Najnowsze

Najnowsze

Silna eksplozja na deptaku w Lyonie

13 osób zostało rannych w wyniku eksplozji, do której doszło w piątek po południu w Lyonie na ulicy Wiktora Hugo. Śledztwo w tej sprawie przejęła paryska prokuratura do spraw terroryzmu. Policja poszukuje mężczyzny, który podrzucił plecak lub walizkę z ładunkiem wybuchowym.

Ksiądz z Tylawy z zakazem publicznych wypowiedzi i wystąpień

"Ks. Michał M. otrzymał całkowity zakaz publicznych wypowiedzi i wystąpień oraz został zobowiązany do podjęcia modlitwy i pokuty" - pisze w piątkowym oświadczeniu Kuria Metropolitalna w Przemyślu, odnosząc się do sprawy duchownego z Tylawy, który dopuszczał się czynów pedofilnych i nadal pełni posługę kapłańską. "Chcemy przeprosić wszystkich, których jego wystąpienia ponownie naraziły na przeżywanie bólu i smutku" - dodaje kuria.

Kosmiczny internet coraz bliżej. 60 satelitów już na orbicie

Amerykańska firma SpaceX umieściła w piątek na orbicie ziemi 60 niewielkich satelitów, za pośrednictwem których świadczone będą usługi dostępu do szybkiego internetu. To pierwsza partia urządzeń z 1800, które na początek chce w kosmosie umieścić firma Elona Muska.

Mity o konsekwencjach wejścia do Unii

Osoby, takie jak mieszkańcy Godziszowa, czyli przeciwnicy naszego wejścia do Unii, ulegali 15 lat temu argumentom politycznych eurosceptyków, których wtedy nie brakowało. Wejście do Unii oznaczało dla nich utratę suwerenności, wzrost bezrobocia, wykup polskiej ziemi przez obcokrajowców czy upadek polskiego rolnictwa. Mity o konsekwencjach wejścia do Unii przypomni teraz i skonfrontuje z rzeczywistością Katarzyna Lazzeri.

Prawica kontra prawica. Relacja Konfederacji i PiS-u

W kończącej się właśnie kampanii PiSowi wyrósł konkurent, którego politycy tej partii mogli się nie spodziewać. Wydaje się, że jeszcze nie tak dawno, przychylnie wypowiadając się o uczestnikach, na przykład "marszu niepodległości", nie brali pod uwagę, że część z nich może przeszkodzić w marszu wyborczym. Jako prawicowa konkurencja dla PiSu przez część komentatorów traktowana jest Konfederacja współtworzona przez narodowców. O relacjach Korwina, Brauna, Liroya i narodowców z PiSem Piotr Świerczek.

Szczerość politycznych intencji podczas kampanii wyborczej

Eurosceptycyzm, który w czasie kończącej się właśnie kampanii do Parlamentu Europejskiego zmienił się w euroentuzjazm. O takiej przemianie można mówić w przypadku Prawa i Sprawiedliwości. Jeszcze nie tak dawno od jednej z liderek tej partii słyszeliśmy o "szaleństwie brukselskich elit", w którym nie będziemy uczestniczyć. Dziś już mowa o dumie z tego, że jesteśmy w Unii Europejskiej. O szczerość politycznych intencji pyta więc Arkadiusz Wierzuk.

Emilewicz, Lewandowski, Apel, Gawkowski i Dorn w "Faktach po Faktach". Cała rozmowa

To pierwszy rząd, który w takim krótkim czasie i tak boleśnie roztrwonił kapitał wiarygodności Polski w Unii Europejskiej - ocenił w "Faktach po Faktach" europoseł Janusz Lewandowski (PO), ubiegający się w niedzielnych wyborach o miejsce w Parlamencie Europejskim z list Koalicji Europejskiej. Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz (Porozumienie) przekonywała natomiast, że "Polska jest największym promotorem wspólnoty europejskiej", między innymi w zakresie obrony jednolitego rynku. Gośćmi drugiej części "Faktów po Faktach" byli Piotr Apel, Krzysztof Gawkowski i Ludwik Dorn.

Lewandowski: rządzący przerabiają nasz ustrój na wschodni i nazywają to dobrą zmianą

To pierwszy rząd, który w takim krótkim czasie i tak boleśnie roztrwonił kapitał wiarygodności Polski w Unii Europejskiej - ocenił w "Faktach po Faktach" europoseł Janusz Lewandowski (PO), ubiegający się w niedzielnych wyborach o miejsce w Parlamencie Europejskim z list Koalicji Europejskiej. Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz (Porozumienie) przekonywała natomiast, że "Polska jest największym promotorem wspólnoty europejskiej", między innymi w zakresie obrony jednolitego rynku.

Mimo aresztu złożyli przysięgę. Dwa dni później zostali zawieszeni

Hiszpański Kongres Deputowanych zawiesił w piątek w pełnieniu obowiązków czterech katalońskich separatystycznych posłów, osadzonych w areszcie na czas procesu w sprawie nielegalnego referendum niepodległościowego w Katalonii. Oriol Junqueras, Josep Rull, Jordi Turull i Jordi Sanchez warunkowo wzięli udział we wtorkowej sesji inauguracyjnej parlamentu, jednak nie będą mogli wykonywać swoich obowiązków.

Rekordowa edycja. Do kogo trafią "biznesowe Oscary"?

Dziewięciu finalistów w trzech kategoriach powalczy o wygrane w ósmej edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu. Jak zauważył Jacek Pawłowski, Partner PwC Legal, ekspert do spraw firm prywatnych, ta edycja już przeszła do historii. - Mamy w tym roku rekordową liczbę 340 zgłoszeń - wskazał gość programu "Biznes dla Ludzi". Zwycięzców poznamy w najbliższy poniedziałek podczas uroczystej gali, która od godziny 20.00 będzie transmitowana na antenie TVN24 BiS.

Ocena kampanii na chwilę przed ciszą wyborczą

Politycy do końca wykorzystują swój czas na prowadzenie kampanii. Od północy w nocy w piątek do 21:00 w niedzielę trwa cisza wyborcza. Goście programu Tak jest - Krzysztof Łapiński - były rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy i Zbigniew Janas - były opozycjonista - pokusili się o pierwsze oceny kampanii wyborczej do europarlamentu.

Dworczyk zataił udziały w spółce. Jakie konsekwencje czekają szefa KMPR?

Szef KPRM Michał Dworczyk, co najmniej 12 razy zataił informację o swoich udziałach w spółce zapewniającej budynki i wyposażenie szkołom. Dworczyk, pytany przez OKO-PRESS o oświadczenia, szybko dokonał korekty czterech z nich. Czy i jakie konsekwencje czekają na szefa KPRM? O tym rozmawiali goście Tak jest senator Prawa i Sprawiedliwości Aleksander Bobko i Marcin Kierwiński z Platformy Obywatelskiej.

Kto za May? Zgłaszają się pierwsi chętni

Rządząca Partia Konserwatywna przedstawiła w piątek harmonogram wyboru następcy Theresy May na stanowisku przywódcy ugrupowania oraz premiera Wielkiej Brytanii. Według planów proces powinien skończyć się najpóźniej w połowie lipca. Z liczących się polityków jako pierwsi wolę ubiegania się o tę funkcję ogłosili były szef MSZ Boris Johnson oraz obecny, Jeremy Hunt.

Zmarł Jan Guz, przewodniczący OPZZ

"Z głębokim smutkiem informujemy o śmierci Przewodniczącego OPZZ Jana Guza" – poinformowało w piątek na stronie internetowej Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych, którym Guz kierował od 2004 roku.

Kampania PO na tle powodzi? Schetyna: to nie był spot, to było wsparcie

W opublikowanym w piątek materiale wyborczym zrealizowanym na tle zalanego wodą terenu wystąpił przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Tłumaczył, że to "nie był spot, to było wsparcie dla kandydatki Koalicji Europejskiej". Tego samego dnia i dzień wcześniej lider PO atakował przedstawicieli obozu rządzącego za "robienie kampanii" i "polityczny kabaret" na wałach przeciwpowodziowych.

Korki na A4. Drogowcy ostrzegają, na kierowców czeka woda

Kierowcy planujący swoją podróż autostradą A4 muszą przygotować się na utrudnienia pod Wrocławiem. Wszystko z powodu trwającego remontu w rejonie Punktu Poboru Opłat Karwiany i tworzących się w związku z tym korków - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Zakończenie prac planowane jest w pierwszym tygodniu lipca.

"Biznes dla Ludzi". Pogoda winduje ceny warzyw

Wzrost cen warzyw - to jeden z głównych tematów programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gościem Marcina Masewicza był Andrzej Gantner, dyrektor Polskiej Federacji Producentów Żywności. O Nagrodach Polskiej Rady Biznesu mówił zaś Jacek Pawłowski, Partner PwC Legal, ekspert do spraw firm prywatnych.

"Bilans". Najniższa płaca w górę?

Minimalne wynagrodzenie za pracę w 2020 roku - to jeden z głównych tematów programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gośćmi Marcina Masewicza byli Jeremi Mordasewicz, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan oraz dr Piotr Ostrowski, wiceprzewodniczący OPZZ. O inwestycyjnym skoku w Polsce mówił zaś Mariusz Adamiak, szef Biura Strategii Rynkowych PKO BP.