagrożone"

Wojna hybrydowa w głębinach. "Bezpieczeństwo niemal miliarda ludzi jest zagrożone"

Źródło:
The Guardian

Ministra klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska przekazała, że zamrożenie cen prądu na poziomie 500 złotych za megawatogodzinę obejmie wszystkie gospodarstwa domowe. Rząd pracuje także nad wdrożeniem bonu energetycznego oraz przedłużeniem maksymalnych cen dostaw ciepła.

Zmiany w rachunkach za prąd. Nowa cena maksymalna

Zmiany w rachunkach za prąd. Nowa cena maksymalna

Źródło:
PAP

Samochód jadący pod prąd zauważyła policja z Saint Louis w USA. Po zatrzymaniu pojazdu stwierdzono, że prowadził go ośmioletni chłopiec - informują lokalne media. Według doniesień, za kierownicą kazała mu usiąść matka, która siedziała na tylnej kanapie. Kobieta usłyszała zarzut narażenia dzieci na niebezpieczeństwo.

Ośmiolatek wiózł rodzinę samochodem. Zmusiła go matka

Ośmiolatek wiózł rodzinę samochodem. Zmusiła go matka

Źródło:
NBC News, KSDK, River Front Times

Były minister cyfryzacji Marek Zagórski zeznał przed komisją ds. wyborów kopertowych, że nie zapoznał się z wnioskiem Poczty Polskiej o przekazanie jej danych z rejestru PESEL, a departament ministerstwa, który się nim zajmował nie sygnalizował mu żadnych wątpliwości co do jego legalności i podstawy prawnej. Zwrócił uwagę że decyzja w sprawie przekazania danych zapadła w departamencie, który miał do tego stałe upoważnienie. - Pani dyrektor podjęła taką decyzję zgodnie ze swoimi kompetencjami - oświadczył Zagórski.

Były minister o przekazaniu danych z bazy PESEL: decyzję podjęła pani dyrektor

Były minister o przekazaniu danych z bazy PESEL: decyzję podjęła pani dyrektor

Źródło:
PAP

Melania Trump "wpadła we wściekłość", gdy dowiedziała się, że jej mąż przekazał pieniądze gwieździe filmów dla dorosłych. Jednocześnie teraz twierdzi, że proces w tej sprawie jest "niesprawiedliwy" - pisze "New York Times". Dziennik wskazuje też, co może zniechęcać żonę Donalda Trumpa do udziału w kampanii wyborczej.

"Wpadła we wściekłość". Czy Melania Trump będzie świadkiem w procesie męża

"Wpadła we wściekłość". Czy Melania Trump będzie świadkiem w procesie męża

Źródło:
The New York Times, CNN, tvn24.pl

Maciej Wąsik poinformował podczas konferencji, że wobec jego żony wszczęto postępowanie dyscyplinarne. Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Głównym Inspektoratem Sanitarnym. Roma Wąsik jest tam dyrektorką jednego z departamentów. Mamy odpowiedź.

Postępowanie dyscyplinarne wobec Romy Wąsik? Zapytaliśmy pracodawcę 

Postępowanie dyscyplinarne wobec Romy Wąsik? Zapytaliśmy pracodawcę 

Źródło:
tvn24.pl

Tragedia w centrum Łodzi. Idący ulicą 29-latek nagle upadł i mimo reanimacji prowadzonej przez świadków zmarł. Jak informuje prokuratura, mężczyzna wracał do domu z jednego z łódzkich szpitali, gdzie trafił z urazem głowy. Miał tam przejść dokładną diagnostykę i zostać opatrzony. - Będziemy sprawdzać dokładnie, jak była udzielana pomoc medyczna i czy decyzja o wypuszczeniu go do domu była prawidłowa, czy nie należało go zostawić jednak w placówce - przekazuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Wracał ze szpitala i przewrócił się na ulicy. Nie żyje

Wracał ze szpitala i przewrócił się na ulicy. Nie żyje

Źródło:
tvn24.pl

Cztery projekty z przywróconym finansowaniem z programu "Szybka ścieżka" Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Jak dowiedziała się redakcja biznesowa tvn24.pl, 26 firm odwołało się od decyzji o cofnięciu finansowania. Wcześniej opisywaliśmy sytuację firm, które utraciły środki ze względu na nieprawidłowości w oświadczeniach o niezaleganiu ze składkami ZUS. Łącznie cofnięto 195 milionów złotych przyznanych na 38 projektów.

Zwrot w sprawie odebranych dotacji NCBR. Ministerstwo nauki: projekty zostały przywrócone do finansowania

Zwrot w sprawie odebranych dotacji NCBR. Ministerstwo nauki: projekty zostały przywrócone do finansowania

Źródło:
tvn24.pl

Słynne "schody do nieba" na Hawajach zostaną rozmontowane - przekazały władze w Honolulu. Turyści stale na nie wchodzą, choć od wielu lat obiekt pozostaje zamknięty dla ludzi. Poza oczywistymi względami bezpieczeństwa na decyzję wpłynęli okoliczni mieszkańcy, którzy skarżyli się, że osoby próbujące się dostać na schody, wchodzą na ich posesje i niszczą ich mienie.

Rozmontują słynne "schody do nieba". Wszystko przez turystów i zdjęcia w mediach społecznościowych

Rozmontują słynne "schody do nieba". Wszystko przez turystów i zdjęcia w mediach społecznościowych

Źródło:
CNN, USA Today

Po gorącym, wręcz letnim początku kwietnia przeżywamy bolesne ochłodzenie. Jaka będzie druga połowa kwietnia i co pokazuje prognoza pogody na majówkę 2024? Najświeższe wyliczenia modeli meteorologicznych przejrzała nasza synoptyk Arleta Unton-Pyziołek.

Pogoda na majówkę 2024. "Widać światełko w tunelu"

Pogoda na majówkę 2024. "Widać światełko w tunelu"

Źródło:
tvnmeteo.pl

Alert RCB. W kolejnych regionach Polski będzie zrzucana z samolotów szczepionka dla lisów przeciwko wściekliźnie. Z tego powodu Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało alert do mieszkańców kilku regionów.

Alert RCB. "W lasach będzie zrzucana szczepionka"

Alert RCB. "W lasach będzie zrzucana szczepionka"

Źródło:
RCB, tvnmeto.pl

Andrzej Duda i Donald Trump spotkają się w środę w Nowym Jorku - donosi agencja Associated Press, powołując się na anonimowego rozmówcę zaznajomionego ze sprawą. Do spotkania ma dojść w wieżowcu Trump Tower na Manhattanie - podał Reuters.

AP: Andrzej Duda spotka się z Donaldem Trumpem

AP: Andrzej Duda spotka się z Donaldem Trumpem

Źródło:
AP, tvn24.pl, PAP

Międzynarodowy Fundusz Walutowy przewiduje, że PKB Rosji wzrośnie w tym roku o 3,2 procent. To znacznie więcej niż w przypadku Francji, Niemiec czy Wielkiej Brytanii. W najnowszym raporcie jest jednak pewien haczyk.

Zaskakująca prognoza dla rosyjskiej gospodarki

Zaskakująca prognoza dla rosyjskiej gospodarki

Źródło:
BBC

PiS powinien wykazać się większą pokorą i nie przeszkadzać, jak podnosimy kwestię poziomu polskiego bezpieczeństwa - powiedział szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz, komentując wypowiedź Mariusza Błaszczaka dotyczącą europejskiej "żelaznej kopuły".

Projekt "kopuły" nad Europą. Błaszczak narzeka, riposta Kosiniaka-Kamysza

Projekt "kopuły" nad Europą. Błaszczak narzeka, riposta Kosiniaka-Kamysza

Źródło:
PAP, TVN24

Przewodniczący komisji śledczej do spraw afery wizowej Michał Szczerba powiedział w środę, że oczekuje, iż Mariusz Kamiński stawi się w czwartek o godzinie 10 w gmachu Sejmu na posiedzeniu komisji. Na tę samą godzinę polityk PiS został jednak wezwany przez prokuraturę. - Jest dobra wola w kierunku zmiany godziny przesłuchania pana Kamińskiego przez prokuratora - poinformował Szczerba.

Ma się stawić w dwóch miejscach w tym samym czasie "Oczekuję jutro pana Kamińskiego w gmachu Sejmu"

Ma się stawić w dwóch miejscach w tym samym czasie "Oczekuję jutro pana Kamińskiego w gmachu Sejmu"

Źródło:
TVN24

Powódź błyskawiczna nawiedziła Dubaj i doprowadziła do paraliżu komunikacyjnego. Pod wodą znalazły się drogi i lotnisko. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich zginęła co najmniej jedna osoba.

"Historyczne zdarzenie meteorologiczne" w Dubaju

"Historyczne zdarzenie meteorologiczne" w Dubaju

Aktualizacja:
Źródło:
Reuters, tvnmeteo.pl, PAP

Salon kosmetyczny z eksperymentalną terapią odchudzającą komarami jakoby działał w Gdańsku. Uchodźczyni z Ukrainy, która go prowadziła, miała na tym zarobić ponad milion złotych - wynika z rzekomego materiału stacji Euronews. Rozpowszechniają go w sieci prorosyjskie konta. Jest sfabrykowany.

Terapia odchudzająca komarami, fałszywe dokumenty i Ukrainka z milionem złotych. Nic tu nie jest prawdą

Terapia odchudzająca komarami, fałszywe dokumenty i Ukrainka z milionem złotych. Nic tu nie jest prawdą

Źródło:
Konkret24

W niedzielę wyborcy w drugiej turze wyborów samorządowych otrzymają tylko jedną kartę do głosowania z nazwiskami dwóch kandydatów na lokalnych włodarzy. - W piątek i niedzielę odbędą się konferencje wyborcze organizowane przez Państwową Komisję Wyborczą i Krajowe Biuro Wyborcze - poinformował rzecznik KBW Marcin Chmielnicki. W piątek o godzinie 17.30. W niedzielę cztery konferencje wyborcze zaplanowano na godziny: 10.00, 13.30, 18.30 i 22.00.

W niedzielę druga tura wyborów samorządowych. Tak będzie wyglądało to głosowanie

W niedzielę druga tura wyborów samorządowych. Tak będzie wyglądało to głosowanie

Źródło:
PAP

Nadchodzi Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes. Znamy już 19 tytułów Konkursu Głównego jego 77. edycji. Do najbardziej oczekiwanych należą: "Megalopolis" - dzieło życia Francisa Forda Coppoli, "Rodzaje życzliwości" Yorgosa Lanthimosa czy "Parthenope" Paola Sorrentino. Nas najbardziej interesuje nakręcony w koprodukcji z Polską obraz Magnusa von Horna "Dziewczyna z igłą".

Od Coppoli, przez Lanthimosa, po polską koprodukcję. Filmy 77. festiwalu w Cannes, na które najbardziej czekamy

Od Coppoli, przez Lanthimosa, po polską koprodukcję. Filmy 77. festiwalu w Cannes, na które najbardziej czekamy

Źródło:
Cannes Film Festival, Deadline, PISF, tvn24.pl

Film "Diuna: część druga" jest już dostępny w Playerze. Produkcja Warner Bros. Discovery trafiła do kin pod koniec lutego i okazała się wielkim hitem. Teraz można ją obejrzeć w swoim domu.

Film "Diuna: część druga" już dostępny w Playerze

Film "Diuna: część druga" już dostępny w Playerze

Źródło:
tvn24.pl