Najnowsze

Najnowsze

Uderzył kobietę w tył głowy. Zatrzymany, usłyszał zarzuty

Policja zatrzymała podejrzanego o pobicie kobiety w restauracji w Krynicy Morskiej. W ubiegłą niedzielę w lokalu doszło do awantury kilku mężczyzn. Gdy kobieta próbowała ich wyprosić, została uderzona w tył głowy. Na opublikowanym filmie z zajścia widać, jak ofiara upada twarzą na chodnik. Napastnik usłyszał już zarzuty. Grozi mu 5 lat więzienia.

Po wypadku w Stargardzie: dwie osoby nadal w szpitalu

Sześć osób poszkodowanych, trzy trafiły do szpitala. Wśród nich jest 10-letnie dziecko. Tak zakończyła się próba zrobienia samochodem ewolucji przez 18-letniego kierowcę w Stargardzie. Świadkowie mówią: to była nielegalna impreza, policja nie interweniowała.

"Negatywna opinia" ABW w sprawie szefowej Fundacji Otwarty Dialog

Szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego wydał negatywną opinię dotyczącą wniosku Ludmiły Kozłowskiej o udzielenie zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego w Unii Europejskiej. W rezultacie Ludmiła Kozłowska została objęta zakazem wjazdu na terytorium Polski oraz Unii - poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn w komunikacie dotyczącym wydalenia z terenu UE szefowej Fundacji Otwarty Dialog.

75 lat temu poległ "Zośka". "Nie chwalił się swymi wyczynami"

75 lat temu, 20 sierpnia 1943 roku, podczas ataku na niemiecką strażnicę graniczną w Sieczychach koło Wyszkowa zginął Tadeusz Zawadzki, harcmistrz, podporucznik Armii Krajowej, bohater książki Aleksandra Kamińskiego "Kamienie na szaniec", odznaczony Orderem Virtuti Militari V klasy oraz dwukrotnie Krzyżem Walecznych. "Nie chwalił się nigdy żadnymi swymi wyczynami" - wspominał jego ojciec, profesor Józef Zawadzki.

Loża prasowa 19.08.2018

Małgorzata Łaszcz gościła w Loży Prasowej: Dominikę Wielowieyską, Adama Szostkiewicza, Jacka Nizinkiewicza i Marcina Makowskiego. Głównym tematem dyskusji była kwestia rozbieżnej narracji wewnątrz obozu władzy dotyczącej zakupu australijskich fregat. Goście rozmawiali także na temat zapowiedzi zawieszenia polskiej KRS w ramach Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa oraz analizowali wątki traktujące o rozpoczętej kampanii samorządowej.

Autokar spadł ze skarpy, trzy osoby nie żyją. Kierowca aresztowany

Na trzy miesiące aresztował w niedzielę Sąd Rejonowy w Przemyślu kierowcę ukraińskiego autokaru, który w piątek w nocy w Leszczawie Dolnej (Podkarpackie) spadł ze skarpy i wielokrotnie koziołkował. Zginęły trzy osoby, wiele zostało rannych. Mężczyzna usłyszał zarzut sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym.

Trzylatek w płonącym samochodzie. Znane są wstępne przyczyny pożaru

Mężczyzna zostawił w samochodzie trzyletniego syna i wyszedł na chwilę do sklepu. Wtedy auto stanęło w płomieniach. - Doszło do rozszczelnienia przewodu paliwowego w okolicy katalizatora - ustalił wstępnie biegły do spraw pożarnictwa. Ojciec natychmiast rzucił się w ogień i ocalił dziecko. Ale chłopiec jest w ciężkim stanie.

"KRS uciekła się do proceduralnej sztuczki"

Nowa, wyłoniona przez polityków Krajowa Rada Sądownictwa przesłuchuje za zamkniętymi drzwiami kandydatów na sędziów Sądu Najwyższego. Bartłomiej Przymusiński ze Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia" ocenił w TVN24, że w tej sprawie "KRS uciekła się do proceduralnej sztuczki".

177 rozdzielonych rodzin spotykało się po ponad pół wieku

W Górach Diamentowych w Korei Północnej rozpoczęło się w poniedziałek spotkanie członków rodzin rozdzielonych w wyniku wojny koreańskiej w latach 1950-53. Spotkania 177 rodzin to efekt poprawy relacji między Koreą Północną i Koreą Południową. Odbywają się one w Parku Narodowym Gór Kumgang.

O psie, który jeździł deskorolką. Najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl

Pies jeżdżący na deskorolce zwyciężył w plebiscycie na najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl, zdobywając 41 procent głosów. Na drugim miejscu znalazł się wieloryb uratowany przez chilijską marynarkę wojenną. Oddano na niego 22 procent głosów. Trzecie miejsce zdobył film pokazujący debiut tygrysich bliźniaków w chińskim zoo. Zdobył 10 procent waszych głosów.

Odznaczenia dla Polaków ratujących Żydów

Młodemu pokoleniu potrzeba ludzi pokroju mojego ojca - mówił podczas uroczystości wręczenia odznaczeń From the Depths Julian Kulski - syn wiceprezydenta okupowanej stolicy Juliana Spitosława Kulskiego i jego żony Eugenii. Oboje zostali uhonorowani za ratowanie Żydów w czasie II wojny światowej. Nagrodę przyznano też Zofii Zembrzuskiej.

Ponad dwa miliony pielgrzymów przybyło do Mekki

Na rozpoczęty w niedzielę hadżdż, czyli pielgrzymkę do Mekki, przybyło ponad dwa miliony muzułmanów - poinformowały służby Arabii Saudyjskiej. W celu zapewnienia bezpieczeństwa przy tegorocznej pielgrzymce pracuje 18 tysięcy funkcjonariuszy obrony cywilnej. W pełnej gotowości jest 25 szpitali, 180 karetek pogotowia i 30 tysięcy pracowników służby zdrowia.

Opozycjonista trafił z aresztu do szpitala

Lewicowy rosyjski opozycjonista Siergiej Udalcow, odbywający karę 30 dni aresztu za ponowne zakłócenie porządku zgromadzenia publicznego, został przewieziony do szpitala - podała w niedzielę agencja TASS, powołując się na obrońcę praw człowieka Iwana Mielnikowa.

Przegląd prasy. "Nie ma sporu pomiędzy premierem a prezydentem"

Nie ma sporu między premierem i prezydentem - zapewniał w "Rzeczpospolitej" wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha, pytany o blokadę zakupu australijskich fregat i wizytę Andrzeja Dudy w Australii. Jak dodał, informację o tym, że w sprawie zakupu wciąż trwają "konsultacje wewnątrzrządowe", Biuro Bezpieczeństwa Narodowego przekazało prezydentowi kilka dni przed wylotem do Australii.