Prawo jazdy miał niespełna rok. Pijany rozbił auto z pasażerami w środku

TVN24

Autor:
eŁKa/gp
Źródło:
TVN24
19-latek stracił prawo jazdyStraż Miejska w Ełku
wideo 2/6
Straż Miejska w Ełku19-latek stracił prawo jazdy

Ku przestrodze! – napisała Straż Miejska w Ełku, publikując film z jazdy 19-letniego pijanego kierowcy. Mężczyzna rozbił się na rondzie. W samochodzie było czworo pasażerów.

Po północy w niedzielę 12 stycznia miejska kamera na ul. 11 Listopada w Ełku (woj. warmińsko-mazurskie) zarejestrowała pędzącego volkswagena golfa. Samochód nie zwolnił przed rondem, przejechał przez nie, przy okazji taranując znak drogowy, a potem wbił się w betonowe ogrodzenie po drugiej stronie skrzyżowania.

Na miejscu szybko zjawiła się policja. Okazało się, że za kierownicą siedział 19-latek, a w środku oprócz niego były cztery osoby. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Kierowca pijany

Problemy 19-latka jednak dopiero się zaczęły. - Młody mężczyzna był nietrzeźwy. Miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie – przekazała nam st. sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz z Komendy Powiatowej Policji w Ełku. - Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy, które miał niespełna rok – dodała.

Kierowca za prowadzenie pod wpływem alkoholu odpowie przed sądem. Grozi mu do dwóch lat więzienia i wysoka kara finansowa.

Tak wyglądał golf po uderzeniu w betonowe ogrodzenie
Komenda Powiatowa Policji w Ełku

Źródło: TVN24

eŁKa/gp