Kaczyński wraca do gry, Szydło na drugim planie

W trakcie kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy Jarosław Kaczyński przez cały czas pozostawał cieniu. Ale na kilka tygodni przed wyborami do parlamentu prezes PiS postanowił powrócić na pierwszy plan. I to on - a nie Beata Szydło - zdradza, kto znajdzie się w jej ewentualnym rządzie. Materiał "Faktów" TVN.

"Jestem gejem". Coming out polskiego księdza

Polski ksiądz Krzysztof Charamsa, pracujący w Watykanie w Kongregacji Nauki Wiary, przyznaje, że jest gejem. W sobotę na konferencji prasowej ma przedstawić oświadczenie i skrytykować Kościół za "wszechobecną i ślepą homofobię".

"12 złotych za godzinę, ile to jest miesięcznie?". Mastalerek: spokojnie, spokojnie

W nowym haśle PO była mowa o wyższych pensjach. To jest najszybciej obalone hasło w historii polskiej polityki - powiedział w "Faktach po Faktach" Marcin Mastalerek, rzecznik sztabu PiS. Odniósł się tak do stanowiska polityków PO, że obecny Sejm nie może już zająć się projektem ustawy wprowadzającej minimalną stawkę 12 zł za godzinę pracy. Wiceminister zdrowia Sławomir Neuman (PO) pytał polityka PiS o wyliczenia zawarte w projekcie Beaty Szydło.

Palikot: Andrzej Duda, pierwszy katolicki talib Rzeczypospolitej

Zamiast trzymać się zdrowego rozsądku, środowiska skrajnie lewicowe, chciały zrobić z tego ideologiczną hucpę - powiedział Jarosław Gowin o ustawie o uzgodnieniu płci, która w piątek została zawetowana przez prezydenta Andrzeja Dudę. Zdaniem Janusza Palikota decyzja prezydenta to "fundament państwa wyznaniowego". Obaj politycy byli gośćmi programu "Tak Jest" w TVN24.

Duda: warto inwestować w Grupę Wyszehradzką

Andrzej Duda na piątkowym spotkaniu z prezydentem Słowacji Andrejem Kiską podkreślił, że warto inwestować kapitał polityczny w Grupę Wyszehradzką i inne formy współpracy krajów regionu, takie jak grupa Adriatyk-Bałtyk-Morze Czarne.

Jak tygrys "pobawił się" z operatorem TVN24

Pracując z tygrysami, nawet tymi bardzo młodymi trzeba mieć stalowe nerwy. Przekonał się o tym operator TVN24, którego spodnie - w ramach zabawy - poszarpał tygrys. Szczęśliwie skończyło się na strachu i lekkim otarciu nogi.

Pędząca podłoga i zawyżony pomiar. Tym prędkość mierzy polska drogówka

Podłoga poruszająca się z prędkością 13 mil na godzinę, chodnik poruszający się z prędkością 32 mil na godzinę - to nie efekt trzęsienia ziemi, a pomiary wykonane z użyciem laserowego miernika prędkości Ultra Lyte. Sęk w tym, że takich urządzeń używa polska drogówka. Więcej w programie „Polska i Świat” o 21.30 w TVN24.

Komornik zajął samochody przedsiębiorcy bez długów

"Myśleliśmy, że to jakaś pomyłka, że ktoś żart nam zrobił" - tak zareagował właściciel warszawskiej firmy Maciej Grabski, gdy komornik oświadczył, że zajmuje mu trzy samochody i wózek widłowy. Jak się okazało, dłużnikiem jest właściciel hali, którą firma wynajmuje. Komornik nie chce komentować sprawy. Więcej w materiale "Blisko Ludzi" TTV.  

Ludzie stali i płakali. Przez plotkę? "Lekarz popełnił błąd, przepraszamy"

Dziesiątki ludzi, w tym starsi, schorowani, stali od świtu w ciągnącej się w nieskończoność kolejce. Za czym? By dostać się do specjalisty. Przychodnia wyznaczyła "dzień rejestracji". Jeden. Zapisy odbywały się w myśl zasady: kto pierwszy, ten lepszy. Ludzie płakali, kierowniczka placówki zamknęła się w swoim gabinecie. Szpital zarządzający poradnią twierdzi, że problem powstał przez... plotkę. A NFZ zmienia zdanie i nie wyklucza, że ukarze przychodnię.

Gość z Krymu i "operacja specjalna z kawą". Incydent na konferencji OBWE w Warszawie

Ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca chce podjęcia stanowczych kroków wobec tzw. wicepremiera Krymu Dmitrija Połonskiego oraz innych krymskich urzędników. Apel pojawił się po incydencie, do którego doszło na konferencji OBWE w Warszawie. Połonski wziął w niej udział jako przedstawiciel organizacji pozarządowej krymskich Rosjan. Na znak protestu przeciwko rosyjskiej okupacji półwyspu, studiujący w Polsce ukraińscy studenci oblali Rosjanina kawą.

Bunt w ośrodku wychowawczym. Grozili podpaleniem

W młodzieżowym ośrodku wychowawczym w Strzelnie (woj. kujawsko-pomorskie) doszło do buntu. Część wychowanków zabarykadowała się w pokojach, grozili podpaleniem. Interweniowała policja. Zatrzymane zostały trzy najbardziej agresywne osoby.

Rzecznik rządu: powrót szefa NIK to decyzja średnio szczęśliwa

- Dobrze by było, gdyby prezes Najwyższej Izby Kontroli najpierw oczyścił swoje dobre imię, a dopiero później myślał o powrocie (do pracy - red.) - stwierdził w "Jeden na jeden" rzecznik rządu Cezary Tomczyk. Decyzję Krzysztofa Kwiatkowskiego o powrocie do pracy określił mianem "średnio szczęśliwej".

Niemcy się jednoczą - Polacy boją się o granicę na Odrze i Nysie. MSZ odtajnia dokumenty

Najważniejszym zadaniem polskiego rządu i polskiej dyplomacji ćwierć wieku temu, w momencie jednoczenia się obu państw niemieckich, było doprowadzenie do uznania przez nowe Niemcy polskiej granicy zachodniej. Ministerstwo Spraw Zagranicznych publikuje w piątek kilkadziesiąt dokumentów dyplomatycznych, które pokazują starania rządu Tadeusza Mazowieckiego o akceptację przez zjednoczone Niemcy polskich granic.

"Chodziło się na każde zawołanie". Sprzątaczki o pracy w związkowej "Perle"

- Stwierdziliśmy szereg uchybień i niestety, było tam łamane prawo pracy - mówi o warunkach panujących w hotelu "Perła" Jolanta Zedlewska, rzecznik prasowy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Gdańsku. Zarzuty nadużyć i łamania prawa pracy brzmią tym poważniej, że "Perła" to hotel związkowy. Reporterowi "Czarno na białym" udało się dotrzeć do sprzątaczek, które opowiedziały o tym, jak pracowało się w hotelu.

Petru szkodzi PO? "My nie urywamy Platformie"

- Głos rozsądku i pragmatyzmu to poparcie tej partii, która ma realne szanse pokonać PiS - powiedział Michał Kamiński w programie "Kropka nad i" uzasadniając twierdzenie, że głosy na Nowoczesną zwiększają szanse PiS. - My mobilizujemy tych, którzy i tak już nie są w stanie zagłosować na PO - odpowiadał mu szef Nowoczesnej Ryszard Petru, który twierdził, że jego ugrupowanie nie zabiera głosów Platformie.

Nie wywiesił plakatów, nie dzwonił, mógł mieć romans. Policjant podejrzany o zabójstwo żony

Anna G. z Sosnowca zaginęła trzy lata temu. W środę prokuratura ogłosiła przełom w śledztwie. Policjanci z Biura Spraw Wewnętrznych zatrzymali jej męża, pracownika Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu. Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa. Motywem zbrodni mógł być romans, w którym policjantowi przeszkadzała żona. To dlatego miał z detalami zaplanować morderstwo i ukrycie zwłok - ustalił reporter "UWAGI!" TVN.