TVN24 | Świat

"Nie dotykajcie oczu, ust, nosa". Muzyczna instrukcja dla opornych

TVN24 | Świat

Autor:
ww/pm
Źródło:
TVN 24
Zespół muzyków przygotował instrukcję na czas kwarantannyRimbamband
wideo 2/4
RimbambandZespół muzyków przygotował instrukcję na czas kwarantanny

Grupa włoskich muzyków postanowiła doradzić rodakom na swój sposób. W niecałe dwie minuty, przy dźwiękach saksofonu, kontrabasu i żywej pantomimy, tłumaczą jak ograniczyć możliwość zakażenia się koronawirusem.

Im więcej komunikatów o konieczności zachowania higieny, tym lepiej. W sieci pojawiają się różne apele i zalecenia dotyczące tego, czego nie wolno, a co powinno się robić w ramach walki z rozprzestrzeniającym się koronawirusem. Do akcji dołączyła grupa muzyków zespołu "Rimbamband".

"Na swój sposób chcieliśmy przekazać kilka prostych wskazówek, które mogą pomóc zatrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa" - piszą na swoim fanpage'u. I publikują nagranie.

Każde zalecenie pokazują osobiście

Zaczyna dwóch mężczyzn ubranych w eleganckie marynarki. Na początku pokazują jak dokładnie myć ręce. Napisy na dole ekranu podpowiadają, że należy wykonywać tę czynność przez minimum dwadzieścia sekund, co faktycznie przez pierwszą część filmu robią. Później instruują, jak się witać i jak kichać. "Żadnego imprezowania" - czuli się w obowiązku dodać z racji znanej wszystkim, towarzyskiej natury Włochów.

Każde zalecenie pokazują osobiścieRimbamband

Nagranie kończą radą, żeby nie wychodzić z mieszkania.

Do opisu nagrania dodają jeszcze: "Nagraliśmy to wideo przed wejściem w życie dekretu, który rozszerza czerwoną strefę na całe Włochy. (...) Zdezynfekowaliśmy ręce przed, podczas i po nagraniu. Pracowaliśmy w bezpiecznych warunkach, ale teraz, zatrzymujemy się i my. (...) #Zostajemywdomu."

Muzycy zalecają też żeby zostać w domuRimbamband

Kary za wyjście z domu

Rząd Giuseppe Contego ogłosił w środę, że przeznacza na walkę z koronawirusem 25 miliardów euro. W niedzielę liczba zakażonych w całych Włoszech przekroczyła 21 tysięcy. Zmarło ponad 1400 osób. Ponad 1900 uznaje się za wyzdrowiałych.

Na mocy obowiązującego od wtorku dekretu rządu w sprawie kroków w ramach walki z epidemią koronawirusa, w całym kraju można przemieszczać się wyłącznie z ważnych powodów, uzasadnionych pracą, zdrowiem lub innymi potrzebami takimi, jak zrobienie zakupów. Za złamanie tych przepisów grozi kara do 206 euro lub trzymiesięczny areszt.

Autor:ww/pm

Źródło: TVN 24

Źródło zdjęcia głównego: Rimbamband

Tagi:
Raporty: