Polska

AAABW teczkę oddam. Internet się śmieje: "Janusze wywiadu"

Polska

Dziennikarz "Wprost" prosi premiera o pomoc w sprawie... teczki ABW
tvn24Funkcjonariusze ABW na razie nie zgłosili się po swoją własność

Po wizycie ABW i prokuratorów w siedzibie redakcji "Wprost" zostały: a) bałagan, b) wyłamane drzwi, c) laptop redaktora naczelnego, po który przyszli funkcjonariusze, d) walizka należąca do któregoś z nich a w niej m.in. dokumenty i pieczątki. - Proszę ja zabrać, w redakcji ona jest zupełnie niepotrzebna - prosił w czwartek rano na konferencji premiera Cezary Łazarewicz z "Wprost". "Czarna teczka" krąży i nadal szuka właściciela. Powoli staje się też wyśmiewanym symbolem akcji ABW.

- ABW zostawiła teczkę. Można się zgłosić po nią do tego pokoju - zachęcali w środę wieczorem, tuż po wyjściu funkcjonariuszy ABW z siedziby redakcji "Wprost" dziennikarze tygodnika. W tym czasie użytkownicy Twittera zaśmiewali się już nad zgubą funkcjonariuszy i prześcigali się w dowcipnych komentarzach.

Szybko pojawiły się też zdjęcia. "Bohaterami wieczoru" - w zgodnej opinii - zostali żandarmi:

Żandarmi na tropie teczkiTwitter

Noc "czarna teczka" ABW spędziła z dziennikarzami. Pojawiła się publicznie następnego dnia podczas konferencji premiera Donalda Tuska.

- My naprawdę nie wiemy co z tym zrobić. Może za pana pośrednictwem zwrócę się do ministra Sienkiewicza żeby ją odebrał. Tam są pieczątki, jakieś tajne dokumenty. W redakcji są one zupełnie niepotrzebne - tłumaczył premierowi Cezary Łazarewicz z "Wprost", wzbudzając uśmiech dziennikarzy.

Kilkadziesiąt minut później szef rządu opuścił salę. A teczka została.

Autor: ŁOs/kka / Źródło: tvn24.pl

Raporty:
Pozostałe wiadomości