Campus Polska Przyszłości. Goście trzeciej edycji wydarzenia

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, tvn24.pl
Kosiniak-Kamysz: jeżeli nie uzyskamy ośmiu procent, to znaczy, że dalej będzie rządził PiS
Kosiniak-Kamysz: jeżeli nie uzyskamy ośmiu procent, to znaczy, że dalej będzie rządził PiSZdjęcia organizatora
wideo 2/8
Kosiniak-Kamysz: jeżeli nie uzyskamy ośmiu procent, to znaczy, że dalej będzie rządził PiSZdjęcia organizatora

Campus Polska Przyszłości 2023 przeszedł do historii. Uczestnicy wydarzenia przez prawie tydzień brali udział w spotkaniach z politykami, ludźmi kultury i nauki. W Olsztynie gościli między innymi pisarka i noblistka Olga Tokarczuk, mer Kijowa Witalij Kliczko, ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski, reżyserka Agnieszka Holland, Władysław Kosiniak-Kamysz i Szymon Hołownia. W ostatnim dniu odbyła się debata Rafał Trzaskowski-Donald Tusk. W tvn24.pl podsumowujemy przebieg tegorocznego Campusu.

Trzecia edycja Campusu Polska Przyszłości, organizowanego przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, zaczęła się w piątek i trwała do środy. W jego trakcie odbywały się debaty i warsztaty, spotkania z politykami i ludźmi kultury, spektakle i koncerty.

Spotkanie z Olgą Tokarczuk, debata byłych premierów, Q&A z Aleksandrą i Michałem Żebrowskimi

Campus Polska Przyszłości rozpoczął się w piątek 25 sierpnia.

Tego dnia odbyło się spotkanie z Olgą Tokarczuk. Noblistka powiedziała, że kwestie natury, niszczenia zasobów przyrody oraz sposoby zaradzenia katastrofie klimatycznej są tematami bardzo jej bliskimi. Określiła siebie jako osobę, która "ma rodzaj depresji klimatycznej", przyznała, że czasami budzi się w nocy i myśli o nadciągającej zagładzie klimatycznej, która teraz "pomrukuje w krajach południa Europy czy na Hawajach".

Przyznała, że w jej ocenie katastrofa klimatyczna powinna być kluczowym problemem, jakim powinni się zająć ludzie. - Polityk, który nie rozumie kwestii katastrofy klimatycznej, nie jest godny zaufania - podkreślała wielokrotnie.

Olga Tokarczuk na Campus Polska Przyszłości PAP/Tomasz Waszczuk

W piątek odbyła się także debata byłych premierów. Marek Belka, Jerzy Buzek i Ewa Kopacz rozmawiali na temat stanu demokracji w Polsce. - W całym świecie demokracja jest w odwrocie, a populizm atakuje. Niewątpliwy związek z internetem, upadkiem autorytetów, zastąpieniem debaty racjonalnej emocjami. Tyle zmian, które musieliśmy i zaaplikowaliśmy polskiemu społeczeństwu po '90 roku, okazało się być dla części społeczeństwa nie do zniesienia. (…) Skoro dzisiaj musimy walczyć o demokrację, skoro do władzy dostały się siły politycznie skrajnie demokracji przeciwne, to znaczy, że coś musieliśmy schrzanić - mówił Marek Belka. 

Tego dnia uczestnicy Campusu mogli również zadać pytania Aleksandrze i Michałowi Żebrowskim. 

Witalij Kliczko na Campusie Polska Przyszłości

W sobotę gościem specjalnym Campusu Polska Przyszłości był mer Kijowa Witalij Kliczko. - Dużo łatwiej było być mistrzem świata w boksie, niż być burmistrzem w czasie wojny - powiedział.

Wielokrotnie też dziękował Polakom za pomoc – zarówno tę wysyłaną na front, do ukraińskich miast oraz udzielaną uchodźcom. - Putin chce odbudować sowieckie imperium i wszyscy wiemy, że jak pokona Ukrainę, to ruszy na kolejne kraje, na Mołdawię, na Polskę - mówił Kliczko i dodawał, że w tym kontekście trzeba mówić, że Ukraińcy walczą nie tylko o siebie, ale i inne narody.

Dla uczestników Campusu przygotowano także spotkania z ludźmi kultury - reportażystą i pisarzem Mariuszem Szczygłem oraz aktorami: Magdaleną Boczarską, Maciejem Stuhrem i Borysem Szycem.

Drugi dzień wydarzenia zamykała debata marszałków na temat przyszłości polskiego parlamentaryzmu, w której udział wzięli były marszałek Sejmu Marek Borowski, wicemarszałek Senatu Michał Kamiński oraz wicemarszałkowie Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska oraz Piotr Zgorzelski.

Spotkanie z marszałkami, Marian Turski i liderzy Lewicy

W niedzielę rano na Campusie gościli marszałkowie Senatu Polski i Czech - Tomasz Grodzki i Milos Vystrcil.

"Auschwitz nie spadło z nieba" - pod takim tytułem odbyło się spotkanie z Marianem Turskim.

Marian Turski pojawił się na Campusie Polska Przyszłości
Marian Turski pojawił się na Campusie Polska PrzyszłościKatarzyna Kolenda-Zaleska/Fakty TVN

Gośćmi Campusu byli w także liderzy Lewicy, Robert Biedroń oraz Włodzimierz Czarzasty, którzy mówili o najważniejszych postulatach ich formacji. Zapewnili, że Lewica zawsze będzie stała po stronie kobiet, broniła praw zwierząt, broniła konstytucji - od pierwszego do ostatniego jej artykułu, również tych dotyczących edukacji, opieki zdrowotnej, mieszkalnictwa czy zakazu dyskryminacji.

Dopytywany, czy w sytuacji, w której PiS i opozycja zdobędą po 210 mandatów, a Konfederacja 40, to Lewica nawet nie usiądzie z nią do stołu, Czarzasty odpowiedział, że "jak oni będą mieli 40 mandatów, my kupimy 20, to za 2 miesiące kupi te 20 ktoś inny". - Polska nie jest na sprzedaż, w systemie wartości nie ma handlu - deklarował.

Ambasador USA i debata o polsko-żydowskich relacjach

W poniedziałek gościem Campusu był ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski, który wraz z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim uczestniczył w rozmowie "Strateg" o swoim ojcu, Zbigniewie Brzezińskim. - To, co robiliście w roku 2022 i 2023, jest ucieleśnieniem ideałów mojego ojca. Jestem pewien, że byłby pod ogromnym wrażeniem tego, co działo się w Polsce - mówił. - Naszą misją, jako Stanów Zjednoczonych, jest obrona wschodniej flanki NATO i każdego centymetra terytorium Polski - podkreślał także Brzezinski.

Czytaj więcej: "Strateg". Mark Brzezinski o swoim ojcu podczas Campusu Polska Przyszłości

Tego samego dnia na Campusie odbyła się także debata na temat relacji polsko-żydowskich z udziałem Konstantego Geberta (psycholog, dziennikarz) oraz dr Agnieszki Haskiej (kulturoznawczyni, socjolożka, członkini Centrum Badań nad Zagładą Żydów Instytutu Filozofii i Socjologii PAN).

Co trzeba zrobić, żeby naprawić relacje polsko-żydowskie? Gebert wskazał jeden z problemów. - Polacy doświadczają zrozumiałej frustracji, że ich cierpienie podczas wojny nie jest pamiętane proporcjonalnie do tego, jak jest pamiętane żydowskie cierpienie. W polskiej świadomości zbiorowej istnieje przekonanie, że Żydzi mają nieuzasadnioną przewagę. To jest coś, z czego właściwie, jeżeli w tym się zamykamy, to nie ma wyjścia - mówił.

Liderzy Trzeciej Drogi w ogniu pytań

We wtorek gośćmi Campusu byli między innymi liderzy Trzeciej Drogi - prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz oraz przewodniczący Polski 2050 Szymon Hołownia.

Kosiniak-Kamysz i Hołownia w ogniu pytań na Campusie Polska Przyszłości

Mówili, że jeżeli Trzecia Droga nie uzyska "dobrego wyniku" w nadchodzących wyborach, to "nie ma szans na odsunięcie tych, którzy dzisiaj rządzą". - Jeżeli my nie uzyskamy ośmiu procent, to znaczy, że dalej będzie rządził PiS - stwierdził lider ludowców.

Debata o in vitro

W tym dniu odbył się także panel "In vitro to HiT. Jak utrzeć nosa hejterom?".

Małgorzata Rozenek-Majdan, prezenterka telewizyjna i założycielka Fundacji MRM mówiła, że "bardzo często jest tak, że mając poczucie trudu tej drogi i tego, że nie jest to droga najbardziej oczywista dla wszystkich, zaczyna się tworzyć w naszych głowach poczucie gorszości, wstydu, które jest podbijane przez wypowiedzi polityczne". - Wtedy rodzi się przekora do tego, żeby mówić o tym głośno. Pamiętajmy, że jest to ostatni wybór i ostatnia droga, którą osoby leczące się na niepłodność muszą podjąć, jeżeli myślą o tym, żeby skutecznie stać się rodzicami - podkreśliła.

Kamil Mieszczankowski, pomysłodawca i współtwórca pierwszego w Polsce społecznego programu 100 bezpłatnych zabiegów in vitro dla par w potrzebie, mówił, że nie rozumie, dlaczego politycy i księża są odpowiedzialni lub współodpowiedzialni za hejt, który pojawia się wokół metody in vitro.

Debata Trzaskowski-Tusk, panel o tym, jak zmieniać świat

W środę, ostatniego dnia wydarzenia, odbył się między innymi panel dyskusyjny "Jak skutecznie zmieniać świat w pigułce". Uczestniczyli w nim aktywiści i działacze społeczni - Alicja Jakimko, Bart Staszewski, Małgorzata Szumowska oraz Jakub Wygnański. 

Jak zmieniać świat. "Nie ma możliwości zmiany, jeżeli nie będziemy szukać sojuszy"

- Jeżeli chcemy zmiany, to sami musimy być zmianą. Nie ma możliwości zmiany świata w jakiejkolwiek skali, jeżeli nie będziemy szukać sojuszy - stwierdziła Szumowska. Podkreślała, że w działaniach społecznych najważniejsze jest wsparcie innych osób. Jakub Wygnański wskazał zaś, że należy też znać własne ograniczenia. Bart Staszewski dodał, że często można zderzyć się ze ścianą. - Jako grupy dyskryminowane walczymy z rządem od 2016 roku i dawno byśmy się spalili, gdybyśmy liczyli, że ta zmiana szybko nastąpi. To jest maraton - powiedział Staszewski. Zdaniem Alicji Jakimko, która jest członkinią Młodych .Nowoczesnych, dużą rolę odgrywa wzajemna motywacja.

Tego dnia swoje wystąpienie miała także była ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher.

Punktem kulminacyjnym była popołudniowa debata między innymi debata Rafała Trzaskowskiego i lidera Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska. 

- Tu na Campusie można zmierzyć puls młodego pokolenia, tu naprawdę widać, na czym zależy młodym ludziom - mówił Trzaskowski. - Za wszelką cenę chcę wygrać dla was tę przyszłość, a nie patrzeć jak kibic - zwrócił się do zgromadzonych Tusk. Zapowiedział, że 9 września jego partia przedstawi "sto konkretów na sto pierwszych dni rządów".

Debata Tusk-Trzaskowski. Zapowiedź "stu konkretów na pierwsze sto dni" rządów

Trzaskowski: my na Campusie naprawdę rozmawiamy o przyszłości
Trzaskowski: my na Campusie naprawdę rozmawiamy o przyszłościZdjęcia organizatora

Autorka/Autor:ft,ks,mjz/plw,kg, adso

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego:  PAP/Tomasz Waszczuk

Pozostałe wiadomości

Na pewno będzie to kampania, która będzie bardzo polaryzowała i dzieliła społeczeństwo - mówiła o nadchodzącej kampanii prezydenckiej dr Anna Materska-Sosnowska w "Faktach po Faktach". Według prof. dr hab. Anny Pacześniak kampania może nie być merytoryczna, ale "emocjonująca i ciekawa". Z kolei prof. Andrzej Rychard powiedział, że jeżeli Karol Nawrocki mówi, że "nic nie uważa" w sprawie Romanowskiego, to pokazuje, że "jest odklejony nie tylko od partii, nie tylko od polityki, ale trochę i od rzeczywistości".

"Nawrocki odklejony nie tylko od partii i polityki, ale trochę i od rzeczywistości"

"Nawrocki odklejony nie tylko od partii i polityki, ale trochę i od rzeczywistości"

Źródło:
TVN24

W trakcie czwartkowego nalotu Izraela na lotnisko w Sanie pociski uderzyły "metry" od odwiedzającego Jemen szefa Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Tedros Adhanom Ghebreyesus napisał w mediach społecznościowych, że on i jego współpracownicy są bezpieczni.

"Zaledwie kilka metrów" od szefa WHO. Izrael ostrzelał lotnisko w Jemenie

"Zaledwie kilka metrów" od szefa WHO. Izrael ostrzelał lotnisko w Jemenie

Źródło:
PAP

Władze Rosji ogłosiły stan wyjątkowy na szczeblu federalnym po wycieku mazutu do Cieśniny Kerczeńskiej łączącej morza Czarne i Azowskie - podały w czwartek rosyjskie agencje, powołując się na oświadczenie resortu sytuacji nadzwyczajnych. Wyciek doprowadził do katastrofy ekologicznej, a do sprzątania zanieczyszczonych terenów brakuje potrzebnego sprzętu.

Stan wyjątkowy w związku z sytuacją w Cieśninie Kerczeńskiej

Stan wyjątkowy w związku z sytuacją w Cieśninie Kerczeńskiej

Źródło:
PAP

Władze Mediolanu poinformowały, że od 1 stycznia 2025 roku wejdzie w życie zakaz palenia tytoniu w otwartych przestrzeniach publicznych, także na ulicy. Wyjątkiem będą odizolowane miejsca, w których będzie możliwe zachowanie odległości 10 metrów od innych osób. Zakaz nie dotyczy papierosów elektronicznych.

Od początku roku koniec z paleniem tytoniu w przestrzeniach publicznych

Od początku roku koniec z paleniem tytoniu w przestrzeniach publicznych

Źródło:
PAP

Mieszkańcy kolejnych miejscowości otrzymali nakaz ewakuacji z powodu pożaru, który od ponad tygodnia trawi Park Narodowy Grampians w Australii. Jak podała straż pożarna, płomienie pochłonęły prawie 80 tysięcy hektarów, czyli niemal jedną trzecią parku. Dla ludzi z niektórych osad jest już za późno na ewakuację.

Jedna trzecia parku narodowego w płomieniach. "Jest już za późno na ucieczkę"

Jedna trzecia parku narodowego w płomieniach. "Jest już za późno na ucieczkę"

Źródło:
ABC, VOA News

Lawina śnieżna porwała skuter śnieżny w Utah. Jak przekazało lokalne centrum lawinowe, do zdarzenia doszło podczas wycieczki dwóch braci - jeden z nich przez przypadek wywołał zejście mas śniegu, które pochłonęło jego brata. Na szczęście mężczyźni posiadali odpowiedni sprzęt i wydostali się z pułapki.

Zbocze "zaczęło falować" i pochłonęło mężczyznę

Zbocze "zaczęło falować" i pochłonęło mężczyznę

Źródło:
CNN, Utah Avalanche Center

Pięć osób zostało rannych po zderzeniu karetki z samochodem osobowym pod Miechowem w woj. małopolskim. Jedną z osób poszkodowanych jest pacjentka, którą przewoził ambulans.

Karetka z pacjentką zderzyła się z samochodem. Pięć osób rannych

Karetka z pacjentką zderzyła się z samochodem. Pięć osób rannych

Źródło:
tvn24.pl

W zbiorniku retencyjnym w okolicach Nidzicy w pierwszy dzień świąt odnaleziono ciało 47-letniego mężczyzny. Zarzut zabójstwa usłyszał 18-latek, który sam przyznał się do winy.

Ciało 47-latka w zbiorniku retencyjnym. Do zabójstwa przyznał się 18-latek

Ciało 47-latka w zbiorniku retencyjnym. Do zabójstwa przyznał się 18-latek

Źródło:
TVN24/RMF FM

Dwie ofiary śmiertelne i jedna osoba, która trafiła do szpitala - do tragicznego wypadku doszło w drugi dzień świąt w Borucinie w powiecie kartuskim.

Tragiczny wypadek drogowy. Nie żyją dwie osoby, trzecia w szpitalu

Tragiczny wypadek drogowy. Nie żyją dwie osoby, trzecia w szpitalu

Źródło:
TVN24

Embraer 190, który rozbił się na zachodzie Kazachstanu, mógł zostać ostrzelany przez rosyjski system obrony przeciwlotniczej - podały portal Euronews i niezależna rosyjskojęzyczna telewizja Nastojaszczeje Wriemia. - Baku oczekuje, że strona rosyjska przyzna się do zestrzelenia azerskiego samolotu - przekazał Reutersowi informator związany ze śledztwem. W środę siły rosyjskie odpierały atak ukraińskich dronów na stolicę Czeczenii, gdzie miał wylądować samolot.

Grozny był atakowany przez drony, samolot spadł. Pojawiają się różne hipotezy

Grozny był atakowany przez drony, samolot spadł. Pojawiają się różne hipotezy

Źródło:
PAP, Nastojaszczeje Wriemia, Kommiersant, tvn24.pl, Reuters

Do szpitala w Nowogardzie (woj. zachodniopomorskie) w Boże Narodzenie trafiło 13-miesięczne dziecko ze śladami pobicia. Pracownicy lecznicy powiadomili policję. Policja sprawdza, czy doszło do znęcania się nad chłopcem przez jego matkę.

13-miesięczne dziecko w szpitalu. Policja sprawdza, czy doszło do znęcania

13-miesięczne dziecko w szpitalu. Policja sprawdza, czy doszło do znęcania

Źródło:
TVN24, RMF FM

Meteorolog zaginął podczas ekstremalnej śnieżycy w Bośni i Hercegowinie. Jak podały lokalne media, mężczyzna we wtorek rano udał się do obserwatorium na szczycie góry Bjelašnica i nie dał znaku życia. W czwartek akcję poszukiwawczą przerwano z uwagi na trudne warunki meteorologiczne.

Zaginął meteorolog. Szedł do pracy, gdy szalała burza śnieżna

Zaginął meteorolog. Szedł do pracy, gdy szalała burza śnieżna

Źródło:
vijesti.ba, Euronews

Władze w Pekinie dały zielone światło na budowę największej na świecie zapory wodnej, która ma powstać na rzece Yarlung Tsangpo na Wyżynie Tybetańskiej - przekazał w czwartek Reuters. Obawy co do wpływu nowego obiektu na środowisko wyraziły Indie oraz Bangladesz.

To ma być największy taki obiekt na świecie. Obawy w dwóch krajach

To ma być największy taki obiekt na świecie. Obawy w dwóch krajach

Źródło:
PAP

Kumulacja prac związanych z przygotowaniami do księgowego i podatkowego zamknięcia roku, a także konieczność dostosowania się do nowych przepisów sprawia, że końcówka roku dla wielu podatników będzie intensywnym okresem - przekazała doradczyni dodatkowa z kancelarii MDDP Anna Zielony. Sprawdź, jakie zmiany podatkowe wejdą w życie w 2025 roku.

Rewolucja w podatkach. Oto najważniejsze zmiany

Rewolucja w podatkach. Oto najważniejsze zmiany

Źródło:
PAP, gov.pl

Podczas świątecznego pokazu w cyrku w Neapolu lwy przestały słuchać się tresera. Gdy próbował je zdyscyplinować, jedno ze zwierząt skoczyło na drzwi klatki. Incydent wystraszył widownię. Część osób zaczęła w popłochu opuszczać występ. 

Chwile grozy w cyrku. Lwy skaczą, widzowie zerwali się z miejsc  

Chwile grozy w cyrku. Lwy skaczą, widzowie zerwali się z miejsc  

Źródło:
PAP, Corriere della Sera

W środę trzytygodniowa dziewczynka zamarzła na śmierć w Strefie Gazy. - Było bardzo zimno w nocy i nawet jako dorośli nie mogliśmy tego znieść. Nie mogliśmy się ogrzać - powiedział agencji Associated Press ojciec dziecka Mahmoud al-Faseeh. To trzeci taki przypadek w ciągu ostatnich dni.

Trzytygodniowa dziewczynka zamarzła na śmierć

Trzytygodniowa dziewczynka zamarzła na śmierć

Źródło:
The Guardian, CNN

Czternaście osób, w wieku od trzech do 78 lat, po kolacji wigilijnej trafiło do szpitali. Mieli zawroty głowy i zaburzenia równowagi, niektórzy wymiotowali. Okazało się, że wszyscy mieli w organizmach ślady marihuany. Z nieoficjalnych ustaleń TVN24 wynika, że ktoś dodał do potrawy stary olejek, który należał do zmarłej babci.

14 osób po kolacji wigilijnej trafiło do szpitali, miały w organizmach ślady marihuany. Nowe ustalenia

14 osób po kolacji wigilijnej trafiło do szpitali, miały w organizmach ślady marihuany. Nowe ustalenia

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, TVN24/Onet

Nie żyje Hudson Meek, 16-letni aktor znany z występu m.in. w filmie "Baby Driver". Jak informuje CNN, zmarł w następstwie upadku z jadącego pojazdu.

Nie żyje dziecięcy aktor, znany m.in. z filmu "Baby Driver". Hudson Meek miał 16 lat

Nie żyje dziecięcy aktor, znany m.in. z filmu "Baby Driver". Hudson Meek miał 16 lat

Źródło:
CNN, AL.com

Co najmniej osiem osób zostało rannych w wyniku ataku rosyjskiego drona kamikadze na miasto Nikopol w obwodzie dniepropietrowskim - poinformowała Państwowa Służba Ukrainy do spraw Sytuacji Nadzwyczajnych.  

Dron kamikadze zaatakował ludzi na rynku

Dron kamikadze zaatakował ludzi na rynku

Źródło:
NV, tvn24.pl

Jedna z osób będących na pokładzie samolotu azerskich linii lotniczych zarejestrowała ostatnie chwile przed rozbiciem się maszyny w środę w Kazachstanie. Na nagraniu widać między innymi pasażerów w maskach tlenowych. W katastrofie zginęło kilkadziesiąt osób, a pozostali z obrażeniami trafili do szpitala.

Nagrał ostatnie chwile przed tragedią

Nagrał ostatnie chwile przed tragedią

Źródło:
Reuters, PAP

Francuski kurort narciarski Avoriaz zajął pierwsze miejsce w rankingu najpiękniejszych ośrodków narciarskich w Europie. Obiekt wyróżnia się wyjątkową scenerią i nowatorską architekturą, co sprawia, że przyciąga nie tylko narciarzy, ale także miłośników kolarstwa czy pieszych wędrówek.

Wybrano najpiękniejszy ośrodek narciarski w Europie

Wybrano najpiękniejszy ośrodek narciarski w Europie

Źródło:
PAP
Ile wart jest zakaz prowadzenia pojazdów? Łukasz Ż. poszedł siedzieć po trzecim wyroku

Ile wart jest zakaz prowadzenia pojazdów? Łukasz Ż. poszedł siedzieć po trzecim wyroku

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Czy w Japonii stwierdzono, że nie należy "kontynuować stosowania szczepionek mRNA", bo są niebezpieczne? Nie. Krążące w sieci nagranie "przełomowej konferencji" to antyszczepionkowa dezinformacja; tezy niepotwierdzone faktami. Przestrzegamy przed rozpowszechnianiem.

"Biją na alarm" z powodu szczepień? Fałsz o nowej generacji szczepionek

"Biją na alarm" z powodu szczepień? Fałsz o nowej generacji szczepionek

Źródło:
Konkret24
Chiński Big Tech i "miliard smartfonów". Kim jest nowy doradca rządu od sztucznej inteligencji?

Chiński Big Tech i "miliard smartfonów". Kim jest nowy doradca rządu od sztucznej inteligencji?

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Jeśli świątecznych potraw zostało zbyt wiele, można je przynieść do jadłodzielni - to miejsca, w których w specjalnie oznaczonych lodówkach i szafkach można pozostawić jedzenie lub skorzystać z tego, co zostawili inni.

Nadmiar świątecznego jedzenia? Możesz je przynieść do jadłodzielni

Nadmiar świątecznego jedzenia? Możesz je przynieść do jadłodzielni

Źródło:
TVN24, tvnwarszawa.pl

Najbliższy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za miesiąc. WOŚP ponownie zagra na całym świecie, tym razem dla onkologii i hematologii dziecięcej. O przygotowaniach do tego wyjątkowego dnia w rozmowie z TVN24 opowiedzieli przedstawiciele sztabów na Antarktyce i indonezyjskiej wyspie Bali. Co planują?  

WOŚP ponownie zagra na całym świecie. Wolontariusze z Bali i Antarktyki szykują się na wielki finał

WOŚP ponownie zagra na całym świecie. Wolontariusze z Bali i Antarktyki szykują się na wielki finał

Źródło:
tvn24.pl

26 stycznia odbędzie się 33. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która zagra dla onkologii i hematologii dziecięcej. Dziennikarz TVN24 Artur Molęda wystawił na aukcję WOŚP wyjątkowe zdjęcie dwóch amerykańskich myśliwców F-35 i polskiego F-16 z podpisami. O szczegółach opowiedział w studiu TVN24.

Jako pierwszy polski dziennikarz poleciał myśliwcem F-16. Artur Molęda przekazał na WOŚP "niebywałą pamiątkę"

Jako pierwszy polski dziennikarz poleciał myśliwcem F-16. Artur Molęda przekazał na WOŚP "niebywałą pamiątkę"

Źródło:
TVN24