W 2014 r. nadejdzie nowy Wiedźmin. CD Projekt zapowiada "rewolucję"

CD ProjektCzy nowy Wiedźmin doczeka się równie przychylnych recenzji jak wcześniejsze części?

Na horyzoncie pojawił się nowy Wiedźmin. CD Projekt zapowiedział, iż trzecia część cyklu trafi do sklepów w 2014 roku i ma być "rewolucją" na skalę światową. Dwie wcześniejsze gry opowiadające losy wiedźmina Geralta podbiły globalny rynek gier komputerowych i stały się jednym z największych sukcesów eksportowych Polski.

Zapowiedź Wiedźmina 3, tudzież "Wieśka", pojawiła się na okładce najbardziej prestiżowego czasopisma o grach "Game Informer". Informacja o nowym projekcie CD Projekt stanowi specjalną informację numeru, co uświadamia, jak wielkie zainteresowanie budzi działalność polskiej firmy, która w ostatnich latach szturmem zdobyła pozycję jednego z najlepiej ocenianych producentów gier.

Dwie poprzednie części komputerowej sagi o wiedźminie sprzedały się już w ponad pięciu milionach egzemplarzy, co jest absolutnym rekordem polskich producentów gier i bardzo przyzwoitym wynikiem w skali globalnej. Kopię "Wiedźmina 2" otrzymał nawet Barack Obama podczas wizyty w Polsce. Oczekiwania odnośnie kolejnego dzieła studia CD Projekt RED (część grupy CD Projekt odpowiadająca za m.in. Wiedźminy) są więc wysokie.

Nowy Wiedźmin i koniec historii Geralta

Pełna nazwa nowej gry to "Wiedźmin 3. Dziki Gon". Będzie to finałowa część komputerowej trylogii o przygodach Geralta. CD Projekt zastrzega, że o ile historia głównego bohatera serii wykreowanego przez pisarza Andrzeja Sapkowskiego zakończy się w 2014 roku, to firma nie ma zamiaru porzucić tym samym świata znanego z sagi o wiedźminie. Oznacza to pozostawione otwarte drzwi do kolejnych gier w najbardziej znanym uniwersum fantasy stworzonym w Polsce.

CD Projekt twierdzi, iż "Dziki Gon" będzie rewolucją na rynku gier RPG, czyli takich, gdzie gracz wciela się w fikcyjną postać i za jej pośrednictwem przeżywa przygodę. Unikalność nowej polskiej gry ma polegać na tym, że połączy rozbudowaną i wciągającą historię z dużym otwartym światem.

Idealne połączenie?

Obecnie gry RPG można podzielić na takie, które koncentrują się na indywidualnej przygodzie bogatej w szczegóły, ale z racji ograniczeń technologicznych i finansowych muszą zawęzić możliwości wyboru gracza. Nie można np. wyjść z miasta w którym toczy się intryga i zrobić coś innego niż przewiduje scenariusz.

Najnowsza okładka "Game Informera" okupowana przez wiedźmina nr. 3Game Informer

Druga kategoria gier RPG to tak zwane gry z "otwartym światem", gdzie gracza nie ograniczają żadne niewidzialne mury i może sam decydować, czy akurat wykona zadanie podsuwane przez scenariusz i zabije tego smoka, czy też może uzna, że chce zobaczyć, co jest na widocznej w oddali górze. Cierpi na tym historia, która jest mocno okrojona, aby umożliwić rzeczoną swobodę.

CD Projekt twierdzi, że zburzy dzielący obie kategorie mur i stworzy grę, która będzie miała wielki otwarty świat, przy czym jednocześnie będzie w nim czekać mnogość wciągających i rozbudowanych historii. Polska firma pisze o "Dzikim Gonie" jako "następnej generacji RPG".

Głównym narzędziem do osiągnięcia tego celu ma być nowy "silnik" (podstawa i główna część kodu gry) opracowany przez CD Projekt, o nazwie REDengine3. W przyszłości w oparciu o niego mają być też tworzone inne gry. Dzięki własnemu "silnikowi" polska firma nie musi kupować kosztownych licencji na wykorzystanie narzędzi stworzonych przez zagraniczne firmy.

Autor: mk/k / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: CD Projekt

Pozostałe wiadomości