Najnowsze

Muzyczny apel artystów. "Nie wyłaź chyłkiem po kryjomu, wyluzuj się i zostań w domu"

Najnowsze

Autor:
kk/b
Źródło:
TVN24
Zespół Domatorzy. "Zostań w domu" Muzyka: Jerzy Wasowski. Tekst: Z. Stelmasik, F. Jaślar
wideo 2/24
Grupa MoCartaZespół Domatorzy. "Zostań w domu"

Choć zostali w domu, nie zamierzają próżnować. Muzycy z grupy MoCarta postanowili pokazać, jak walczyć z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Skrzyknęli się z przyjaciółmi z polskiej sceny kabaretowej, założyli zespół Domatorzy i na odległość nagrali piosenkę. Jej przesłane jest proste: "zostań w domu, niech wirusa trafi szlag".

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24 >>>

Twórcy utworu "Zostań w domu" zapewniają, że został on nagrany "bez opuszczania domowych pieleszy". W teledysku zobaczymy wykonawców podczas domowych czynności. Prasują, czytają, przeglądają kuchenne zapasy, ugniatają ciasto. Są też tacy, którzy siedzą znudzeni na kanapie. I śpiewają do skomponowanej przez Jerzego Wasowskiego melodii z piosenki "Róbmy swoje" Wojciecha Młynarskiego.

Jak czytamy w opisie nagrania, grupę Domatorzy stworzyli: Dorota Miśkiewicz, Katarzyna Pakosińska, Czas dla nas (Agnieszka Kowaluk, Dorota Jarema, Aneta Jaślar), Marcin Wójcik, Jan Młynarski, Grupa MoCarta (Bolesław Błaszczyk, Paweł Kowaluk, Michał Sikorski, Filip Jaślar), Zbigniew Stelmasiak, Prezes Jarosław Zawadzki, Paweł Twardoch, Maria i Kacper Jaślar oraz Lula i Yoda.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

#zostańwdomu

Ich inicjatywa wpisuje się w oddolną akcję #zostańwdomu, która jest odpowiedzią społeczeństwa na trudną sytuację w kraju i apele służb sanitarnych, by przestrzegać zasad kwarantanny i nawet jeśli nie jesteśmy nią objęci, unikać wychodzenia z domu i kontaktów z dużymi grupami ludzi. Akcję wspiera wiele gwiazd.

To hasło promują też pracownicy służby zdrowia. "Zostaję w pracy dla Was. Wy zostańcie w domu dla nas!" - piszą w mediach społecznościowych lekarze i pielęgniarki na całym świecie. Przypominają, że to najlepszy sposób, by ograniczyć rozwój pandemii.

Do muzycznej walki z koronawirusem stanęła także grupa włoskich muzyków, która przygotowała listę prostych instrukcji na czas kwarantanny. Pokazywaliśmy też "antywirusowy rap" Helenki i Jonasza.

Koronawirus w Polsce

W niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażeń koronawirusem. Po południu ich liczba wynosiła 563. W Radomiu zmarła siódma zarażona osoba - to 43-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie. Kilka godzin wcześniej resort przekazał informację o śmierci 37-latki hospitalizowanej w Poznaniu. Jak podkreślono, trafiła ona do placówki w stanie ciężkim ze współistniejącymi chorobami.

Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi całodobową infolinię (tel. 800 190 590) udzielającą informacji o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Infolinia NFZ dotycząca koronawirusaKancelaria Prezesa Rady Ministrów

Autor:kk/b

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: "Domatorzy". Muzyka: Jerzy Wasowski. Tekst: Z. Stelmasik, F. Jaślar

Tagi:
Raporty: