Najnowsze

Expo-turystyka

Najnowsze


Polskie lobbowanie na rzecz Expo we Wrocławiu zamienia się w turystykę - twierdzi "Słowo Polskie - Gazeta Wrocławska".

Tamtejszy wojewoda Krzysztof Grzelczyk i wiceprezydent miasta Jarosław Obremski wrócili we wtorek z Jemenu. Tam usłyszeli, że Polska i Wrocław poparcia dla Expo nie dostaną. Jemeński rząd swój głos oddał już konkurentom Wrocławia - Marokańczykom. Podobnie uczyniły inne kraje tego regionu.

Jemen był do wzięcia, ocenia Obremski. - Niestety, spóźniliśmy się z wizytą. Ale dla wojewody ten brak poparcia ze strony afrykańskiego państwa nie jest fiaskiem. Krzysztof Grzelczyk wierzy, że jeżeli nie w pierwszej turze, to na pewno w drugiej uda nam się powalczyć o Expo.

Miasto na lobbingowe podróże swych urzędników wydało już około 700 tys. zł. Niestety, te podróże zamieniają się powoli w wyjazdy turystyczne, pisze gazeta. Już wiadomo, że nie mamy co liczyć na Urugwaj, Tunezję i Australię.

Do objechania jest cały świat. Członkami Zgromadzenia Ogólnego Biura Wystaw Międzynarodowych (BIE) jest 101 państw. Wrocławscy samorządowcy i przedstawiciele rządu odwiedzili już ponad połowę z nich.

Lobbing to koronkowa robota. Według wiceprezydenta Obremskiego, Polska nie jest jeszcze krajem skutecznym, bo lobbingu dopiero się uczy.

Źródło: "Słowo Polskie - Gazeta Wrocławska"