TVN24 | Polska

Telefon zaufania na pewno działa całą dobę? Dziennikarz dzwoni, rzecznik praw dziecka: nie znam tych nagrań

TVN24 | Polska

Autor:
mart//now
Źródło:
RMF FM
Rzecznik Praw Dziecka zapewnia, że dziecięcy telefon zaufania działa całą dobę. "Telefon czynny jest od godziny 8.15"
Rzecznik Praw Dziecka zapewnia, że dziecięcy telefon zaufania działa całą dobę. "Telefon czynny jest od godziny 8.15"RMF FM
wideo 2/6
RMF FMRzecznik Praw Dziecka zapewnia, że dziecięcy telefon zaufania działa całą dobę. "Telefon czynny jest od godziny 8.15"

W nocy dziecięcy telefon zaufania również jest dostępny, na pewno - zapewniał w RMF FM rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak. - Proszę tutaj naprawdę fejków nie siać - dodał. Kiedy na antenie wyemitowano nagrany na infolinii komunikat, z którego miało wynikać, że numer działa od godziny 8.15 do 20, odparł: - Ja tych nagrań nie znam.

W poniedziałek Rzecznik Praw Dziecka poinformował o uruchomieniu Dziecięcego Telefonu Zaufania oraz czata internetowego. Numer to 800 12 12 12.

"Dręczą Cię w szkole, biją na podwórku, stałeś się celem ataku w internecie? Zostałeś sam, pogubiłeś się w życiu, straciłeś przyjaciela, nie masz z kim pogadać? Nie jesteś sam. Zadzwoń pod darmowy numer 800 12 12 12 lub napisz na internetowym czacie. Czekają tam na Ciebie ludzie, którzy Ci pomogą. Za darmo. Nie musisz się przedstawiać ani mówić, skąd dzwonisz. Możesz pozostać anonimowy. Eksperci pomogą Ci rozwiązać Twój problem, wyjaśnią, co robić, gdzie znaleźć konkretne wsparcie" - zachęcał rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak cytowany w komunikacie.

"Proszę tutaj naprawdę fejków nie siać"

Rzecznik Praw Dziecka mówił o telefonie zaufania w RMF FM. Przekonywał, że działa on całą dobę, czemu zaprzeczył dziennikarz stacji. Poinformował Pawlaka, że jego redakcja sprawdziła, czy numer jest czynny przez 24 godziny i że kiedy się tam dzwoni, słychać informację, że działa w określonych godzinach.

Mikołaj PawlakTVN24

- Działa całą dobę. Proszę próbować, na pewno się pan dodzwoni - powiedział Pawlak. - Cały czas śledzę działalność. Już mamy sygnały, że kilkunastu pracowników to za mało, bo nie nadążają odbierać telefonów. Proszę tutaj naprawdę fejków nie siać - dodał.

Dziennikarz poinformował, że we wtorek RMF FM dzwoniło na telefon zaufania, ale pod numerem słychać było nagrany komunikat, że telefon działa w godzinach od 8.15 do 20. - Może pan dzwonił na numer ogólny Rzecznika Praw Dziecka - mówił Pawlak. - Proszę dzwonić po 20. W nocy również jest dostępny, na pewno - zapewniał.

"Ja tych nagrań nie znam"

- Sprawdźmy, jak działa telefon zaufania - powiedział dziennikarz. Na antenie w trakcie rozmowy wyemitowano komunikat, w którym słychać było kobiecy głos witający na linii bezpłatnego telefonu zaufania Rzecznika Praw Dziecka. - Informujemy, iż telefon czynny jest od godziny 8.15 do godziny 20 - dodała nagrana kobieta na linii.

- Ja tych nagrań nie znam - powiedział rzecznik. - Za chwilę sprawdzę, dlaczego takie nagranie jest, co nie znaczy, że telefon nie działa - zastrzegł Pawlak.

Autor:mart//now

Źródło: RMF FM

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości