Polska

CBA zatrzymuje kanclerza wyższej uczelni

Polska


CBA na gorącym uczynku zatrzymała Janusza B. - kanclerza Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku - poinformował portal tvn24.pl Temistokles Brodowski z Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Zatrzymany miał żądać łapówki, grożąc, że jeżeli jej nie dostanie to unieważni roztrzygnięty już przetarg.

W piątek po południu funkcjonariusze CBA weszli na teren Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku. Jak podaje CBA tam - w jednej z sal - doszło do transakcji. Janusz B. miał przyjąć łapówkę, dzięki której miał utrzymać w mocy wart 120 tysięcy złotych kontrakt na usługi porządkowe na terenie szkoły. Funkcjonariusze zatrzymali go w drodze do samochodu, który stał na uczelnianym parkingu.

Jak poinformował portal tvn24.pl Temistokles Brodowski podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli w kieszeni marynarki zatrzymanego kopertę z ośmioma tysiącami złotych - czyli 1/15 wartości kontraktu.

Akcję zatrzymania przeprowadzili wspólnie funkcjonariusze CBA z Warszawy i z delegatury w Gdańsku. Kanclerzowi zostaną przedstawione zarzuty korupcyjne. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Kolejne zatrzymanie na uczelni

Bravo! TEPIĆ ŁAPÓWKARSTWO !!!! ~jrl25

Wkrótce zobaczymy w TV brawurowe zatrzymanie złodzieja bułki w sklepiku szkolnym ~wyrobca

Źródło: tvn24.pl, TVN24, PAP