Owsiak: Żądam, aby hejterzy nam nie przeszkadzali

Owsiak: Żądam, aby hejterzy nam nie przeszkadzali
Owsiak: Żądam, aby hejterzy nam nie przeszkadzali
tvn24
tvn2423. Finał WOŚP już w najbliższą niedzielę

- Nikt nie ma prawa obrażać tych, którzy z nami grają. Żądam, aby hejterzy nam nie przeszkadzali - mówił Jerzy Owsiak na konferencji prasowej przed niedzielnym 23. Finałem WOŚP.

Owsiak podkreślał, że w działania na rzecz WOŚP włączają się Polacy na całym świecie.

- Nikt nie ma prawa obrażać tych, którzy z nami grają. Hejterzy nie macie takiego prawa. Możecie pisać co chcecie, ale piszcie to dla siebie - powiedział Owsiak.

Odniósł się w ten sposób do pojawiających się w sieci zarzutów, jakoby podczas 23. Finału WOŚP zbierał "na siebie", gdyż dowiedział się o chorobie wśród najbliższych.

- W związku z tym nie proszę, ale żądam, aby nam nie przeszkadzać, aby hejterzy nam nie przeszkadzali. Żądam tego w imieniu milionów Polaków. Zajmijcie się swoimi sprawami - powiedział Owsiak.

- Wolność słowa, która jest niesamowitą historią demokracji, ma różne oblicza. Może się np. przeobrazić w nienawiść, z którą mamy do czynienia w obrazkach i wiadomościach z Paryża (atak na francuską redakcję - red.) - dodał.

W opinii Owsiaka należy się zastanowić, czy polskie piekło, które tworzy mała grupa osób, jest warte tego, aby zniszczyć to, co tworzy WOŚP.

23. finał

23. Finał WOŚP, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 11 stycznia, poświęcony jest podtrzymaniu wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opiece medycznej seniorów.

W ciągu 22 dotychczasowych Finałów Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała i przekazała do szpitali w Polsce sprzęt o wartości 590 mln zł.

Autor: MAC/ja / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości