Najnowsze

Pijana matka na festynie rodzinnym opiekowała się synem. Pozostali rodzice wezwali policję

Najnowsze

Autor:
bp/gp
Źródło:
małopolska policja
Zator (Małopolska)
Zator (Małopolska)Google Maps
wideo 2/4
Google MapsZator (Małopolska)

2,7 promila alkoholu w organizmie miała matka opiekująca się podczas festynu rodzinnego swoim 10-letnim synem. Inni rodzice bawiący się na imprezie wezwali policję.

Do zdarzenia doszło w sobotę po południu w Zatorze koło Oświęcimia (Małopolska). Policjanci zostali zaalarmowani, że na festynie rodzinnym jest pijana kobieta, mająca pod opieką dziecko. Na numer alarmowy zadzwonili zaniepokojeni rodzice innych dzieci.

Policja: wszczęliśmy postępowanie

- Na miejsce natychmiast pojechał jeden z patroli. Mundurowi szybko zlokalizowali kobietę i jej dziecko. Badanie stanu trzeźwości 42-latki wykazało 2,7 promila alkoholu. Kobieta została zatrzymana i trafiła do komisariatu - informuje młodszy inspektor Sebastian Gleń, oficer prasowy małopolskiej policji. Opiekę nad 10-letnim synem kobiety przejęła rodzina.

Czytaj też: Pijana matka chciała odebrać dziecko z przedszkola. Opiekunki wezwały policję

42-latka może teraz odpowiedzieć karnie. Jak informują policjanci, wobec kobiety zostało wszczęte postępowanie "w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia albo uszczerbku na zdrowiu małoletniego dziecka, nad którym miała obowiązek opieki". W razie postawienia zarzutów kobiecie może grozić do pięciu lat więzienia.

Ustalenia policjantów zostaną przekazane do sądu rodzinnego oraz do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zatorze.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:bp/gp

Źródło: małopolska policja

Źródło zdjęcia głównego: Lubelska policja

Pozostałe wiadomości