Śmiertelne potrącenie rowerzystki w Sieradzu

Autor:
pk/gp
Źródło:
tvn24.pl Łódź
Śmiertelne potrącenie rowerzystki w Sieradzu (materiał z 14.07.2022r.)
Śmiertelne potrącenie rowerzystki w Sieradzu (materiał z 14.07.2022r.)KPP w Sieradzu/TVN24
wideo 2/4
KPP w Sieradzu/TVN24Śmiertelne potrącenie rowerzystki w Sieradzu

Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności śmiertelnego potrącenia rowerzystki w Sieradzu (woj. łódzkie). Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem osobowym mieszkanka Sieradza nie zachowała ostrożności podczas wyprzedzania i potrąciła 74-letnią rowerzystkę. Kobieta z urazem głowy trafiła do szpitala, gdzie po kilku godzinach zmarła.

Do tragicznego zdarzenia doszło w środę (13 lipca) po godzinie 15 na ul. Jana Pawła II w Sieradzu, tuż za rondem Solidarności. - Jak wynika z ustaleń policjantów, jadąca w kierunku Złoczewa 48-letnia mieszkanka Sieradza podczas manewru wyprzedzania nie zachowała ostrożności i potrąciła 74-letnią rowerzystkę - relacjonuje aspirant sztabowy Agnieszka Kulawiecka z policji w Sieradzu. Dodaje, że potrącona kobieta doznała urazu głowy i trafiła do szpitala. - Mimo wysiłków lekarzy 74-latki nie udało się uratować, zmarła po kilku godzinach - przekazała policjantka.

Śmiertelne potrącenie rowerzystki w SieradzuDo zdarzenia doszło na ul. Jana Pawła IIKPP w Sieradzu

- Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z udziałem technika kryminalistyki. Zbadano też stan trzeźwości kierującej samochodem. Kobieta była trzeźwa - zakończyła rzeczniczka sieradzkiej policji Agnieszka Kulawiecka.

Okoliczności wypadku wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury w Sieradzu. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Śmiertelne potrącenie rowerzystki w SieradzuDo zdarzenia doszło na ul. Jana Pawła IIKPP w Sieradzu
Śmiertelne potrącenie rowerzystki w Sieradzu

Autor:pk/gp

Źródło: tvn24.pl Łódź

Źródło zdjęcia głównego: KPP w Sieradzu

Pozostałe wiadomości