"Mam wygraną". Portret pamięciowy złodzieja 476 zdrapek

Zabrał z lady stojak ze zdrapkami i uciekł. Policjanci ruszyli w pościg. Nie udało się go zatrzymać. Nie znaleźli też kamer monitoringu, które nagrałyby kradzież. Ale znalazł się świadek, który potrafił dokładnie opisać wygląd złodzieja.

Za zabójstwem Jaroszewiczów stał "gang karateków". Nagranie z zatrzymania

Przełom nastąpił dzięki śledztwu w sprawie innego porwania, gdy jeden z zatrzymanych zdecydował się na współpracę z prokuraturą. Po 26 latach dwóch mężczyzn przyznało się do zabójstwa małżeństwa Jaroszewiczów. Prokuratura twierdzi, że zabójstwo to było długo planowane, jego motywy wciąż są przedmiotem śledztwa.

Na dachu wieżowca wybuchła bomba, zginął monter anten. Dwie osoby idą do więzienia

Ponad 17 lat temu na dachu jednego z wrocławskich wieżowców doszło do eksplozji bomby. W wybuchu zginął 40-letni monter anten. W sprawie oskarżono trzech mężczyzn. Jeden z nich współpracował ze śledczymi i już wcześniej został skazany na pięć lat więzienia w zawieszeniu na 10 lat. Dwóch pozostałych Sąd Apelacyjny we Wrocławiu skazał teraz na trzy lata pozbawienia wolności. Bez zawieszenia.

Miał zawał, uratowali go koledzy z pracy

Miał tylko oddać klucze w portierni i iść do domu. Otworzył drzwi i nagle osunął się na ziemię. Gdyby pan Adam był wtedy sam, ta historia mogłaby się skończyć tragicznie. Miał szczęście. W bazie MZK w Gorzowie Wielkopolskim był jeszcze ochroniarz i jeden z pracowników. Na nagraniu z monitoringu widać, jak rzucili się z pomocą koledze.

Szef PKW: kamery nie będą dowodem decydującym o ważności wyborów

Czasu nie jest dużo. Jeżeli systemu internetowych transmisji z lokali wyborczych nie uda się stworzyć do wyborów, to mamy plan rezerwowy - powiedział w TVN24 Wojciech Hermeliński, przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej. Wymóg stworzenia takiego systemu wprowadziła nowelizacja Kodeksu wyborczego.

"Groteska, że ciężko komentować". Jaki o wstrzymaniu ekstradycji Polaka

Problem polega na tym, że Polska zaczęła walczyć o swoje sprawy, zaczęła się stawiać. Ludzie w Unii Europejskiej nie byli do tego przyzwyczajeni - powiedział w TVN24 wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. W ten sposób komentował w programie "Jeden na jeden" wstrzymanie przez sąd w Irlandii ekstradycji przestępcy do Polski.

Ziobro pisze do Gersdorf. Apeluje o "niezwłoczne" zwołanie posiedzenia KRS

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zwrócił się do prof. Małgorzaty Gersdorf, pierwszej prezes Sądu Najwyższego o "niezwłoczne" zwołanie pierwszego posiedzenia Krajowej Rady Sądownictwa. Jej nowy skład powołał Sejm według znowelizowanych przepisów. Ziobro podkreślił, że 25 marca mija dwumiesięczny termin na dokonanie przez KRS oceny kwalifikacji 86 nowo powołanych asesorów.

"Niszczył pan Polskę? Wykonywałem swoje zadania"

- Zło trzeba złem nazywać, a dobro dobrem - tak stanowczo bronił ustawy degradacyjnej minister Mariusz Błaszczak. Tymczasem twarzą ustawy odbierającej stopnie komunistycznym generałom jest były oficer PRL-owskiej armii, dziś poseł PiS - Michał Jach. Partyjni koledzy bronią go, twierdząc, że "był dobrym żołnierzem". Co zatem poseł Jach robił 13 grudnia 1981 roku, gdy generał Jaruzelski ogłaszał stan wojenny? - Pewnie bym się czuł lepiej, gdybym działał w opozycji - mówił w rozmowie z reporterem TVN24. Materiał programu "Czarno na białym".

"Marcin P. nie był słupem". Funkcjonariusze ABW przed komisją Amber Gold

Przed sejmową komisją śledczą w sprawie afery Amber Gold zeznawali we wtorek były funkcjonariusze ABW. - Nie było sugestii, aby funkcjonariusze ABW nie zajmowali się niektórymi wątkami Amber Gold, między innymi sprawą Michała Tuska - zeznał Jarosław Dąbrowski, zastępca dyrektora gdańskiej delegatury ABW. Jego zdaniem Marcin P., samodzielnie prowadził działalność piramidy finansowej Amber Gold.

"Czerwony dywan, powitanie na lotnisku". Obronił Hindusa, jest bohaterem w Indiach

- Zainterweniowałem w momencie, kiedy on już został popchnięty, uderzony w twarz. Był przerażony - relacjonował mieszkaniec Wrocławia Tomasz Pikus, który stanął w obronie zaatakowanego Hindusa. Wrocławianin w nagrodę poleci do Indii. Bilet lotniczy wręczył mu konsul honorowy. Jak mówił, gdyby nie interwencja młodego Polaka, styczniowa awantura mogłaby zakończyć się tragedią. Materiał "Polska i Świat".

"Jeżeli ktoś chce coś ukryć, to ma jakiś powód"

W przypadku takim kiedy się planuje zostanie premierem, awans społeczny polegający na wejściu do rządu, to takich rzeczy po prostu się nie robi - tak Marek Jakubiak, poseł klubu Kukiz'15, ocenił informacje medialne na temat majątku premiera Mateusza Morawieckiego. Gość "Kropki nad i" dodał: - transparentność ponad wszystko. Natomiast zdaniem posła PO Cezarego Tomczyka sprawa majątku premiera to "czysty cynizm, albo Morawiecki "ma coś do ukrycia głębiej".

"Taką tradycję mamy". Wiceminister sprawiedliwości o wątpliwościach irlandzkiego sądu

W Polsce nie ma zagrożenia dla uczciwego procesu - uważa wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. W programie "Tak jest" odniósł się do wątpliwości irlandzkiej sędzi, która odłożyła decyzję o ekstradycji do Polski podejrzanego o handel narkotykami mężczyzny. Według "The Irish Times" sędzia uważa między innymi, że połączenie funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego może nie gwarantować uczciwego procesu w Polsce. Zamierza prosić Europejski Trybunał Sprawiedliwości o ocenę stanu praworządności w Polsce.