Ciężkie życie ucznia. "Aż plecy bolą"

Polska

Aktualizacja:

Życie uczniów nie jest lekkie - i to dosłownie. Cztery, siedem a nawet osiem kilogramów ważą tornistry dzieci, które kilkanaście dni temu rozpoczęły naukę. - Noszenie zbyt ciężkich tornistrów odbija się negatywnie na zdrowiu dzieci - ocenia Beata Murawska, wicedyrektor Biura Edukacji M. St. Warszawa.

Ile powinny ważyć tornistry dzieci? Według nauczycieli około 2-3 kilogramów. Co można znaleźć w plecakach maluchów? - Książka z biblioteki, zeszyt, piórnik, drugi piórnik... - wyliczał jeden z nich.

- Noszenie zbyt ciężkich tornistrów odbija się negatywnie na zdrowiu dzieci. (...) W późniejszym wieku są skrzywienia, choroby kręgosłupa - mówi Beata Murawska, wicedyrektor Biura Edukacji M. St. Warszawa. Choć jak ocenia, "w całej Warszawie nie jest źle". Wskazała, że w szkołach znajdują się szafki lub "zastosowane są inne rozwiązania organizacyjne", takie jak szuflady, segregatory, pudła. - W każdej szkole dzieci mogą część przyborów zostawić - oceniła.

A co o ciężkich tornistrach myślą najbardziej zainteresowani, czyli dzieci? - Aż plecy bolą - podsumowała krótko jedna z uczennic.

Źródło: tvn24