Elon Musk pokazuje na Twitterze nowo narodzonego syna. Para nadała mu nietypowe imię

Autor:
gg//mro
Źródło:
Twitter

X Æ A-12 to imię nowo narodzonego syna Elona Muska i Grimes. Szóste dziecko właściciela SpaceX przyszło na świat 4 maja 2020 roku. Założyciel Tesli poinformował o tym na Twitterze. W ciągu doby post polubiło ponad milion internautów.

Miliarder i kanadyjska wokalistka spotykają się od 2018 roku. Na początku 2020 roku poinformowali, że spodziewają się dziecka. 4 maja dziecko przyszło na świat, a Musk poinformował internautów o tym za pośrednictwem Twittera. Na opublikowanym zdjęciu widać mężczyznę trzymającego na rękach noworodka w jednym ze szpitalnych pokoi.

Imię X Æ A-12 wzbudziło kontrowersje wśród internautów, którzy od razu zaczęli je rozszyfrowywać. - X Ash Archangel? - zasugerowała jedna z użytkowniczek Twittera. Musk polubił ten komentarz. Inni internauci odkryli, że Æ to litera skandynawskiego alfabetu. A-12 to oznaczenie samolotu Lockheed A-12 "Archangel" używanego przez Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku.

Temat nietypowego imienia na Twitterze skomentowała mama dziecka. Według niej litera X z imienia jej syna oznacza niewiadomą. Æ według niej to miłość albo sztuczna inteligencja, a A-12 to nazwa samolotu. "To świetna maszyna w walce, ale bez przemocy" - napisała Grimes.

Samolot Lockheed A-12 „Archangel” Wikipedia commons

Gratulacje od internautów

Internauci postanowili w komentarzach pod zdjęciem pogratulować parze potomka. - Niech się pan teraz wyśpi i wróci do roli naszego ulubionego przeciwnika Bonda - żartobliwie napisał pewien mężczyzna, zwracając uwagę na nowoczesne technologie wytwarzane przez firmy Muska. - Pozdrowienia i wyrazy miłości dla całej twojej rodziny - skomentował kolejny internauta. Były też pytania o niespotykane imię chłopca. - Dlaczego nazwałeś syna równaniem matematycznym? - zapytał ktoś.

Autor:gg//mro

Źródło: Twitter

Źródło zdjęcia głównego: twitter.com/elonmusk

Pozostałe wiadomości