Polska

Czy Krauze mógł korumpować Kaczmarka?

Polska

tvnCentralne Biuro Antykorupcyjne sprawdza czy Janusz Kaczmarek mógł być korumpowany Ryszarda Krauze

Według tygodnika "Newsweeek", Centralne Biuro Antykorupcyjne sprawdza, czy Janusz Kaczmarek mógł być korumpowany przez jednego z najbogatszych biznesmenów w Polsce Ryszarda Krauze, bo zamierza udowodnić, że były szef MSW za pieniądze Krauzego wybudował sobie dom.

Funkcjonariusze CBA sprawdzają powiązania ojca byłego ministra, Kazimierza Kaczmarka z właścicielem Prokomu - podaje tygodnik "Newsweek"

Według tygodnika, CBA zamierza udowodnić, że to za pieniądze Krauzego Janusz Kaczmarek wybudował nowy dom na gdyńskim Witominie, do którego przeprowadził się w maju tego roku.

Agenci szukają faktury na prawie 2 mln zł, wystawionej przez jedną ze spółek służących do prania brudnych pieniędzy w słynnej gdańskiej aferze kościelnego wydawnictwa Stella Maris.

To właśnie te pieniądze - według CBA - miały trafić do firmy budowlanej Kazimierza Kaczmarka. Ten miał je przekazać synowi, a Janusz Kaczmarek miał z tych pieniędzy wybudować nowy dom. Były minister w oświadczeniu majątkowym przyznał, że na zakup działki budowlanej pożyczył od swojego ojca 50 tys. zł, a resztę od Ministerstwa Sprawiedliwości i z banku PKO BP (150 tys. zł i 42 tys. franków szwajcarskich).

Informatorzy "Newsweeka" twierdzą, że minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i szef CBA Mariusz Kamiński są przekonani, że Krauze - rzekomo przekazując dużą sumę pieniędzy ojcu Janusza Kaczmarka - w ten sposób miał "odwdzięczyć" się Kaczmarkowi za zablokowanie śledztwa w sprawie afery Stella Maris.

Jej tropy miały bowiem prowadzić do Krauzego.

Źródło: newsweek.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn

Pozostałe wiadomości