Najnowsze

Najnowsze

Na wschodzie bez zmian

Na mundial w Rosji szanse zakwalifikować się ma Ukraina. Prawdopodobne więc jest, że ukraińscy piłkarze będą grali na rosyjskich boiskach, w czasie gdy prorosyjscy separatyści atakują ukraińskie wojska w Donbasie. Igor Sokołowski pojechał więc sprawdzić, czy ktokolwiek myśli tam o piłce nożnej, zapytać czy Ukraina, jeżeli awansuje, powinna na mistrzostwa jechać i pokazać co dzieje się na froncie ponad trzy lata po wybuchu wojny.

Prace nad prezydenckimi projektami dobiegają końca. Jak przyjmie je PiS?

Z nieoficjalnych informacji zdobytych przez TVN24 wynika, że prace nad projektami ustaw reformujących wymiar sprawiedliwości w Pałacu Prezydenckim dobiegają końca. Nadszedł czas na konsultacje, a miarą kompromisu w obozie władzy będzie sposób, w jaki rząd premier Beaty Szydło przyjmie zmiany proponowane przez prezydenta Andrzeja Dudę, po tym, jak zawetował on ustawy, których orędownikiem był Zbigniew Ziobro. Materiał pochodzi z magazynu "Polska i Świat".

Polityczna burza wokół rzecznika prezydenta

Jedno pominięcie można byłoby nazwać pomyłką, ale dwa już nie. Krzysztof Łapiński, odpowiadając na pytania dziennikarzy, jasno wskazuje, kto rządzi w Polsce - to nie premier Szydło, a prezes Kaczyński. PiS chce zwolnienia rzecznika prezydenta, rzecznik do dymisji nie ma zamiaru się podać, rozpętał za to polityczną burzę i otworzył nowy rozdział w obozie władzy.

Książę Harry związał się z rozwiedzioną aktorką

Czy książę Harry zostanie wydziedziczony? Kiedyś zapewne tak by się stało, ale czasy się zmieniły i królowa Elżbieta II też. Królowa cieszy się, że wnuk po licznych ekscesach w końcu się ustatkował, ale cień na jego osobę kładzie tym razem jego wybranka. Jest rozwódką. A to niedopuszczalne.

Lech Wałęsa zrzekł się nagrody Człowieka Roku

Lech Wałęsa zrzekł się nagrody Człowieka Roku - informuje o tym lakonicznie, tylko na Facebooku. A robi to tuż po tym, jak tę samą nagrodę na Forum Ekonomicznym w Krynicy dostała premier Szydło.

Mały Omran stał się symbolem wojny w Syrii

Zdjęcie małego chłopca z zakrwawiona twarzą, który siedzi w karetce i zdezorientowany patrzy przed siebie rok temu obiegło świat. Ratownicy uratowali go ze zbombardowanego domu w Aleppo. Dziś Omran ma 6 lat, wybuchu prawie nie pamięta, za to jego ojciec pamięta jak bezbronne dziecko przypadkowo stało się symbolem syryjskiej wojny.

Owsiak za niecenzuralne słowa stanie przed sądem

Jerzy Owsiak stanie przed sądem. Będzie się tłumaczył z niecenzuralnych słów. Te padły na scenie na Przystanku Woodstock - teraz padają oskarżenia. Policja mówi o złamaniu prawa, Owsiak twierdzi, że to tylko ostry komentarz w rytmie rapu.

Dobiegają końca prace nad prezydenckimi ustawami

Co zaproponuje prezydent w sprawie Sądu Najwyższego i KRS? Prace nad ustawami dobiegają końca, kieruje nimi profesor Królikowski i ma jedno zadanie - stworzyć ustawy zgodne z konstytucją. A to oznacza, że na prezydenckiej reformie wymiaru sprawiedliwości stracić może najbardziej minister sprawiedliwości.

Biznes z puszczy

Drzewa w Puszczy Białowieskiej wciąż są wycinane, wywożone i sprzedawane. Kto je kupuje? To, jak się okazuje, jest pilnie strzeżoną tajemnicą, choć przecież chodzi o mienie państwowe. Kupcy, do których dotarł Artur Warcholiński, twierdzą, że nie wiedzą, skąd pochodzi drzewo i nie ma to dla nich znaczenia - liczy się to, że kupują na oficjalnych aukcjach i portalach, a więc robią to legalnie. Przed kamerą nie chcą jednak o tym mówić - tylko jeden zgodził się na rozmowę o tym - dlaczego mimo tylu kontrowersji kupuje drewno z puszczy, do czego się ono nadaje i jakie są z tego zyski.

Kupują samochody w Polsce i na Litwie, ogłosili protest

Właściciele samochodów jeżdżących na Ukrainie na zagranicznych numerach rejestracyjnych – najczęściej polskich i litewskich – ogłosili w środę bezterminowy protest. Oczekują rozwiązania przez władze problemu legalizacji ich pojazdów.

Prof. Królikowski: decyzja prezydenta o wetach genialna, mądra i propaństwowa

- Rozumiem zamysł przebudowy sądownictwa i potrzebę korekty, ale to były projekty krótkowzroczne - mówił w "Kropce nad i" o zawetowanych przez Andrzeja Dudę dwóch ustawach zmieniających sądownictwo profesor Michał Królikowski, który doradza prezydentowi w pracach nad nowymi propozycjami. - Nie dopuszczam sytuacji, że można lojalnością wobec państwa tłumaczyć tak radykalny zamach na instytucje - dodał.

Puszcza ministra

Tak od tygodni wygląda walka o Puszczę - o co się toczy - wiadomo, ale pytanie - dlaczego? Dlaczego - mimo głośnych protestów ekologów i naukowców, mimo zakazu Europejskiego Trybunału i mimo groźby milionowych kar - minister środowiska dalej zgadza się na wycinkę tego chronionego lasu, a właściwie to wręcz upiera się przy niej? Najpierw tłumaczył to walką z kornikiem, teraz dbaniem o bezpieczeństwo publiczne. Jak nie wiadomo o co chodzi, to z reguły chodzi o pieniądze. Choć, biorąc pod uwagę europejskie sankcje, zamiast zysków, w tym przypadku mogą być gigantyczne straty. Jak więc tłumaczyć ten upór Jana Szyszki? O tym Cyprian Jopek.

Walka o puszczę

Każdego dnia i w nocy też - toczy się walka o Puszczę. Walka dosłownie - jest mobilizacja, rozpoznanie terenu, obserwacja przeciwnika i działanie z zaskoczenia. Obie strony tego sporu są zdeterminowane, choć - jak pokaże Piotr Czaban - ich siły nie są równe.

Prof. Królikowski: decyzja prezydenta o wetach genialna, mądra i propaństwowa

- Rozumiem zamysł przebudowy sądownictwa i potrzebę korekty, ale to były projekty krótkowzroczne - mówił w "Kropce nad i" o zawetowanych przez Andrzeja Dudę dwóch ustawach zmieniających sądownictwo profesor Michał Królikowski, który doradza prezydentowi w pracach nad nowymi propozycjami. - Nie dopuszczam sytuacji, że można lojalnością wobec państwa tłumaczyć tak radykalny zamach na instytucje - dodał.

Owsiak: Sprawa na zamówienie. Zrobi się z tego balon, który pęknie

- Dęta sprawa. Zrobi się z tego balon, który pęknie i ten śmiech będzie ze strony naszej w stronę tych, którzy dmuchają ten balon - mówił w "Faktach po Faktach" Jerzy Owsiak o wezwaniu do sądu, które otrzymał w związku z użyciem niecenzuralnych słów na scenie Przystanku Woodstock. Gościem drugiej części programu był gen. Jarosław Stróżyk.

"Wyjąć kulturę z bieżącej naparzanki"

- Chcielibyśmy stać się siłą, z którą trzeba się liczyć - mówił w "Tak jest" w TVN24 pisarz Zygmunt Miłoszewski. - Kultura to jedna z najsilniejszych broni, jakie wykształca społeczeństwo - wtórował mu Andrzej Saramonowicz, pisarz i scenarzysta. Twórcy komentowali w studiu TVN24 akcję polskich artystów Kultura Niepodległa.

Wracali z konferencji w Warszawie. Zginęli w wypadku

Trzech ukraińskich politologów, dziennikarz, a także działacz społeczny zginęli w środę w wypadku samochodowym w obwodzie rówieńskim na Ukrainie. Wszyscy wracali z konferencji naukowej, która odbyła się dzień wcześniej w Warszawie.

Ziobro: Włochy są właściwym krajem do sądzenia sprawców napaści w Rimini

Byłoby paradoksem, gdybyśmy, dążąc do ściągnięcia tych przestępców do Polski, chcieli skazać ich na miłosierne i łagodne wobec gwałcicieli polskie sądy - powiedział minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Dodał, że właściwym miejscem do sądzenia sprawców napaści na Polaków w Rimini są Włochy.

Cele "Kultury Niepodległej"

Ludzie polskiej kultury, między innymi Krystyna Janda i Andrzej Seweryn, powołali do życia ruch "Kultura Niepodległa" - o jego celach i charakterze mówili pisarz Zygmunt Miłoszewski i scenarzysta Andrzej Saramonowicz. "To nie jest ruch anty-PiS" podkreślali obaj twórcy.

Są wyniki ekshumacji Salvadora Dalego

62-letnia Hiszpanka nie jest córką Salvadora Dalego - ogłosiła w środę fundacja jego imienia. Pozwoliły to stwierdzić badania DNA przeprowadzone po ekshumacji artysty, która odbyła się specjalnie w tym celu w lipcu.

Prezydent Turcji obiecuje pomoc dla prześladowanej muzułmańskiej mniejszości

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan powiedział w środę, że jego kraj dostarczy muzułmanom Rohingya, którzy uciekli z Birmy, 10 ton pomocy humanitarnej. Kilkadziesiąt tysięcy osób utknęło przy granicy z Bangladeszem, którego władze oznajmiły, że nie są w stanie przyjąć więcej uchodźców. Sytuacja tych, którzy pozostali w ogarniętej konfliktem części Birmy, jest dramatyczna.