Scenariusz Polańskiego, koszulka Mili, Reksio z brązu. Co ciekawego trafisz na aukcjach WOŚP?

WOŚPCo można znaleźć na aukcjach WOŚP w tym roku?

Już jest prawie milion. A tak naprawdę licznik rozkręci się na dobre dopiero w najbliższych dniach, kiedy do końca dobiegać będzie większość aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co ciekawego można upolować w tym roku? Lista jest długa a na niej takie "fanty" jak pierwszy scenariusz filmu "Gorzkie gody" Romana Polańskiego, koszulka Sebastiana Mili - czyli symbol naszego historycznego triumfu nad niemieckimi piłkarzami, przejażdżka za sterami Pendolino, liczne kolacje i obiady ze znanymi osobami a także bijąca już teraz rekordy popularności statuetka kreskówkowego "Reksia".

Wszystkie aukcje, z których dochód trafi na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, znajdują się na stronie www.aukcje.wosp.org.pl. Trwają już od grudnia, a część z nich zakończy się dopiero pod koniec stycznia. Do tej pory zebrano z nich prawie milion złotych - dokładnie 971 tys.

Scenariusz Polańskiego, Reksio z brązu

Jak co roku uczestnicy aukcji mogą znaleźć na stronie internetowej wiele aukcyjnych rarytasów. Za taki można uznać na przykład pierwszą wersję scenariusza "Gorzkich godów", filmu Romana Polańskiego, z odręcznymi uwagami reżysera oraz jego dedykacją. Na razie cena nie jest wygórowana - najwyższa oferta to niewiele ponad tysiąc złotych - ale i czasu do końca aukcji jeszcze sporo.

Znaleźć można też oryginalną, wykonaną z brązu statuetkę psa Reksia - jednego z najpopularniejszych bohaterów polskiej kreskówki. Mimo że do końca tej aukcji zostało jeszcze 20 dni, to już dzisiaj każdy, kto chciałby ją mieć u siebie w domu musi zapłacić ponad 3 tys. zł. Statuetkę przekazała ludziom Jurka Owsiaka pani Halina Filek-Marszałek, żona Lechosława Marszałka, czyli twórcy "Reksia".

Wypij u nas poranną kawę, pobądź wśród aktorów

Wielkim zainteresowaniem cieszą się też zaproszenia na plany filmowe i telewizyjne, gdzie zwycięzcy aukcji będą mogli przyjrzeć się uważniej pracy dziennikarzy, czy filmowców. TVN24 proponuje spędzenie poranka w studiu programu "Wstajesz i Wiesz" (na razie najwyższa oferta wynosi 5300 zł) w obecności Jarosława Kuźniara i Agnieszki Cegielskiej.

Do wygrania jest też zaproszenie na widownię jubileuszowego odcinka "Szkła kontaktowego", kiedy program obchodził będzie swoje 10 urodziny.

Chętni mogą spędzić dzień na planie zdjęciowym z reżyserem Janem Komasą (twórcą "Miasta 44" - najwyższa oferta 5100 zł) albo twórcami popularnych seriali. Jest też sesja zdjęciowa z Pawłem Małaszyńskim za (na razie) prawie 4 tys. zł.

Boniek daje bilet, Durczok niezły kask

Telewizyjnych wątków jest zresztą więcej - Kamil Durczok, który razem z redakcją "Faktów" przekazywał kilka lat temu słynny (i wyczyszczony) stół, tym razem oddaje swój kask motocyklowy (z autografem, dedykacją i wymalowanym serduszkiem).

Jak zwykle na aukcjach pojawiło się mnóstwo najróżniejszych pamiątek i gadżetów sportowych. Do najdroższych należy w tej chwili zaproszenie na mecz polskich piłkarzy z Gruzinami. Cena? Na razie 8100 zł. Ale za to za zaproszenie w opcji - jak zachęca sam prezes PZPN Zbigniew Boniek - "full wypas": dla dwóch osób na trybunie honorowej, z przekąskami, świetnym widokiem a nawet opłaconym hotelem.

Ponad 3500 tys. zł kosztuje w tej chwili koszulka Sebastiana Mili, w której strzelał drugiego gola Niemcom podczas ostatniego meczu tych reprezentacji, a zarazem historycznego, bo pierwszego, zwycięstwa Polaków w historii tych konfrontacji. Pięć tysięcy więcej trzeba zapłacić już w tej chwili za znak drogowy "Polska Niemcy 2-0" z autografami piłkarzy reprezentacji, który przez kilka dni po tamtym zwycięstwie wisiał na przejściu granicznym w Słubicach.

Do wylicytowania jest też m.in. piłka z meczu półfinałowego Euro 2012 rozegranego na stadionie w Doniecku między Portugalią i Hiszpanią, koszulki reprezentacji Polski z podpisami Roberta Lewandowskiego lub Arkadiusza Milika, srebrny medal Tomasza Majewskiego z mistrzostw Europy w Lekkoatletyce w Gateshead 2013 r. czy koszulka z podpisami polskich szczypiornistek. Jest także dzień z reprezentacją Polski w siatkówce podczas zgrupowania kadry w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale. Na aukcjach znaleźć można również fotografie z autografami naszych mistrzów olimpijskich Justyny Kowalczyk i Kamila Stocha. Zdjęcie Stocha zostało wykonane podczas finału Pucharu Świata w skokach narciarskich w słoweńskiej Planicy, a zdjęcie Kowalczyk w czasie Igrzysk Olimpijskich w Soczi 2014 r., podczas biegu na 10 km stylem klasycznym.

Chcesz być pilotem czy maszynistą?

Dużym zainteresowaniem cieszą się też aukcje LOT-u i PKP. Szefowie pierwszej spółki przekazali voucher dla dwóch osób na wyjazd do Gatwick pod Londynem, gdzie można usiąść za sterami symulatora Boeinga 787 Dreamliner. Szkolą się na nim zawodowi piloci. Na razie najwyższa oferowana kwota za taką przyjemność to 14100 zł. PKP proponują z kolei VIP-owską przejażdżkę w kabinie maszynisty i za sterami pociągu Pendolino (7100 zł na osiem dni przed końcem).

WOŚP wspiera też wojsko, choć w mniejszym zakresie niż w latach ubiegłych. Cały czas wylicytować można na przykład lot symulatorem Su-22, dzień z zespołem akrobacyjnym Biało–Czerwone Iskry, trening symulatorem katapulty samolotu PZL-130 Orlik, dzień szkoleniowy z komandosami Formozy albo dzień czołgisty u pancerniaków. Wojskowi przygotują też pokazy sprzętu oraz tradycyjną grochówkę na finałowe imprezy.

Ciekawą propozycję miał Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej, który wystawił weekendowy pobyt dla dwóch osób w placówce SG w Ustrzykach Górnych w Bieszczadach. Zwycięzcy będą mogli wziąć udział w nocnej służbie z funkcjonariuszami oraz przejść szlakami bohaterów serialu "Wataha", ukazującego służbę pograniczników w Bieszczadach.

Autor: ŁOs/tr / Źródło: tvn24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: WOŚP

Raporty:
Pozostałe wiadomości