Prezydent o "wykorzystywaniu potencjału" władzy w kampanii. "Takie jest prawo życia"

Źródło:
TVN24, PAP
Prezydent: władze zawsze wykorzystują potencjał, który mają do dyspozycji
Prezydent: władze zawsze wykorzystują potencjał, który mają do dyspozycjitvn24
wideo 2/4
Prezydent: władze zawsze wykorzystują potencjał, który mają do dyspozycjitvn24

Władze zawsze wykorzystują potencjał, który mają do dyspozycji, po to, żeby się wspomóc. Tak jest zawsze, tak było i prawdopodobnie dalej tak będzie - ocenił w rozmowie z korespondentem "Faktów" TVN Marcinem Wroną prezydent Andrzej Duda. W kontekście tegorocznej kampanii wyborczej zapewnił, że mamy w Polsce pluralizm mediów. Prezydent odniósł się też do interwencji policji wobec posłanki Koalicji Obywatelskiej Kingi Gajewskiej oraz do filmu Agnieszki Holland "Zielona granica".

Prezydent Andrzej Duda, który przebywa w Nowym Jorku, został zapytany w rozmowie z korespondentem "Faktów" TVN w USA Marcinem Wroną o jakość toczącej się przed wyborami parlamentarnymi kampanii wyborczej.

- W 2015 roku byłem kandydatem na prezydenta i byłem atakowany wtedy przez wszystkie główne media, ponieważ Telewizja Polska była w całości w rękach obozu wówczas rządzącego, czyli PO-PSL. Wasza telewizja wspierała wówczas w sposób jednoznaczny mojego konkurenta - mówił Duda.

Wywiad z Andrzejem DudąTVN24

Na uwagę, że pytanie dotyczyło tegorocznej kampanii, prezydent odparł, że "państwo tak pomagacie opozycji i inne media, radia, portale internetowe tak pomagają opozycji, że naprawdę żadna szkoda się nie dzieje". - Mamy na szczęście pluralizm mediów - stwierdził.

"Władze zawsze wykorzystują potencjał, który mają do dyspozycji, po to, żeby się wspomóc"

W kontekście tegorocznej kampanii wyborczej prezydent był pytany o zaangażowanie spółek Skarbu Państwa w kampanię referendalną. - Panie redaktorze, pan doskonale wie o tym, że władze zawsze wykorzystują potencjał, który mają do dyspozycji, po to, żeby się wspomóc. Tak jest zawsze, tak było i prawdopodobnie dalej tak będzie, bo takie są po prostu prawa życia - odpowiedział.

- Tak było również w czasach, kiedy ja prowadziłem swoje kampanie jako przedstawiciel opozycji w Polsce, a byłem w opozycji od 2007 roku do 2015 roku. Długie osiem lat przetrwałem bardzo spokojnie, robiąc swoje, konsekwentnie, w miarę swoich możliwości, przekonując rodaków do tego, żeby na mnie zagłosowali, żeby zmienili władzę w Polsce. Robiłem to w różnych, bardzo trudnych okolicznościach - dodał.

Prezydent o interwencji policji wobec posłanki KO Kingi Gajewskiej: sprawa wymaga wyjaśnienia

Prezydent był też pytany o wtorkowy incydent w Otwocku, gdy posłanka Koalicji Obywatelskiej Kinga Gajewska została siłą doprowadzona do radiowozu przez policjantów i do niego wciągnięta. Świadkowie zdarzenia wskazywali funkcjonariuszom, że jest to posłanka, a i ona sama - jak mówiła później w "Kropce nad i" - chciała się wylegitymować, ale trzymano ją za ręce. Policja natomiast w wydawanych później oświadczeniach pisała między innymi, że "policjanci nie znają wszystkich osób posiadających immunitet", a "niezbędną wiedzę uzyskują dopiero po okazaniu legitymacji". Opublikowano też nagrania z kamery na mundurze jednego z policjantów.

- Immunitet poselski jest ważny, tylko trzeba się na niego powoływać, więc rozumiem, że jak pani poseł powołała się na swój immunitet poselski, to została niezwłocznie przez policjantów zwolniona - skomentował sprawę prezydent.

Dodał, że "sprawa wymaga wyjaśnienia". - Każdy ma prawo do spontanicznego wyrażania swoich poglądów, a służby mają obowiązek pilnowania porządku. I zapewniam pana, że polska policja jest naprawdę niezwykle spokojna i niezwykle spolegliwa w porównaniu na przykład z francuską albo niemiecką policją - stwierdził Duda.

Prezydent o interwencji policji wobec posłanki KO Kingi Gajewskiej: sprawa wymaga wyjaśnienia
Prezydent o interwencji policji wobec posłanki KO Kingi Gajewskiej: sprawa wymaga wyjaśnieniaTVN24

- Panie prezydencie, policja nie interweniowała, gdy zostało zakłócone oświadczenie Donalda Tuska przed Telewizją Polską. Nie interweniowała, gdy jeden z przeciwników Tuska przejął jego mikrofon podczas spotkania z wyborcami. Tu interweniowała, bo to było spotkanie Mateusza Morawieckiego. To jest równość? - dopytywał Marcin Wrona.

- W czasach kiedy Donald Tusk był premierem, polskie służby ABW interweniowały także w redakcji tygodnika "Wprost" po to, żeby odebrać tej redakcji taśmy, na których nagrane były różne dziwne rozmowy przedstawicieli wówczas klasy rządzącej. My wiemy, że pod rządami pana Donalda Tuska różne sprawy były możliwe. Wszyscy dobrze to pamiętamy, w przeciwieństwie do niektórych środowisk europejskich - odparł prezydent.

Prezydent o filmie Holland: Nie wybieram się do kina. Poczekam, aż w jakiejś telewizji go pokażą

Prezydent został również zapytany o swoją środową wypowiedź na temat filmu Agnieszki Holland "Zielona granica". 

PRZECZYTAJ RECENCJĘ TOMASZA-MARCINA WRONY NA PORTALU TVN24.PL >>>

- To, że pani Holland pokazuje polskich funkcjonariuszy, wykonujących zadania dla polskiego społeczeństwa, dla bezpieczeństwa nas wszystkich, pokazuje ich w ten sposób, to ja nie dziwię się, że funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy zapoznali się z tym filmem, użyli tego hasła znanego nam z okupacji hitlerowskiej, kiedy propagandowe hitlerowskie filmy pokazywano w naszych kinach: "tylko świnie siedzą w kinie" - stwierdził prezydent w TVP Info.

- To nie była moja wypowiedź, to był cytat. Powiedziałem, że cytuję wypowiedź przedstawicieli polskich służb Straży Granicznej, którzy oglądali ten film i wypowiadali się na ten temat w mediach. I mówiłem, że się nie dziwię w sytuacji, jeżeli prawdą jest to, co oni mówią, że jest to film, który oczernia polską Straż Graniczną, który pokazuje ich niemalże jako sadystów, a takie były wypowiedzi (...), że jest to film w powszechnym odbiorze, który jest antypolski, pokazuje zafałszowany obraz działania polskich służb, pokazuje nas jako naród, który nie chce przyjmować innych na swoje terytorium. Naród, który przyjął w ostatnim czasie miliony uchodźców z Ukrainy - komentował swoją wypowiedź w rozmowie z Marcinem Wroną.

- To jest robienie filmu, który w istocie jest antypolski, co uważam za głęboko nieprzyzwoite - dodał.

Prezydent o filmie Holland: Nie wybieram się do kina. Poczekam, aż w jakiejś telewizji go pokażą
Prezydent o filmie Holland: Nie wybieram się do kina. Poczekam, aż w jakiejś telewizji go pokażąTVN24

Jednocześnie prezydent przyznał, że nie widział tego filmu. - Widziałem trailer, słyszałem wypowiedzi tych, którzy ten film widzieli. Tak jest ten film prezentowany - zaznaczył.

Korespondent "Faktów" TVN zwrócił uwagę, że wielu Polaków poczuło się urażonych po środowej wypowiedzi prezydenta. - Panie redaktorze, bardzo mi przykro, jeżeli poczuły się urażone - odparł prezydent.

- Ja się na ten film nie wybieram. Poczekam, aż w jakiejś telewizji go pokażą. Nie wybieram się na niego do kin. Nie będę ekstra płacił za to, żeby to oglądać - dodał.

Autorka/Autor:pp/kg

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

- W sezonie świątecznym ceny masła w sklepach pozostaną wysokie - ocenia w rozmowie z redakcją biznesową tvn24.pl Michał Bieńkowski z BNP Paribas. Średnia cena kostki sięgnęła już 9 złotych, a w niektórych sklepach trzeba zapłacić za nią nawet 10 złotych. Sytuację próbują wykorzystywać politycy, choć za sięgającym 30 procent w skali roku wzrostem stoją powody rynkowe.

"Cały świat zgłasza popyt", cena ostro w górę

"Cały świat zgłasza popyt", cena ostro w górę

Źródło:
tvn24.pl

- Najpierw symulacje jakiejś choroby, a teraz jak najdalej bez adresu, boi się odpowiedzialności - powiedział poseł KO Grzegorz Schetyna, komentując poszukiwania posła PiS Marcina Romanowskiego, który decyzją sądu ma trafić do tymczasowego aresztu. Poseł PiS Zbigniew Kuźmiuk "nie sądzi", że Romanowski ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości.

Gdzie jest Romanowski? "Brak usprawiedliwienia, a teraz po prostu ucieczka"

Gdzie jest Romanowski? "Brak usprawiedliwienia, a teraz po prostu ucieczka"

Źródło:
TVN24

Bougainville, autonomiczny region Papui-Nowej Gwinei, ogłosi swoją niepodległość do 2027 roku - zapowiedział jego prezydent. Dochody budżetowe ma mu zapewnić uruchomienie wydobycia złota i miedzi, których ogromne pokłady znajdują się na jego terytorium. Rząd Papui-Nowej Gwinei nie mówi "nie", ale stawia warunki.

Mieszkają na złożach miedzi i złota, w ciągu trzech lat ogłoszą niepodległość

Mieszkają na złożach miedzi i złota, w ciągu trzech lat ogłoszą niepodległość

Źródło:
Reuters, Barrons

Sąd Okręgowy w Warszawie zwrócił do Prokuratury Regionalnej w Katowicach akt oskarżenia przeciwko Tomaszowi Kaczmarkowi złożony w sierpniu 2021 roku - dowiedzili się dziennikarze "Superwizjera" i tvn24.pl, Maciej Duda i Łukasz Ruciński. "Celem usunięcia istotnych braków postępowania przygotowawczego" - czytamy w uzasadnieniu decyzji sądu.

Po trzech latach akt oskarżenia w sprawie Tomasza Kaczmarka, byłego agenta CBA, wraca do prokuratury

Po trzech latach akt oskarżenia w sprawie Tomasza Kaczmarka, byłego agenta CBA, wraca do prokuratury

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Prokuratura uzupełniła zarzuty wobec byłego prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego i przedstawiła zarzuty byłej staroście ostrowieckiej Marzenie D. Obojgu zarzuca się działanie na szkodę interesu publicznego i przekroczenie uprawnień.

Były prezydent i starosta mieli przyjmować łapówki. Prokuratura o nowych zarzutach

Były prezydent i starosta mieli przyjmować łapówki. Prokuratura o nowych zarzutach

Źródło:
PAP

Komisja Wenecka, będąca organem doradczym Rady Europy, wydała opinię dotyczącą procedowanych zmian w Trybunale Konstytucyjnym. W jej ocenie zakończenie kadencji wszystkich sędziów zasiadających w TK byłoby niezgodne z europejskimi standardami. Komisja podkreśliła, że rozwiązania powzięte przez polskie władze muszą być zgodne z zasadą nieusuwalności prawidłowo powołanych sędziów.

"Kroki władz muszą pozostać w zgodzie ze standardami". Komisja Wenecka o TK

"Kroki władz muszą pozostać w zgodzie ze standardami". Komisja Wenecka o TK

Źródło:
PAP

Przez kilka godzin trwały utrudnienia w ruchu na trasie S8 w kierunku Żoliborza. W tunelu za Łabiszyńską kierowca sportowego samochodu czołowo zderzył się z dwoma innymi pojazdami. Ratownikom medycznym tłumaczył, że miał stracić przytomność za kierownicą, uderzył w bariery i po obróceniu samochód dalej jechał pod prąd.

Młody kierowca corvetty "zasłabł i jechał pod prąd" trasą S8. Trzy samochody rozbite

Młody kierowca corvetty "zasłabł i jechał pod prąd" trasą S8. Trzy samochody rozbite

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W najbliższych dniach Rosja może wystrzelić kolejny eksperymentalny hipersoniczny pocisk balistyczny Oriesznik - podała agencja Reutera, powołując się na anonimowego amerykańskiego urzędnika. W listopadzie siły rosyjskie po raz pierwszy wykorzystały tego rodzaju broń do ataku na miasto Dniepr w środkowo-wschodniej części Ukrainy.

Rosja może wystrzelić kolejny pocisk Oriesznik. Ostrzeżenie z USA

Rosja może wystrzelić kolejny pocisk Oriesznik. Ostrzeżenie z USA

Źródło:
Reuters, PAP, tvn24.pl

Ukraińskie siły zaatakowały w nocy bazę paliwową w obwodzie briańskim na zachodzie Rosji - przekazał w środowym sprawozdaniu sztab generalny. Rosyjskie kanały na Telegramie podały, że celem ataku było także miasto Taganrog, gdzie znajduje się lotnisko wojskowe i zakład, w którym są remontowane samoloty wojskowe. Według prokremlowskiego kanału Mash, Taganrog mógł zostać zaatakowany przez najnowsze ukraińskie drony rakietowe nazwane Piekło.

Ukraińcy użyli dronów Piekło. Seria ataków na obiekty w Rosji

Ukraińcy użyli dronów Piekło. Seria ataków na obiekty w Rosji

Źródło:
PAP, Nowaja Gazieta.Jewropa, tvn24.pl

Najbliższe dni przyniosą zmienną pogodę. Do piątku dominować będzie pochmurna, miejscami mroźna aura z niewielkimi opadami. Później do Polski dotrą dynamiczne niże znad Północnego Atlantyku, które przyniosą silny wiatr o prędkości do 90 km/h. W niedzielę sypnie śniegiem, ale już następnego dnia temperatura maksymalna wzrośnie nawet do 10 stopni Celsjusza.

Dynamiczne niże dotrą do Polski. W pogodzie będzie się działo

Dynamiczne niże dotrą do Polski. W pogodzie będzie się działo

Źródło:
tvnmeteo.pl

Wyroków zapadało zaledwie kilka w roku - a mimo to szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Paprocka broni Trybunału Konstytucyjnego z czasów Julii Przyłębskiej. Podkreśla, że w ostatnich latach trybunał rozpatrywał najwięcej skarg konstytucyjnych. W tym wypadku jednak dane to nie wszystko. Oto jaka taktyka może się kryć za statystycznie dużą liczbą zakończonych postępowań.

"Sprawy zwykłych ludzi". Jak trybunał w czasach Przyłębskiej je traktował

"Sprawy zwykłych ludzi". Jak trybunał w czasach Przyłębskiej je traktował

Źródło:
Konkret24

Od 1 stycznia 2025 roku będzie można otrzymywać i wysyłać pisma urzędowe poprzez e-Doręczenia, czyli elektroniczny odpowiednik listu poleconego za potwierdzeniem odbioru. Dzięki tej usłudze obywatele, firmy oraz podmioty publiczne otrzymają możliwość wymiany korespondencji poprzez wygodny i bezpieczny system doręczeń elektronicznych. To kolejny istotny krok w cyfryzacji administracji państwowej.

Listy polecone po nowemu. Od 1 stycznia czeka nas rewolucja

Listy polecone po nowemu. Od 1 stycznia czeka nas rewolucja

Źródło:
tvn24.pl

Prokuratura wraca do śledztwa dotyczącego syna Jacka Kurskiego i oskarżeń o przemoc seksualną wobec dziewięcioletniej dziewczynki. - Jeśli tak działało państwo PiS, to jest bardzo obrzydliwe. Nie ma nic bardziej obrzydliwego - mówiła posłanka Monika Wielichowska (KO). - Z perspektywy czasu widzimy, że kiedy sprawcą może być syn polityka, to za tym sprawcą i za jego ojcem staje cały system - powiedziała ministra do spraw równości Katarzyna Kotula (Lewica).

"Tak działało państwo PiS? Jeśli tak, to nie ma nic bardziej obrzydliwego"

"Tak działało państwo PiS? Jeśli tak, to nie ma nic bardziej obrzydliwego"

Źródło:
TVN24

Olefiny III to największa i najdroższa inwestycja Orlenu z czasów prezesury Daniela Obajtka. Reporterzy Łukasz Frątczak z TVN24 i Szymon Jadczak z Wirtualnej Polski dotarli do niepublikowanych wcześniej dokumentów, w tym umów oraz materiałów z posiedzeń rady nadzorczej. Wynika z nich, że kluczowa inwestycja Orlenu została uzależniona od najbogatszego Polaka, Michała Sołowowa. Oto najważniejsze fakty, do których dotarli dziennikarze.

Orlen uzależniony od firmy najbogatszego Polaka. Ustalenia dziennikarzy TVN24 i WP

Orlen uzależniony od firmy najbogatszego Polaka. Ustalenia dziennikarzy TVN24 i WP

Źródło:
tvn24.pl

Sąd Najwyższy zdecydował o odrzuceniu wniosku Państwowej Komisji Wyborczej. PKW wnioskowała o wyłączenie sędziów, którzy w środę po południu rozpatrują skargę na odrzucenie sprawozdania finansowego komitetu wyborczego PiS z wyborów parlamentarnych w 2023 roku.

Sprawa subwencji PiS. Sąd Najwyższy odrzucił wniosek PKW

Sprawa subwencji PiS. Sąd Najwyższy odrzucił wniosek PKW

Źródło:
PAP

- Nie rozumiem zasłaniania się immunitetem. Z tego, co słyszymy, nie doszło do złamania prawa, wykroczenia drogowego, ale nawet gdyby doszło, to tym bardziej - mówiła Katarzyna Ueberhan (Lewica), komentując sprawę dotyczącą Antoniego Macierewicza. Poseł PiS został zatrzymany we wtorek do kontroli drogowej. Zdaniem Doroty Łobody (KO), jeśli poseł "odmawia kontroli, odmawia poddania się badaniu alkomatem, to nadużywa tak naprawdę immunitetu". - Jakbym czuł się represjonowany, też bym się próbował bronić - komentował zaś Zbigniew Kuźmiuk (PiS).

"Nadużywa immunitetu" czy "czuje się represjonowany"? Politycy o Macierewiczu

"Nadużywa immunitetu" czy "czuje się represjonowany"? Politycy o Macierewiczu

Źródło:
TVN24

Na lubelskim odcinku granicy z Białorusią trwa budowa bariery elektronicznej przy rzece Bug. Na terenie 10 metrów od linii brzegowej wycięte zostały drzewa i krzewy, montowany będzie monitoring. Obrońcy przyrody komentują, że straty w środowisku naturalnym są ogromne i do tego bezsensowne, bo usunięcie drzew oraz rozrycie skarp przyspieszy erozję i za kilka lat słupy z kamerami znajdą się pod wodą. A ta podejdzie też pod zabytkowy kościół w Neplach.

Budują barierę na granicy, wycięli setki drzew. "Bezmyślna i bezsensowna dewastacja"

Budują barierę na granicy, wycięli setki drzew. "Bezmyślna i bezsensowna dewastacja"

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

Sytuacja w Ukrainie była między innymi tematem rozmowy telefonicznej premiera Viktora Orbana z prezydentem Władimirem Putinem - poinformował w środę Kreml. W komunikacie podano, że rozmowa odbyła się z inicjatywy strony węgierskiej. Wcześniej Orban spotkał się z prezydentem elektem USA Donaldem Trumpem.

Po spotkaniu z Trumpem Orban zadzwonił do Putina

Po spotkaniu z Trumpem Orban zadzwonił do Putina

Źródło:
BBC, tvn24.pl, PAP

W brazylijskim mieście Inhumas badana jest sprawa noworodków, które miały zostać pomylone na porodówce i przekazane nie swoim rodzicom. Sprawa wyszła na jaw, gdy badania genetyczne jednej z kobiet wykazały, że nie jest ona biologiczną matką swojego trzyletniego syna.

Odkryli, że nie są biologicznymi rodzicami swojego syna. "Stało się coś dziwnego"

Odkryli, że nie są biologicznymi rodzicami swojego syna. "Stało się coś dziwnego"

Źródło:
CNN Brasil, ENEX

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował długoterminową eksperymentalną prognozę na kolejne cztery miesiące. Sprawdź, jaka pogoda czeka nas podczas zimy 2024/2025 i wczesną wiosną.

Czy zima będzie zimna? Długoterminowa prognoza IMGW

Czy zima będzie zimna? Długoterminowa prognoza IMGW

Źródło:
IMGW

30-letni Tomasz U. z Bąkowa zabił siekierą matkę, babcię i dziadka. Według śledczych powodem zbrodni był konflikt z matką. U. został skazany na karę dożywotniego pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny.

Siekierą zabił swoją matkę, babcię i dziadka. Twierdzi, że zbrodni nie pamięta. Skazany na dożywocie

Siekierą zabił swoją matkę, babcię i dziadka. Twierdzi, że zbrodni nie pamięta. Skazany na dożywocie

Źródło:
PAP

Dyrektor szpitala w Działdowie (województwo warmińsko-mazurskie), do którego w piątek trafiła kobieta z raną głowy, mówi, że pacjentka miała dużo szczęścia. Nic poważnego się jej nie stało i po krótkiej obserwacji została wypisana do domu. W opinii dyrektora placówki Ireneusza Weryka przedmiotem, który lekarze wyjęli z ciała kobiety, był pocisk.

Policjanci ćwiczyli na strzelnicy, kobieta miała zostać trafiona pociskiem. Dyrektor szpitala o obrażeniach

Policjanci ćwiczyli na strzelnicy, kobieta miała zostać trafiona pociskiem. Dyrektor szpitala o obrażeniach

Źródło:
tvn24.pl

Nie żyje poszukiwana od niedzieli 50-letnia lekarka spod Krosna na Podkarpaciu. Jak poinformowała policja, jej ciało zostało znalezione przy polnej drodze. W sprawie zostało wszczęte śledztwo.

Zaginiona lekarka nie żyje, jej ciało znaleziono przy polnej drodze. Ustalenia śledczych

Zaginiona lekarka nie żyje, jej ciało znaleziono przy polnej drodze. Ustalenia śledczych

Aktualizacja:
Źródło:
Kontakt 24, "Gazeta Wyborcza", tvn24.pl

Komentarze ostrzegające przed kolejną falą migracji wywołuje publikowane w sieci nagranie pokazujące długi korek samochodów na granicy turecko-syryjskiej. Jednak towarzyszący mu opis nie jest prawdą.

Już jadą "z Syrii do Turcji"? Nie, nie w stronę Europy

Już jadą "z Syrii do Turcji"? Nie, nie w stronę Europy

Źródło:
Konkret24

Prezes PiS Jarosław Kaczyński opuścił budynek prokuratury, gdzie został wezwany w charakterze świadka. Chodziło m.in. o list napisany przez niego w 2019 roku do ówczesnego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry w sprawie Funduszu Sprawiedliwości.

Kaczyński po wizycie w prokuraturze. Chodzi o list do Ziobry

Kaczyński po wizycie w prokuraturze. Chodzi o list do Ziobry

Aktualizacja:
Źródło:
PAP

Opustoszałe miasta i wsie w Grecji dają wgląd w nadchodzącą przykrą przyszłość tego kraju. Lata spadającej liczby urodzeń, trudności ekonomicznych i masowej emigracji pozostawiły ogromne połacie kraju puste. Każdy na własne oczy może zobaczyć zapowiedź tego, co niedawno premier Kyriakos Mitsotakis nazwał "egzystencjalnym" załamaniem demograficznym.

Miasta widma straszą Greków

Miasta widma straszą Greków

Źródło:
CNBC

Funkcjonariusze pracują nad ustalaniem miejsca pobytu Marcina Romanowskiego - informuje reporterka TVN24 Małgorzata Mielcarek. We wtorek policja otrzymała dokumenty w sprawie decyzji o tymczasowym areszcie. Prokuratura Krajowa zarzuca Romanowskiemu popełnienie 11 przestępstw, w tym udział w zorganizowanej grupie przestępczej i ustawianie konkursów na pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości.

Policja sprawdza kolejne lokalizacje, w których może być Romanowski

Policja sprawdza kolejne lokalizacje, w których może być Romanowski

Źródło:
TVN24

14-latek na przejściu dla pieszych został potrącony przez 29-letniego kierującego toyotą. Chłopiec z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala, gdzie zmarł. Policja apeluje o ostrożność.

14-latek na pasach wpadł pod koła auta, zmarł w szpitalu

14-latek na pasach wpadł pod koła auta, zmarł w szpitalu

Źródło:
tvn24.pl

Kilka tysięcy wykroczeń drogowych zarejestrował nowy fotoradar, który stanął w Alejach Jerozolimskich. Urzędnicy apelują o zdjęcie nogi z gazu.

Działa niespełna miesiąc, zrobił już ponad siedem tysięcy zdjęć

Działa niespełna miesiąc, zrobił już ponad siedem tysięcy zdjęć

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski podsumował na konferencji swoją kadencję, która zbliża się do końca. - Nigdy nie spodziewałem się, że zostanę ambasadorem. To były niesamowite trzy lata - powiedział. Mówił też o polsko-amerykańskiej współpracy w zakresie pomocy Ukrainie. - Putin jest wściekły, nienawidzi tego, co Polska zrobiła dla Ukrainy - stwierdził.

Brzezinski podsumował kadencję. "Zdradzę państwu tajemnicę, ale nikomu nie powtarzajcie"

Brzezinski podsumował kadencję. "Zdradzę państwu tajemnicę, ale nikomu nie powtarzajcie"

Źródło:
TVN24
"Gdyby mu podsunęli jeszcze ze trzy, cztery morderstwa, też by podpisał". Jest nowe śledztwo

"Gdyby mu podsunęli jeszcze ze trzy, cztery morderstwa, też by podpisał". Jest nowe śledztwo

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Ryan Borgwardt, 45-letni Amerykanin, który latem upozorował własną śmierć i wyjechał prawdopodobnie do Europy Wschodniej, znalazł się w amerykańskim areszcie. Służby prowadziły poszukiwania mężczyzny przez blisko dwa miesiące. Na razie nie wiadomo, jaki był dokładny powód zatrzymania.

Zostawił rodzinę, upozorował własną śmierć i uciekł za granicę. Kajakarz odnalazł się w areszcie

Zostawił rodzinę, upozorował własną śmierć i uciekł za granicę. Kajakarz odnalazł się w areszcie

Źródło:
ABC News, CNN, tvn24.pl

W środę rano liczba rodzin oczekujących na pomoc spadła poniżej dwustu. Od godziny 6 wiele osób zadeklarowało swój udział w akcji, ale wciąż wiele domów czeka na swoich darczyńców w ramach akcji Szlachetna paczka. Jeszcze w weekend bez wsparcia pozostawało ponad 2,5 tysiąca osób. Paczkę można przygotować do piątku.

"Bardzo się boimy, że ta pomoc nie dotrze". Kilkaset rodzin wciąż czeka na swoich darczyńców

"Bardzo się boimy, że ta pomoc nie dotrze". Kilkaset rodzin wciąż czeka na swoich darczyńców

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl
"Nawrocki ma problem, który nazwałbym kulinarnym"

"Nawrocki ma problem, który nazwałbym kulinarnym"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Za nami 28. edycja konkursu Grand Press. W kategorii Reportaż telewizyjny/wideo docenieni zostali Tomasz Patora oraz Joanna Pęcherska-Fiałek ("Uwaga!" TVN) za cykl "W Żurominie rządzi Duch". Dziennikarz Eurosportu Marek Rudziński otrzymał Nagrodę Specjalną - Nagrodę im. Bohdana Tomaszewskiego. Nagrodę Grand Press - Dziennikarz Roku otrzymał Andrzej Andrysiak z "Gazety Radomszczańskiej".

Grand Press 2024. Dziennikarze programu "Uwaga!" TVN nagrodzeni

Grand Press 2024. Dziennikarze programu "Uwaga!" TVN nagrodzeni

Źródło:
tvn24.pl

Dorośli w krajach rozwiniętych mają coraz większe problemy z czytaniem. Spośród 31 państw tylko dwa odnotowały pod tym względem w ostatniej dekadzie poprawę u swoich mieszkańców - wynika z raportu "Badanie umiejętności dorosłych" autorstwa OECD. Mowa o Danii i Finlandii. W pozostałych krajach stwierdzono brak zmian bądź spadek, a szczególnie źle pod tym względem wypadła Polska.  

Coraz więcej ludzi ma problemy z czytaniem. Polacy w niechlubnej czołówce

Coraz więcej ludzi ma problemy z czytaniem. Polacy w niechlubnej czołówce

Źródło:
OECD

Orlen poinformował w środę rano, że rada nadzorcza spółki wyraziła zgodę na zatrzymanie projektu budowy kompleksu Olefiny III w jego dotychczasowym zakresie. Jak ustalili dziennikarz TVN24 Łukasz Frątczak i Szymon Jadczak z Wirtualnej Polski, Daniel Obajtek i jego ludzie wpuścili do inwestycji, od której zależy przyszłość Orlenu, prywatną firmę kontrolowaną przez miliardera Michała Sołowowa. Po godzinie 10, we wpisie na portalu X, Daniel Obajtek pyta: "Czyżby obecny Zarząd koncernu oddawał pole Niemcom w tym zakresie?".

"Nie jest rentowna". Orlen wstrzymuje flagową inwestycję Obajtka

"Nie jest rentowna". Orlen wstrzymuje flagową inwestycję Obajtka

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, tvn24.pl