Cysterna wywróciła się w poprzek drogi. Mleko się rozlało 

TVN24 | Łódź

Autor:
bż/ks
Źródło:
TVN24 Łódź
Policja szuka sprawcy zdarzeniaTVN24 Łódź
wideo 2/3
TVN24 ŁódźPolicja szuka sprawcy zdarzenia

Rowy były pełne mleka. Cysterna została poważnie uszkodzona, dobrze, że nikt nie odniósł poważnych obrażeń - tak o kolizji, do której doszło w miejscowości Szkocja (woj. kujawsko-pomorskie) informuje policja. Funkcjonariusze szukają kierowcy, który doprowadził do zdarzenia i odjechał bez udzielenia pomocy. 

Wypadek zdarzył się w poniedziałek rano na drodze krajowej nr 5, na odcinku Bydgoszcz - Szubin. 

- Cysternę prowadził 21-letni kierowca, w kabinie był z nim o dziesięć lat starszy pasażer - mówi tvn24.pl podkomisarz Justyna Andrzejewska, rzeczniczka policji w Nakle nad Notecią. 

Młody kierowca, jak ustaliła policja, uratował swoim manewrem nieodpowiedzialnego kierowcę jadącego z naprzeciwka, który doprowadził do zdarzenia. 

- Naprzeciwko cysterny jechała zamiatarka. Jadący za nią kierowca ciemnego samochodu osobowego zdecydował się na manewr wyprzedzania. Zrobił to tak, że wyjechał wprost pod cysternę - dodaje podkomisarz Andrzejewska.

21-letni kierowca, chcąc uniknąć zderzenia czołowego, zjechał z drogi. Cysterna wpadła w poślizg i runęła w poprzek jezdni. 

Cysterna zatrzymała się w poprzek jezdni TVN24 Łódź

Poszukiwany

Z rozbitego zbiornika cysterny wyciekało mleko.

- Wypełniło ono rowy wokół drogi. Straty z pewnością są znaczące - przyznaje rzeczniczka policji w Nakle. 

Kierowca samochodu osobowego odjechał z miejsca zdarzenia. Policja stara się ustalić jego tożsamość. 

- Na szczęście całe zdarzenie mogliśmy zakwalifikować jako kolizję. Kierowca przewożący mleko i jego pasażer mają lekkie obrażenia - dodaje podkomisarz Justyna Andrzejewska.

Utrudnienia na trasie trwały osiem godzin. Konieczne było wypompowanie mleka z cysterny, podniesienie jej i posprzątanie jezdni. W tym czasie policja kierowała kierowców na objazdy przez okoliczne miejscowości. Po południu ruch w miejscu wypadku został przywrócony.

Do wypadku doszło w poniedziałek rano

Autor:bż/ks

Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Łódź