8 tys. razy policja prowadziła w ubiegłym roku kontrolę operacyjną, czyli podsłuch lub tajny przegląd korespondencji. Sąd odmówił zgody w 18 przypadkach, a prokurator w 234. W 2014 r. policja zastosowała kontrolę operacyjną 7215 razy.

Senat zajmie się w środę m.in. ustawą o działaniach antyterrorystycznych, która ma doprowadzić do lepszej koordynacji i skuteczności służb przy podejrzeniu przestępstwa o charakterze terrorystycznym.

W PO konieczna jest praca zespołowa, by odsunąć PiS od władzy - mówił Grzegorz Schetyna w "Jeden na jeden". - Ja jestem szefem, ale pracujemy zespołowo. Kto nie chce pracować zespołowo, to sam decyduje, że staje obok - zaznaczył.

Kiedyś zerwał z obozem Jarosława Kaczyńskiego, teraz wrócił do jego łask. Oprócz tego Zbigniew Ziobro w roli prokuratora generalnego otrzymał niezwykle szerokie uprawnienia. Dlaczego prezes PiS powierzył tyle władzy właśnie jemu? Materiał programu "Czarno na białym".

- Inwestorzy wycofują pieniądze z Polski, bo boją się Jarosława Kaczyńskiego. Bali się również 10 lat temu. Miałem wówczas z nimi liczne spotkania - powiedział w "Kropce nad i" były premier Kazimierz Marcinkiewicz.

- W odpowiednim terminie Komisja Europejska otrzyma informacje, jakie działania w sprawie Trybunału Konstytucyjnego są w tej chwili w Polsce prowadzone - powiedziała we wtorek premier Beata Szydło. Wcześniej korespondent TVN24 informował, że rząd nie prześle do środy odpowiedzi na opinię KE.

Emerytury i renty byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL mają sięgać maksymalnie średniego świadczenia emerytalnego w systemie powszechnym, czyli ok. 2100 zł - poinformowało MSWiA. To jedno z założeń projektu ustawy obniżającej emerytury m.in. byłym funkcjonariuszom SB.

Kilkanaście zastępów straż pożarnej walczyło w Gdyni z pożarem magazynu. Wiadomo było, że w budynku znajdują się farby i lakiery. Około godz. 17.30 strażacy opanowali ogień.

Pięć osób, które reaktywowały przedwojenną spółkę ze Śląska i domagały się odszkodowań lub zwrotu mienia od miasta Katowice i państwa, zostało skazanych na kary więzienia. Roszczenia wyceniano na 341 mln zł i mogły objąć jedną trzecią Katowic.

- Wyszedłem z pracy, na parkingu zobaczyłem ogrom zniszczeń - mówi przed kamerą TVN24 właściciel jednego z dwóch aut, na które przewróciło się drzewo. Do zdarzenia doszło we wtorek po południu w Łodzi.

Wśród osób, które zadeklarowały udział w wyborach, na PiS zagłosowałoby 40 proc. Drugie miejsce zajęłaby PO z 17 proc. głosów, Nowoczesna i Kukiz'15 mogą liczyć na poparcie po 9 proc. badanych - wynika z sondażu TNS Polska. Pozostałe ugrupowania nie przekroczyłyby progu wyborczego.

- Każdemu wyrokowi sądów należy się podporządkować, nawet gdy są one komuś nie w smak oświadczył w czasie wtorkowego Zgromadzenia Ogólnego Sądu Najwyższego Andrzej Rzepliński, prezes Trybunału Konstytucyjnego. Wiceminister sprawiedliwości uznał jego wystąpienie za "częściowo polityczne".