"Jeśli uda się ocalić choć jedno życie dziecka". Politycy w internecie o WOŚP

TVN24

WOŚP zbiera pieniądze na wyrównanie szans w leczeniu noworodkówtvn24
wideo 2/36

"Dziękuję wolontariuszom kwestującym dziś, pomimo zimna, na rzecz najmłodszych pacjentów" - napisał na Twitterze minister zdrowia Łukasz Szumowski. Także inni politycy skomentowali w internecie 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. "Jeśli uda się ocalić choć jedno życie dziecka, to warto, a nawet trzeba pomóc" - napisał marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trwa. Także politycy aktywnie wspierają WOŚP. Przekazują przedmioty na licytacje, wrzucają pieniądze do puszki, a także biorą udział w organizowanych z tej okazji wydarzeniach.

"Z przyjemnością i poczuciem wielkiego sensu"

"Jeśli uda się ocalić choć jedno życie dziecka, to warto, a nawet trzeba pomóc #Caritas #WOŚP" - napisał marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski napisał na Twitterze: "Dziękuję wolontariuszom kwestującym dziś, pomimo zimna, na rzecz najmłodszych pacjentów".

Posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus uczestniczy w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w Toruniu.

"Jak co roku. Z przyjemnością i poczuciem wielkiego sensu" - napisał Jacek Protasiewicz z Unii Europejskich Demokratów i wkleił na Twitterze zdjęcia z serduszkiem WOŚP.

Wsparcie dla WOŚP na Twitterze wyrazili również goście niedzielnego wydania "Kawy na Ławę" w TVN24 - Bartosz Arłukowicz (PO), Piotr Zgorzelski (PSL) i Witold Zembaczyński (Nowoczesna).

1500 zł - tyle pieniędzy na konto WOŚP zebrała Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesnej.

"Serduszko jest na swoim miejscu. Gratulacje i wyrazy szacunku dla wszystkich wolontariuszy" - pochwalił się na Twitterze Arkadiusz Myrcha, poseł PO. Przy okazji zamieścił zdjęcie z orkiestrowym symbolem - czerwonym serduszkiem.

Z puszką wolontariusza 26. finału WOŚP pozował do zdjęcia Adam Szejnfeld, europoseł PO.

Autor: mnd//now / Źródło: tvn24

Magazyny:
Raporty: