W niedzielę po raz siódmy wybieramy prezydenta w wyborach powszechnych. Lokale wyborcze zostały otwarte o godzinie 7. Głos można oddać do godziny 21. W związku z pandemią COVID-19 wybory odbywają się w reżimie sanitarnym. W lokalu wyborczym obowiązuje noszenie maseczek. Wieczór wyborczy "Czas decyzji" rozpocznie się o godzinie 20.35 na antenie TVN24 oraz w internecie na platformie TVN24 GO. Serwis wyborczy także na portalu tvn24.pl.

Raczej musimy liczyć się z tym, że jeżeli nie teraz to na jesieni będziemy musieli stawić czoła znowu poważniejszym przypadkom - powiedział w "Faktach po Faktach" profesor Krzysztof Pyrć, wirusolog z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, który odniósł się do sytuacji pandemicznej w Polsce. O swoim zachorowaniu na COVID-19 opowiedział w TVN24 Szymon Barabach, lekarz z Centrum Kardiologii w Kluczborku.

Metalowa plakietka identyfikacyjna należała prawdopodobnie do przymusowo zatrudnionego pracownika z jednego z podobozów Auschwitz–Birkenau. Specjaliści ustalili, że osoba, której dane znajdują się na niej przetrwała okres okupacji i zmarła w 2017 roku we Francji. Toruńscy policjanci zabytek znaleźli u mieszkańca Śląska. Teraz trafi prawdopodobnie do muzeum.

Pożar samochodu na pomorskim odcinku drogi S7 na kilkadziesiąt minut zablokował jedną z jezdni w kierunku Warszawy. Pasażerom i kierowcy auta, które stanęło w płomieniach w trakcie jazdy, nic się nie stało. Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.